O nás


Svého první whippeta jsme si pořídili v roce 2008 po dlouhém váhání, jaké plemeno vybrat. Do užšího výběru se whippet dostal díky své výšce - pro nás pak zvítězil svou povahou a elegantním vzhledem. Volba padla na chovatelskou stanici Toomie Trishel, která tou dobou byla v očekávání narození štěňat z velmi nadějného spojení Puzzlinky a Reného (Ch. Satanging Jigsaw Puzzle x ICh. Sobresalto Riennevasplus). Čekání se vyplatilo a jednoho krásného dne, jsme si domů odvezli z Jičína Madličku - nádherné štěňátko čistě výstavní linie. Díky tomu, že naše Majda byla to nejkouzelnější štěňátko a její chovatelka Iveta Kendíková tou nejtrpělivější pomocnicí, rychle naše srdce zatoužilo po dalším whippetovi. I vzhledem k tomu, že se nám zalíbila radost a rychlost, jakou člověk a hlavně chrt může zažít na dostihové dráze, tak se k nám v roce 2009 dostala Nellynka (Catwalk). Vzhledem k tomu, že chov dostihových chrtů je v České republice (a bohužel i nejen zde) poznamenám bastardizací, vybírali jsme opravdu pečlivě, protože jsme chtěli skutečného whippeta. Spojení Blue Diamond Inventum a Old Road's Ceasar nás prostě nadchlo a u CHS Inventum jsme měli jistotu, že dostaneme to, co chceme - tj. skutečného whippeta s dostihové linie s výbornými předpoklady! 

Všechny čtyři holky s námi vyrůstají v bytě, spí v posteli, leží na gauči, chodí na vycházky, jezdí na dostihy, účastní se výstav, jezdí hodiny a hodiny autem, tráví dovolenou. Nechováme zvířata v kotcích, jejich zdraví a spokojenost jsou pro nás na prvním místě. Ony milují cokoliv, co těší nás a nás těší, že můžeme těšit je.

Náš příběh

FANCY THAT whippet kennel

Beauté Mon Amie Toomie Trishel

Svého první whippeta jsme si pořídili v roce 2008 po dlouhém váhání, jaké plemeno vybrat. Do užšího výběru se whippet dostal díky své výšce - pro nás pak zvítězil svou povahou a elegantním vzhledem. Volba padla na chovatelskou stanici Toomie Trishel, která tou dobou byla v očekávání narození štěňat z velmi nadějného spojení Puzzlinky a Reného (Ch. Satanging Jigsaw Puzzle x ICh. Sobresalto Riennevasplus). Čekání se vyplatilo a jednoho krásného dne, jsme si domů odvezli z Jičína Madličku - nádherné štěňátko čistě výstavní linie. Díky tomu, že naše Majda byla to nejkouzelnější štěňátko a její chovatelka Iveta Kendíková tou nejtrpělivější pomocnicí, rychle naše srdce zatoužilo po dalším whippetovi. 

Catwalk Inventum

I vzhledem k tomu, že se nám zalíbila radost a rychlost, jakou člověk a hlavně chrt může zažít na dostihové dráze, tak se k nám v roce 2009 dostala Nellynka (Catwalk Inventum). Vzhledem k tomu, že chov dostihových chrtů je v České republice (a bohužel i nejen zde) poznamenám bastardizací, vybírali jsme opravdu pečlivě, protože jsme chtěli skutečného whippeta. Spojení Blue Diamond Inventum a Old Road's Ceasar nás prostě nadchlo a u CHS Inventum jsme měli jistotu, že dostaneme to, co chceme - tj. skutečného whippeta s dostihové linie s výbornými předpoklady! 

Bazinga Fancy That

Z našeho druhého vrhu, po Catwalk, muselo jedno štěně zůstat doma, to jsme věděli. Jméno jsme pro něj měli vymyšlené, ještě jsme nevěděli, kým budeme krýt. Že je to "ONA" bylo jasné v okamžiku, kdy ani všechna štěňata nebyla na světě. Bazinga, naše nejmladší, páníčkova holčička. Nejmazlivější, pořád štěně, na dráze neskutečně odvážné stvoření. Kariéru jí bohužel zkomplikovaly opakové problémy s prsty, ale co už, to k whippetům tak nějak patří a Bazinga si tak teď skoro užívá whippetí důchod na našem gauči.

Dare to Dream Fancy That

Dreamička. Obří srdce ve velkém těle. Dokonalá, perfektně ovladatelná fena. Rychlá, soutěživá, chytrá, milující, zábavná. Velká bílá hlava a miláček rodiny. To je prostě ona :-)

Naše Catwalk Inventum v pořadu České televize Ekonomika+