ŠTĚŇATA / PUPPIES

0čekáváme štěňátka!!!

Březost byla potvrzena a štěňátka by se měla narodit ve druhé polovině dubna 2023.


Nejsme žádní velkochovatelé. Whippety milujeme a jsou pro nás rovnocenným členem rodiny. Za 15 let chovu jsme představili 4 vrhy, teď doufáme v 5. vrh. Výběr krycího psa je pečlivý a trvá velmi dlouho. 

Štěňátka jsou u nás odchovávána v domě a dovolí-li počasí, tak i na zahradě. V domě mají dostatek pohodlí i prostoru a setkají se se všemi běžnými zvuky - rádiem, televizí, vysavačem a jinými domácimi činnostmi. Jsou zvyklá na mazlení a společnost lidí všeho možného druhu, i jiné pejsky - prostě socializovaná:-) Štěňátka jsou u nás krmena jen tím nejlepším, co jim podle nás můžeme nabídnout. Výživa malého štěňátka má vliv na celý jeho vývoj do budoucnosti, a je proto důležité nic nezanedbat.

Štěňátka od nás odcházejí několikrát odčervená, očipovaná a s europasem. Každé dostane i výbavičku - obojek, vodítko, krmivo do začátku, nějakou tu hračku a to nejdůležitější - "voňavý" kus deky, který ocení v prvních dnech v novém prostředí:-)

Je pro nás důležité zůstat s budoucími páníčky v kontaktu, jsme vždy připraveni pomoci a poradit a informovat o zajímavých akcích i v průběhu života štěňátek. 

Pes nebo fena?

Obě pohlaví mají svoje, pořád se ale jedná o dokonalé stvoření - whippeta. Pes bývá větší než fenka, ale rozdíl u whippetů obvykle nebývá markantní a i whippet pes je úplně bez problémů zvládnutelný. Tím, že whippeti nebývají dominantní, agresivní a standard plemene mluví o jeho něžné povaze, jsou i whippeti psi velcí mazlové a velmi přítulná stvoření - stejně jako fenky. Jsou chovatelé, kteří naopak říkají, že whippeti-psi jsou dokonce mazlivější než fenky. Fenka sice hárá, ale to maximálně dvoje hárání se dá bez potíží zvládnout, dnů silnějšího krvácení je pár. Pes zase může strávit dny kňučením u dveří, když bude hárat sousedovic Amina. Co se týká ovladatelnosti či poslušnosti, není u whippetů mezi pohlavími rozdíl. Takže doporučuju, zajeďte si k chovateli a vyberte si srdcem.