Zlatý Box Lednice

22.10.2011

Poslední dostih sezóny roku 2011 jsme se rozhodli strávit na Lednické dostihové dráze. Dnes, s odstupem 3 měsíců už si na detaily nevzpomenu - jediné, co vím je, že naše Catwalk,  nadržená na dostih, mi vyskočila z náruče, čímž mi způsobila komplikovanou zlomeninu kloubu na čtvrtém prstu pravé ruky. Takže žádná aktualizace webovek, nic:-)

Nellynka bohužel nepostoupila do finále A z opravného běhu - věřím, že z velké části i díky tomu, že se nechala rozhodit útěkem při cestě k boxům, při kterém se stala ta nepříjemná událost, jenž byla zakončena 6ti týdny sádry.

Finále A whippetky feny:
1. Acura Taqamba
2. Eclipce Blue North
3. Charis Bohemia Snap Dog
4. Laura Vlapan
5. Amazonka Teqamba
6. Camouflage Inventum

Finále B whippetky feny:
1. Brittany Gentle Heart
2. Grande Tequila Ticking Timebomb
3. Catwalk Inventum
4. Annabela Fullspeed Racing Star
5. Escape Blue North
6. Casablanca Gentle Heart
 

 

Mistrovství ČR na 280 metrů

15.10.2011

Catwalk Inventum 2. vícemistr ČR na 280 metrů!!!

Poprvé za novou zimní sezónu se ráno škrábalo auto - nic ale českého whippetáře neodradí jet se rozloučit se sezónou i na Kolínskou dostihovou dráhu:-) Tam se konalo jako každoročně Mistrovství ČR na 280 metrů. Dostih byl celkem slušně obsazen - v hlavním dostihu 11 vipetek fen a 13 vipetů psů.

Vzhledem k tomu, že u této dráhy dochází k posunu boxů, běhá se dostih na pořadí. Feny byly rozděleny do dvou rozběhů. Naše Nelly běžela hned v tom prvním a po (standardně:-) tragickém startu doběhla třetí.

1. rozběh whippetky feny (1) - video v HD kvalitě zde:

1. Laura Vlapan (modrá)
2. Camouflage Inventum (červená)
3. Catwalk Inventum (bílá)
4. Louisiana Vlapan (černá)
5. Nausikaá Ayort Back (žlutá)
nedoběh -  Charlotte Bohamia Snap Dog (pruhovaná)

1. rozběh whippetky feny (2) - video v HD kvalitě zde:

1. Chuckle Bohemia Snap Dog (červená)
2. Brittany Gentle Heart (modrá)
3. Dragonfly du Pack de la Jet (bílá)
4. Icy FLower Bohemia Snap Dog (pruhovaná)
5. Quinta Essentia Ayort Back (žlutá)

Nelly tedy musela do opravných běhů - nastoupila hned v tom prvním a společně s Dragonfly, která postoupila z druhého opravného běhu pak doplnila finálovou šestku.

Opravný běh č. 1 - video v HD kvalitě zde:

1. Catwalk Inventum (červená)
2. Icy Flower Bohemia Snap Dog (modrá)
3. Nausikaá Ayort Back (bílá)

Opravný běh č. 2 - video v HD kvalitě zde:

1. Dragonfly du Pack de la Jet (červená)
2. Quinta Ayort Back (bílá)
3. Louisiana Vlapan (modrá)

Finálová sestava tedy byla více než zajímavá a finále velmi napínavé - Laura a Camouflage neměly vůbec dobrý start - ten naopak vyšel Chuckle a Brittany. Chuckle si v podstatě udržela svojí pozici od začátku do konce. Konec ale nebyl nijak jednoznačný. Chuckle a Laura došly jako první dvojice s minimálním rozběhem. Před výběhem do rovinky začala naše Catwalk vybíhat do venkovní stopy, kde se střetla s Brittany - a společně s Camouflage zase tato trojice doběhla v jednom chumlu. Závod to byl ale krásný a na jaře se těšíme :-)

Finále A - whippetky feny - video v HD kvalitě zde:

1. Chuckle Bohemia Snap Dog (modrá)
2. Laura Vlapan (červená)
3. Catwalk Inventum (žlutá)
4. Camouflage Inventum (bílá)
5. Brittany Gentle Heart (černá)
6. Dragonfly du Pack de la Jet (pruhovaná)

Finále B - whippetky feny:

1. Nausikaá Ayort Back (bílá)
2. Quinta Essentia Ayort Back (modrá)
3. Icy Flower Bohemia Snap Dog (červená)

Ve Finále A whippetů psů (video v HD kvalitě zde) běželo 6 vysoce kvalitních psů a konkurenci tady nenašel mladičký Jenka van Arcadi, který si ve svém mladém věku doběhl pro další vítězství.

1. Jenka van Arcadi (červená)
2. Lancelot Vlapan (modrá)
3. King Vlapan (žlutá)
4. Dynamique du Pack de la Jet (černá)
5. Kleon Vlapan (pruhovaná)
6. Chirock Bohemia Snap Dog (bílá)

Finále B - whippeti psi -video v HD kvalitě zde:

1. Perseus Ayort Back (červená)
2. Lucky Vlapan (modrá)
3. Hagi Ticking TImebomb (žlutá)
4. Quick Sand z Úplňku (bílá)
5. Blueboy of Carinae (černá)
6. Lakedaimon Ayort Back (pruhovaná)

 

 

Mistrovství A.D.P.

9.10.2011

I když byl původní úmysl zůstat doma v teple, tak večerní nálety naší Catwalk nás donutily jet se zúčastnit dostihu našeho domovského Klubu chovatelů chrtů anglických dostihových plemen. Účast fen nebyla nijak ohromující - pouze 7 účastnic. Počasí bylo naprosto šokující - studené a větrné. Dostih byl opět zpestřen technickým problémem - nešla zastavit návnada a jezdila pořád dokola - naštěstí jí žádný chrt nesledoval. Ale ta půlhodina, kdy se čekalo, až dojde benzín, byla nekonečná:-)

Co se týká samotného dostihu - je zřejmé, že Catwalk po hárání stále není ve své kondici - drží se do 2/3 závodu a pak pomalu propadá - a ve třetím běhu už je téměř k nepoznání, ale nevadí. Věříme, že začátkem listopadu bude zase ve formě :-)

K vítězství v dostihu gratulujeme sestřičce Camouflage Inventum, která je evidentně ve skvělé kondici a předvedla úžasný závod (do finále postupovala s časem 23,46 a jako jediná se dokázala ve třetím běhu zlepšit)!

Finále A whippetky feny - video zde

1. Camouflage Inventum (červená) 23,56
2. Brittany Gentle Heart (modrá) 23,90
3. Chambawamba Ticking Timebomb (bílá) 24,18
4. Dragonfly du Pack de la Jet (žlutá) 24,20
5. Catwalk Inventum (černá) 24,31
6. Saxana z Hedvábí (pruhovaná) 25,19

Finále whippetů psů bylo neuvěřitelně zajímavou podívanou. Po prvních rozbězích to vypadalo na jasnou záležitost - Chester BSD vyhrál ve famózním čase 22,49 kde utekl druhému v pořadí Lancelotovi o celou jednu vteřinu! Druhý rozběh už byl zajímavým soubojem mezi Chesterem a Garpem a finále pak - jak už jsem psala - neuvěřitelně zajímavá podívaná:-)

Finále A whippeti psi - video zde

1. Chester Bohemia Snap Dog (červená) 23,10
2. Garp Globe Glass (žlutá) 23,20
3. Lancelot Vlapan (černá) 23,27
4. King Vlapan (modrá) 23,42
5. Kleon Vlapan (bílá) 23,43
6. Hagi Ticking Timebomb (pruhovaná) 23,80

Za zmínku také stojí výborné výkony, které podala mladičká Crazy Lady Toomie Trishel - ve rozbězích předvedla časy 23,17 a 22,94. Tím se kvalifikovala s bílou dečkou do Velké ceny whippetů, kde nakonec doběhla pátá. Velkou cenu whippetů pak zaslouženě vyhrál v tomto dlouhém dni King Vlapan (video boužel nemáme).

Videa z rozběhů v HD kvalitě níže:

První rozběh whippetek fen II.
První rozběh whippetů psů I.
První rozběh whippetů psů II.

Druhý rozběh whippetek fen I.
Druhý rozběh whippetek fen II.
Druhý rozběh whippetů psů I.
Druhý rozběh whippetů psů II.

 

Mistrovství Čech, Mladá Boleslav

11.9.2011

V neděli jsme vyrazili do Mladé Boleslavi. Očekávání nebyla veliká - spíše jsme chtěli zkusit, jak na tom je Catwalk s kondicí po červencovém hárání, protože za poslední týden se jí viditelně změnilo rozložení svalů/tuku v těle:-)

Boleslavská dráha nás přivítala nic moc povrchem (pozůstatek mj. nedávné výstavy, kdy se po dráze poflakovali a posedávali hromady vystavovatelů, k mému zděšení i chrtařů...) a pořádným vedrem. Organizace tentokrát nic moc - přejímka opět začínala později než bylo avizováno, navíc celé dostihy provázely problémy s mikrofonem, resp. reproduktory, které ke konci nefungovaly už vůbec.

Catwalk se nakonec do Finále A nedostala a účast ve finále obecně byla nepříjemně poznamenaná zraněními několika účastníků (např. i těch, co měli jít do finále A s červenou dečkou).

Finále A whippetky feny

1. Chuckle Bohemia Snap dog (modrá)
2. Brittany Gentle Heart (bílá)
3. Chambawamba Ticking Timebomb (černá)
4. Laura Vlapan (žlutá)

Mistrovství Slovenska, Ivanka pri Nitre

27.8.2011

Nellynka/Catwalk Inventum je první vícemistr Slovenska!

V sobotu ráno jsme vyrazili do Ivanky. Provázelo nás nádherné počasí - sice trochu teplo (30 stupňů ve stínu), ale větřík příjemně pofukoval. Hned jsme si vzpomněli, proč se nám na dráze tak líbilo! Velice příjemný personál, nic nebyl problém (navíc, mají nové luxusní záchody:-)).

Fenek se na startu sešlo 10, rozdělených do 3 rozběhů. Naše Nelly se ve třetí utkala s krásnou Avon Lady Sunny Funny a mladičkou Casablancou Gentle Heart - ta bohužel svůj rozběh nedokončila. Nely tedy vyhrála a postoupila do finále.

Ve finále předvedla Catwalk opět svůj obligátní mizerný start, ale nakonec ho dohnala a ve velmi vyrovnaném dostihu, kde se pořadí na špici rozhodlo až pár desítek metrů před cílovou čárou:

1.Ashley Probaxon (pruhovaná) 20,117
2.Catwalk Inventum (modrá) 20,300
3.Aviaticus Wild Honey (černá) 20,345
4.Brittany Gentle Heart (žlutá) 20,372
5.Anna-Bella Full Speed Racing Star (červená) 20,485
6.Iupiky Isis Wind (bílá) 20,563

 

 

Středoevropský pohár (CACIL, CACT) Kolín

13.8.2011

V sobotu jsem se vydali na první společný dostih po hárání naší Nelly. Obsazení dostihu bylo celkem kvalitní - přihlášeno bylo celkem 12 fenek. Oba své rozběhy Nelly vyhrála (viz. výsledky a videa níže) - ani jeden z rozběhů ale nepatřil k nejrychlejším, takže do finále A postoupila s dečkou číslo 6. Na druhou stranu - Nelly byla týden po hárání a po nevyrovnaném výkonu ze soloracingu týden před tímto dostihem, jsme ve finále A ani nedoufali. Navíc si Nelly v prvním rozběhu vylepšila své maximum na Kolínské dostihové dráze!

1. rozběh - video zde

1. Catwalk Inventum (modrá) 23,95
2. Chuckle BSD (červená) 24,05
3. Antiopa z Arizejských niv (bílá) 24,17
4. Bluebottle of Carinae (černá) 24,41

2. rozběh - video zde

1. Catwalk Inventum (modrá) 24,09
2. Brittany Gentle Heart (bílá) 24,14
3. Kristyn Vlapan (červená) 24,16
4. Bluebottle of Carinae (černá) 24,81

Před finálovými běhy v Kolíně pořádně sprchlo. Mohli jsme tak docenit náš nový stan zakoupený na podobné akce:-) Finálový běh A whippetek fen byl hned na začátku bohužel poznamenán zmatky při zavádění psů do boxů. V jeden okamžik se dva majitelé snažili zavádět své fenky do stejného boxu... teď už je to samozřejmě jedno, kdo zazmatkoval - jestli některý z majitelů nebo obsluha boxů, která je špatně označila odpovídající barvou, každopádně pro zbývající 4 fenky to znamenlo několik dlouhých vteřin, které strávily v boxech zbytečně. Výběh z boxů byl značně rozházený - Nelly se hned po výběhu snažila dostat do čela, ale po několika mohutných srážkách (z mého pohledu od boxů šlo o srážky naprosto v mezích pravidel) s Charis a Chuckle se jí to nepovedlo a navíc rozhodilo rytmus. Ztrátu ze začátku už nedohnala a znova se jí bojovat nechtělo, takže ve finále A došla šestá - ale po hárání považujeme i tohle za úspěch:-)

Finále A whippetky feny - video zde

   1. Charis Bohemia Snap Dog (modrá) 23,71
2. Laura Vlapan (černá) 23,79
3. Chuckle Bohemia Snap Dog (červená) 23,97
4. Escape Blue North (bílá) 24,00
5. Kristyn Vlapan (černá) 24,29
6. Catwalk Inventum (pruhovaná) 24,31

Finále B whippetky feny - video zde

1. Antiopa z Arizejských Niv (modrá) 24,30
2. Chambawamba Ticking Timebomb (černá) 24,46
3. Camouflage Inventum (bílá) 24,56
4. Bluebottle of Carinae (žlutá) 24,94
5. Pénelopé Ayort Back (pruhovaná) 25,56

Finále A whippet psi - video zde

1. Lancelot Vlapan (modrá) 23,22
2. Mont Blanc ze Spingbart Gou (červená) 23,51
3. Hagi Ticking Timebomb (žlutá) 23,67
4. Kleon Vlapan (bílá) 23,81
5. Lucky Vlapan (černá) 23,94
6. Chirock Bohemia Snap Dog (pruhovaná) 24,12

Jak na těsno se vbíhalo do první zatáčky je vidět na fotce od Petra Karla:

 

Friendly Cup

6.8.2011

Vhledem k tomu, že Nelly byla čerstvě po hárání, rozhodli jsme se spíš jen tak ukázkově vyrazit na dostih pořádaný naším chovatelským klubem. Jednalo se o - v našich končinách netypický - dostih na váhové kategorie. Tedy místo, kde není prostor na pochybnosti o regulérnosti měření a kde se přeci jen setkají v jedné kategorii zvířata, která se spolu běžně nesetkají. Nelly šla jen do soloracingu, kde v podstatě den po hárání obsadila 6. místo a to zejména díky nevyrovnanému výkonu - první běh zaběhla ve svém zatím nejlepším čase na Kolínské trati 24,24 - ve druhém se pak zhoršila o 7 desetin vteřiny!!!

Na organizaci tohoto dostihu jsem se sama podílela a konstruktivně musím přiznat, že organizace rozhodně nebyla dokonalá. Zažít dostih z druhé strany je ale velice zajímavá zkušenost - prostě k nezaplacení:-) Jsem ale ráda, že si to (snad) všichni užili - a to je nejdůležitější;-)

foto by Petr Karel

Sauda Cup (nom. ME), Kolín

23.7.2011

Vzhledem k tomu, že naše Nelly se rozhodla, že na námi plánované zahraniční dostihy jezdit nebude a začala hárat, jsme si mohli jednou dostih vychutnat bez nervů a stresů.

Vyrazili jsme tedy kolem poledního do Kolína. V hlavním dostihu bylo 16 whippetek fen a 12 whippetů psů.

Výsledky Finále A whippetky feny:

1 Escape Blue North 23,82
2 Acura Teqamba 23,89
3 Bluebottle of Carinae 23,93
4 Higuita Ticking Timebomb 24,17
5 Betacanis of Carinae 24,18
6 Leslie ze Spingbart Gou 24,20

 

Výsledky Finále A whippeti psi:

1 Jenka van Arkadi 23,19
2 Lancelot Vlapan 23,31
3 Kleon Vlapan 23,51
4 Garp Globe Glass 23,64
5 Hagi TT 23,67
6 Huricano Brodwinek nedoběhl

Jako tentokrát nezúčastnění pozorovatelé musím říct, že to, co dneska aktuálně dostihům v Kolíně vyloženě škodí, je moderování a komentování dostihů. Žádný pes nebyl v průběhu dostihu označen svým jménem (s výjimkou soloracingu - které to zase ale tak nepotřebují a které komentovala Eva Fialová), postřehy z dráhy typu: "vede dečka číslo dvě, stíhá jí dečka číslo tři" myslím byly zbytečné. Ani při vyhlášení časů po doběhu finále se nikdo nenamáhal hlásit jména psů, takže jsme se dozvěděli pořadí: "první byl dečka číslo tři v čase 24,15" atp. Věřím, že najít někoho, kdo se podílí na organizaci dostihů není jednoduché a tak doufáme, že se už i v Kolíně najde někdo, kdo bude schopen dostihy opravdu komentovat. Přeci jen - v Lednici i v Mladé Boleslavi to jde...

Další videa:

- whippetky feny finále B

- whippeti psi finále B

- whippeti senioři mix

- whippeti mladí mix

Grand Prix Lednice (CACIL, nom. ME)

3.7.2011

Opět za mohutné podpory rodičů jsme vyrazili na Lednickou dostihovou dráhu. Předpověď tentokrát moc nepřála - ale nebylo to nic, co může chrtaře rozhodit. Nakonec lepší pár kapek (které padaly hustě a kontinuálně celý den) než 30 stupňů ve stínu!

Na Lednické dráze se běhá stále na pořadí - což je při dnešní vyrovnané výkonnosti (kdy rozhodují setiny a někdy i tisíciny vteřiny) poněkud nepochopitelné. Navíc minimálně mezinárodní, nominační a mistrovské závody by si časomíru určitě zasloužily i z pohledu důležitosti a vážnosti dostihu. Uvidíme, jestli se toho někdy dočkáme. V Lednici se tedy běhalo na pořadí - byly sestaveny celkem 4 rozběhy z nichž vždy první dvě feny postupovaly do semifinále.

 1. rozběh - postoupila Acura Teqamba a Laura Vlapan
 2. rozběh - postoupila Kristyn Vlapan a Chuckle Bohemia Snap Dog
 3. rozběh - postoupila Kamila Vlapan a naše Catwalk Inventum
 4. rozběh - postoupila Karen Vlapan a těsně i Eclipse Blue North (Camouflage Inventum tedy musela o pár tisícin do opravného běhu)

Musím pochválit organizaci dostihu - až na počáteční zdržení u hlášení oprav v bězích šel celý dostih jako na drátkách. Někdy bohužel až moc - často mezi jednotlivými běhy bylo jen pár desítek minut na odpočinek. Podmínky sice byly pro všechny vipetky stejné, ale nutno říct, že celkem náročné. Z opravných běhů (které byly pouze dva a postupovaly vždy první dvě) pak postoupily:

 1. opravný - Grande Tequila Ticking Timebomb a Camouflage Inventum
 2. opravný - Escape Blue North a Higuita Ticking Timebomb

Semifinále se pak běželo za krátkou dobu a tady už každé jedno semifinále podle obsazení, že by mohlo jít o finálový běh. Dostih byl obsazen neuvěřitelně kvalitně - až na pár výjimek se na něm představilo to nejlepší, co má český dostihový chov k dispozici. Ze dvou semifinálových běhů do finále postupovaly první tři.

 1. semifinále - Acura Teqamba, Eclipse Blue North a  Kamila Vlapan
 2. semifinále - vyhrála naše Catwalk Inventum, další postupující Escape Blue North a Karen Vlapan. Pro Camouflage Inventum tady bohužel dostih skončil - škoda toho.


Opět jen pár málo minut na odpočinek a byli jsme připravení na finále. Ve finálovém běhu naše Catwalk ohromně bojovala, celé pole odvodila v podstatě až ke třetí zatáčce, ale tam vedení ztratila a po nádherném boji skončila v ohromné konkurenci 19ti špičkových fen čtvrtá a získala titul res. CACIL!

Výsledky finálového běhu:

1. Eclipse Blue North (bílá) 24,03
2. Acura Teqamba (červená) 24,08
3. Kamila Vlapan (žlutá) 24,1 CACIL
4. Catwalk Inventum (modrá) res. CACIL
5. Karen Vlapan (pruhovaná)
6. Espce Blue North (černá)

Jsme na ní neuvěřitelně pyšní! :-)

 

 

Lednický zajíc

26.6.2011

Po dlouhé době jsme se vydali do Lednice - tentokrát na bodovací závod s jasným cílem - aby si naše Nelly připomněla Lednickou dráhu před Grand Prix. Organizace dostihu byla ze začátku trochu chaotická, zejména díky každoročnímu měření. Začátek se tedy dost protáhl a urovnávání psů přeměřených taky působilo trochu zmatky, ale nakonec to dopadlo.

Jak je v Lednici ""dobrým"" zvykem běhalo se opět na pořadí - celkem 10 fen se zařadilo do 2 rozběhů. Z těch postoupily 2 vítězky, zbytek do opravných běhů.

 1. rozběh - postoupila Kristyn a Karen Vlapan
 2. rozběh - postupila Laura a Kamila Vlapan

Dva sestavené opravné běhy měly tyto vítěze:

 1. opravný - Grande Tequila Ticking Timebomb (nepostoupila tedy Anabella Full Speed Racing Star a Rheia Ayort Back)
 2. opravný - naše Catwalk Inventum (nepostoupila tedy Britany Gentle Heart a Moira Ayort Back)

Lednický zajíc a jeho finále A se neslo pod vládlou výborně běžících Vlapanek, takže finálové pořadí asi nikoho nepřekvapilo:

1. Laura Vlapan (modrá)
2. Kamila Vlapan (černá)
3. Kristyn Vlapan (bílá)
4. Karen Vlapan (červená)
5. Catwalk Inventum (pruhovaná)
6. Grande Tequila Ticking Timebomb (žlutá)

Mezinárodní mistrovství Rakouska

12.06.2011

V neděli jsme opět vyrazili na dráhu do Krenglbachu, byť jsme si pominulých zkušenostech s """mistrem""" navijáku (který téměř každého vedoucího psa vytáhl v protilehlé zatáčce až na kladku) zařekli, že sem "Už nikdy!". Ale říká se, nikdy neříkej nikdy...

Počasí ze začátku nepřálo, mlha jak v rybníčku Rákosníčku střídaná ceďákem jak z americkýho filmu nás neodradila. Na startu mělo být původně 11 fen, ale k dostihu jich nastoupilo pouze 7. V pvním rozběhu zvítězila nekompromisně Chuckle Bohemia Snap Dog (21,63), druhá Devaj Ultimatum (21,68 - mj. den předtím běžela mistrovství v Rábapatoně!!!), třetí Dragonfly du Pack de la Jet (21,86) a čtvrtá Devaj Wildcat (21,90). Do druhého rozběhu nastoupila naše Nelly - Catwalk Inventum, Higuita Ticking Timebomb a Camouflage Inventum. Nelly měla box č. 4 kde chvíli před tím startovala Devaj Ultimatum - jak se později zjistilo - hárající Devaj Ultimatum. To s největší pravděpodobností Nelly (která jinak netrpí na špatné starty) rozhodilo - vyběhla asi 5 metrů za soupeřkami a doběhla v čase 21,93 - tedy nejhorší čas ze všech fenek, byť celou první polovinu rozběhu statečně dotahovala. Tento rozběh vyhrála s přehledem drobounká, ale o to bojovnější Higuita TT v čase 21,55 a druhá Camouflage Inventum v čase 21,83.

To, že Devaj Ultimatum hárá zjistila dr. Tandlerova a na toto upozornila pořadatele. Poté, co se jasně a nade vší pochybnost prokázalo, že Ultimatum hárá nějak jsme předpokládali, že v souladu s pravidly nebude moci pokračovat v dostihu. K našemu překvapení se tak ale nestalo. Po dlouhých dohadech s pořadateli, kterých se statečně ujala právě dr. Tandlerova byly nakonec předvolány všechny feny k nesmyslné opakované kontrole, zda nehárají. Žádná fena prokazatelně nehárala a Devaj Ultimatum nebyla vpuštěna do dalšího pokračování závodu. Díky tomu bylo možné ušetřit naše fenky (tedy 5 českých a 1 rakouskou:-) druhých rozběhů a mohlo se rovnou do finále.

Do finále (které po lehkém vyschnutí dráhy značně zrychlilo) nastupovala naše Nelly - Catwalk Inventum s dečkou číslo 6. Finále bylo neuvěřitelně vyrovnané, ze začátku vedla celé pole Camouflage, pak se ale na čelo probojovala Chuckle, která se s Catwalk přetahovala až do konce o první místo. Finále nakonec skončilo se čtyřmi prvními fenkami seřazenými do neuvěřitelných 11ti setin!!!

1. Chuckle Bohemia Snap Dog 21,28 CACIL

2. Catwalk Inventum 21,30 resCACIL

3. Higuita Ticking Timebomb 21,35

4. Camouflage Inventum 21,39

5. Dragonfly du Pack de la Jet

6. Devaj Wildcat

Domů jsme dojeli o půl osmé večer, všichni neuvěřitelně unavení, ale také neuvěřitelně šťastní:-) A díky Kateřině Tandlerové, díky které jsme byli jednoho běhu ušetřeni!

 

Int. derby - CACIL Krenglbach

1.5.2011

Svátek práce se dá slavit mnoha způsoby. Jako nejlepší nám přišlo místo vyspání vstát a vydat se do Rakouska. Tenhle dostih pro nás byl výjimečný. Pro naší Nelly to měl být první dostih v kategorii dospělých, první zápis. Vždycky, když jsme se na tohle "poprvé chystali", se něco semlelo - stejně jako zhruba před měsícem, když jsme se chystali do Kolína a naše Nelly onemocněla.

Tentokrát jsme ale vše zvládli a i teď, pár hodin po dostihu to vypadá, že všechno, co jsme si s ní v posledních pár měsících prožili, byla jenom kombinace smůly, nešťastné náhody a souhry okolností.

Do Krenglbachu byla z Prahy cesta příjemná, něco málo přes 3 hodiny. Do dostihu bylo přihlášených 8 whippetek fen a 3 psi - běžel se tedy mix. Naše Nelly nastoupila do druhého rozběhu společně s Devaj Wildcat, Aaron of Villa Whippet a Lilkou (Dragonfly du Pack de la Jet). V tomto rozběhu doběhla Nelly třetí v čase 21,80 i když dobře polovinu rozběhu odvodila v čele.

Do druhého kola rozběhů nastoupila Nelly společně se setřičkou Camouflage, pejskem Dynamique du Pack de la Jet a opět s Devaj Wildcat. Zde doběhla Nellynka druhá v čase 21,76 - pro nás bylo obrovské vítězství to, že doběhla ve zdraví, že se nikde nenechala vážněji odstrčit a že se dokázala jako jedna z mála ve druhém běhu zlepšit - což je známka toho, že její zdraví na tom tak špatně nebude :-))

Finále naší Nelly uniklo pravděpodobně jen o tisíciny vteřiny a i když to na začátku bylo trochu zklamání, nakonec jsem rádi, že Nelly už nemusela do posledního běhu nastoupit a mohla zaslouženě odpočívat:-)

Výsledky:

1. Devaj Armageddon (pes) CACIL

2. Devaj Ultimatum

3. Dynamique du Pack de la Jet, res. CACIL

4. Devaj Wildcat

5. Camouflage Inventum (ohromná gratulace Kateřině!)

6. Dragonfly du Pack de la Jet (a ještě jedna ohromná gratulace Kateřině - na to, že je Lilka chvíli po hárání je v excelentní kondici!!)

 Videa v HD kvalitě k dispozici níže!!! :-)

 

 

Trénink v Marcheggu

13.3.2011

Takhle nás jednou v neděli nenapadlo nic lepšího, než se sebrat, skočit do auta a jet více jak 300 km daleko, aby se naše zvířátko mohlo proběhnout. Madlenku jsme nechali jednomu z rodičů - běhat teď kvůli zdravotním problémům nemůže, takže by jí to jenom trápilo - naložili do auta druhého z rodičů a vyrazili.

V Marcheggu jsem byli poprvé a musím říct, že rozhodně ne naposledy! Měli jsme trochu strach, jak dráhu najdeme, jak to tam bude chodit a vůbec všechno, tak jsme vyrazili brzy a na místě (byli po organizátorech první).

Byla jsem naprosto šokovaná místními poměry - neuvěřitelně příjemná obsluha nám hned poradila kde zaparkovat a jak to bude fungovat. Vzhledem k tomu, že jsme dorazili opravdu jako první - popojižděli jsme po prázdném parkovišti asi 15 minut ve snaze najít nejlepší parkovací místo - nakonec jsme museli počkat na další přijížděcí, co nás nasměrovali:-)

Naprosto uchváceni jsme byli také perfektní organizací tréninku (kterou nakonec nezkazila ani dlouhá oprava vedení kůže) - na tabuli, kde každý pes účastnící se tréninku měl svou jmenovku, si mohli účastníci tréninků tyto běhy sestavit podle vlastní potřeby. A že my jsme měli specifické potřeby:-) V prvním kole si Nelly dala jedno sólíčko - zaběhla ho v čase 23,15 - v prvním kole nejrychlejší vipetka fena.

Druhé kolo bylo úžasně rodinné - na start se postavil i v osmi letech famózní Old Road's Ceasar (tatínek), úžasná Blue Diamond Inventum (maminka) a dvě sestřičky - naše Nelly (Catwalk Inventum) a Camoufalge Inventum. Běh to byl krásný - naše Nelly, která ve společných bězích moc zkušeností nemá a teprve dělá zkušenosti doběhla třetí v čase 23,75. Rodinný běh vyhrála bez mrknutí oka sestřička Camouflage stylem start - cíl v čase 23,39, druhý byl Ceasar a Blue Diamond doběhla poslední. Bylo ale vidět, že si běh užili a pro nás, páníčky to byl skvělý a dojemný zážitek:-) K dispozici je video v HD kvalitě - viz. níže.

Zimní výstavní sezóna

24.1.2011

Po zimní pauze jsme v průběhu ledna absolvovali dvě výstavy - jednu národní v Olomouci a jednu mezinárodní ve slovenském Trenčíně.

Národní výstava Olomouc

9.1.2011

Tuhle výstavu jsme absolvovali zejména abychom otestovali vkus pana Štefíka. Musím říct, že tahle výstava se do seznamu našich oblíbených určitě nezapíše. Naprosto přeplněné haly a vymrzlé haly, s malými kruhy, koberci nataženými tak, že bylo umění se na nich nezabít.

Československý ovčák zařazený do našeho kruhu po barzojích a afgánech by možná byl vítaným zpestřením... naše holky z nich ale nadšené vůbec nebyly:-) Co bylo pro nás horší, byla adeptka na rozhodčí, která se k panu Štefíkovi připojila... posuzování plemene se tak protáhlo na dvojnásobek. Když pak nastoupili whippeti, slyšeli jsme jenom "Honem, honem!", o kontrole zubů, psů v pohybu a příjemném přístupu, jsme si pak mohli nechat zdát.

Pan Štefík nešetřil známkami VD a ze šesti fenek ve třídě si Majdička odnesla VD4 a v posudku perly typu "vzadu víc uhlená a v pohybu úhlená"...

Mezinárodní výstava v Trenčíně

23.1.2011

Do Trenčína jsme se vydali po loňských zkušenostech vybavení dekami, bundami a svetry... ALE příjezd do Trenčína byl absolutně pohodový, organizace skvělá, ve vytápěné hale hrála hudba, v reproduktorech bylo vysíláno i přivítání návštěvníků. Rozumně veliký kruh byl po celém obvodu polepen pevně kobercovými čtverci, okolo kruhu bylo dostatek místa k pohodlnému pozorování a čekání. Paní Ridarčíková posuzovala důkladně a svižně, ke psům byla velice milá, všichni se jí moc líbili a všem měřila stejným metrem.

Naše Nelly (Catwalk Inventum) si ze své první výstavy v životě z mezitřídy odvezla známku V2, res. CAC - tedy ohromující úspěch a dokonce i velice hezký posudek! K tomu všemu se Nellynka předvedla ohromným způsobem, jako profík!

 

Majdička (Beauté Mon Amie Toomie Trishel) má také krásný posudek a V3 k tomu - posudek mi předávala paní Ridarčíková a moc se omlouvala, že tohle byla za den její nejtěžší třída a že všechny 4 holky v otevřené třídě jsou moc krásné:-)

Jsme zazimovaní:-)

21.11.2010

Tak už jsme kompletně zazimovaní. Na vycházky se chodí prakticky jenom o víkendech, přes týden nás ničí tma:-( Přejeme tedy všem chrtům a jejich páníčkům klidnou mimosezónu a hodně štěstí a zdraví do těch dalších (a pro nás doufejme více povedených:-) a nezapomeňte - vykročit pravou!

Dovolená v Itálii

4. - 9.9.2010

Po x-letech jsem se rozhodli, že si vyrazíme na dovolenou k moři. Kompromisem mezi tím "do letadla mě nikdy nedostaneš" a "autobusem se k moři netrmácím" se nakonec ukázala být cesta autem... a když už autem, tak pak rovnou i se psama:-)

Volba padla na italské Bibione, hlavně kvůli vzálenosti od republiky, navíc je tam speciální psí pláž. Dovolená byla úžasná, kromě jednoho dopoledne, které propršelo, nám přálo i počasí. Bibione je touto roční dobou úžasně příjemným místem - žádné velké množství turistů, žádné velké vedro, ideální klidné místo pro strávení dovolené. Navíc tam aktuálně přebývá Zuzka Mikušová se svými vipety, se kterou jsme mohli strávit dvě super odpoledne a večery:-) Fotky z procházky se Zuzkou jsou zde.

Celý náš pobyt bohužel skončil dříve než jsme plánovali, ale věřím, že příští rok, si to užijeme o to víc;-)

DUOCACIB Bratislava    

21. - 22.8.2010

Ke konci srpna jsme vydali na výstavu do Bratislavy. Celý výlet začal opravdu skvěle - po zkušenostech z ledna z Trenčína (kde jaksi nebyla naše rezervace zaznamenána, byť slečna recepční dohledala email, ve kterém mi byla potvrzena), jsem v pátek ráno volala do penzionu, jestli naše rezervace stále platí. Pán na druhém konci drátu se ani nezamyslel a okamžitě mi sdělil, že žádnou rezervaci nemá a že je plný. Ani se nezeptal na jméno, vůbec se nasnažil cokoliv prověřit... ani nenabídl alternativu. V zoufalství jsme mu přeposlala mail, kde mi rezervaci potvrzoval, ale to bylo marné - takže, tento penzion můžu skutečně "vřele doporučit":-((

Bylo tedy rozhodnuto, že do Bratislavy vyrazíme až v sobotu ráno. Výstavními úspěchy jsme tedy skutečně nehýřili - v sobotu byla Majda oceněna V3, v neděli pak dokonce VD (paní rozhodčí se nelíbila zejména její neelegantní hlava - věc vkusu:-))

Každopádně jsme si alespoň užili krásný den v Bratislavě, i počasí nám přálo. Ohromně zajímavé bylo pozorovat reakce okolí, když jsme šli s holkama po městě  - nikdy jsem nic podobného nezažila, asi v Blavě nejsou na whippety moc zvyklí:-) Téměř každý se za nimi otočil, drtivá většina z nich je pak obdivovala, takže nakonec se jednalo o příjemně strávený víkend:-)

Rabbit Trophy

15.8.2010

V sobotu 14.8.2010 jsme se vydali s holkama směr Neveklov, kde jsme měli strávit večer a noc před nedělním coursingem pořádaným naším klubem. Společně s Míšou Slobodovou její rodinou a Abinkou a Lubkou, její kamarádkou a Pínoušem jsme si užili dokonalý večer, jak se psama, tak i s vínem a hromadou řečí:-)

Nedělní coursing byl taky super, jen Nellynka ho nemohla docenit, protože jí na coursingovou dráhu nepouštíme, panička byla otrávená pigárem, které dostala a po kterém otekla půlka ruky, ale Majda si zařádila ve dvou společných bězích:-)

Fotky jsou k dispozici zde:-)

Středoevropský pohár

7.8.2010

V sobotu jsme se znovu vydali na kolínskou dostihovou dráhu. V Praze sice pršelo, ale nikde jsme nenašli informaci o tom, že by se dostihy zrušily tak v naději, že kolem Kolína se vždycky zatím vyčasilo:-) Tentokrát to tak bohužel nebylo.

Ze začátku to vypadalo, že počasí vydrží, ale po prvních rozbězích se rozpršelo takovým způsobem, že musel být dostih v půlce soloracingu přerušen a pak znovu spuštěn jenom kvůli tomu, aby i hrdinové tohoto soloracingu doběhli své první a pro ten den i poslední kolo s tím, že v první zatáčce už bylo skoro po kolena vody. Je pravda, že pár majitelů si běh svých miláčků rozmyslelo a nikdo jim to nemůže mít za zlé... kdybychom nepotřebovali splnit solový běh pro Nelly, taky bysme jí radši nechali v suchu, v autě.

Tento den tedy stihla svůj pokus o běh Madlenka - pokus proto, protože už od začátku se vůbec nezajímalo o kůžičku, ale jenom o to, jak sundat košík. Otázkou je, jestli byl skutečně problém v košíku (se kterým už nějaký ten běh odběhla) nebo spíš někde mezi trávníkem a návnadou - tedy v Madlence nebo ještě s větší pravděpodobností, jestli jsme neudělali nějakou tréninkovou chybu spíše my.

Nellynka byla tedy tentokrát přihlášená do soloracingu, kde do jediného kola nakonec nastoupily 4 feny včetně naší Nelly, která se nakonec stala vítězem soloracingu whippetů fen na Středoevropském poháru. Sestřička Camouflage Inventum pak zvítězila v kategorii mladých whippetů fen. Kompletní výsledky whippetů fen najdete zde.

Roboran Kolín

25.7.2010

V sobotu jsme vyrazili na kolínský dostih sponzorovaný firmou Roboran. Tentokrát nás přivítalo deštivé počasí, které bylo ke všem účastníkům milosrdnější než neskutečné vedro z doby před 14 dny. Nellynka měla mít mezi mladými původně dvě konkurentky, ale ty nakonec nepřijely, takže musela dát zavděk společnosti 3 mladých pejsků. Nenechala se vůbec zahanbit a jak v rozběhu, tak ve finále doběhla v napínavém dostihu jako druhá za Lloydem Vlapan a jako jediná fena vyhrála kategorii mladých fen. Jak rozběh tak finále můžete sledovat na videu v HD rozlišení!

Majda měla v plánu dva licenční společné běhy, ale bohužel byla hned v prvním diskvalifikována, takže na tomhle poli nám asi pšenka nepokvete...

Krása a výkon v Kolíně

10. - 11.7.2010

Tento víkend jsme vyrazili do Kolína na pravidelnou každoroční akci "Krása a výkon". Sobotní krásu posuzovala paní Ubrová způsobem, proti kterému nechci nic namítat, jen na něj nejsem úplně zvyklá a mě osobně přijde trochu zvláštní. Někdy jsme si jako vystavující vyposlechli různé posměšné poznámky na adresu našich psích miláčků, posuzovalo se vsedě a ani konečné umístění pejsků nebylo takové, jak bych já předpokládala. Na výstavě nebylo minimálně mezi whippety uděleno ani jedno VD, i když by si ho několik jedinců určitě zasloužilo (ani my bysme se za jedno zlobit nemohli). Ale což, rozhodování na výstavách je subjektivní a je věcí názoru, změřit prostě nejde. Každopádně výstavě nejde upřít téměř rodinná, příjemná atmosféra:-)

Obě, Majda i Nella si odnesly V3 a Nella tím pádem i 8 bodů do boje o Šampiona pro krásu a výkon. Z nedělního dostihu jsme měli trochu obavy, nejen kvůli počasí, které se asi rozhodlo, že zničí veškerý život na tomhle světě, ale i kvůli tomu, že Nella ještě nikdy žádný společný běh neběžela. Tenhle svůj první ale zvládla bravůrně a doběhla v mladých za sestričkou Camouflage druhá v čase 24,69! Vzhledem k tomu, že teploty byly opravdu příliš, byl dostih ukončen po prvních bězích. Na Šampiona to tedy Nelly nestačilo, ale my byli šťastní, jak krásně svůj první společný běh zvládla:-)

Majdě nedorazili bohužel sparingové, takže si zaběhla jen soloracing a vyběhala si ocenění za druhé místo:-)

Lednický zajíc

27.6.2010

Koncem června jsme všichni vyrazili do krásné Lednice, něco málo zaběhnout a hlavně změřit našeho Knedlíčka, abysme věděli, jak nám narostl. Čerstvě sešitá Nellynka (která se nám někde nabodla na něco, ale je to jen teorie, nikdy nám neřekla, co se jí stalo:-)) samozřejmě běžet nemohla, ale vzala to naštěstí sportovně. Ve svých 12 měsících byla naše Nella a.k.a. Catwalk Inventum změřena podle očekávání do 48-, takže teďjen začít plnit licenční běhy a požádat o licenci a dostihové dráhy po Evropě třeste se:-)

Majda (červená dečka) ta si zaběhla jedno solíčko a využili jsme toho, že Jana Herinková přijela změřit svoje princezny Bugatku a Smajlu (Sunny Funny) a pustily jsme všechno holky do společného běhu - zase velké překpavení, co na té dráze sakra dělají ty ostatní:-))

Oblastní výstava Kunratice

12.6.2010

"Výstavní" poločas jsme završili oblastní výstavou v Kunraticích. V prostředí nádherné zahrady Kunratického zámku, tedy za humny, jsme si užili příjemný den a měli možnost v kruhu vidět plno zajímavých ras tak, jak na to nejsme zvyklí na jiných, větších výstavách :-)

Jako jediný whippet si Madlenka odvezla Vítěze třídy a Oblastního vítěze, panu rozhodčímu Josefu Němcovi se opravdu moc líbila! V kruhu ale v pohybu žádná velká sláva, možná to bylo tím, že večer se znova nacpala dvěma krajícema chleba - jako by to tušila, že bude výstava a že se na to musí připravit:-)

Mezinárodní výstava psů Nitra

6.6.2010

V neděli jsme se vydali do naší oblíbené Nitry na mezinárodní výstavu. Po cestě jsme se stavili na Vysočině u rodičů, přepečlivá maminka nám připravila i řízky - asi správně neřekla komu jsou určené, tak naše 11 kg Majdí zbodla pro sichr rovnou 2, aby nám na výstavě asi neumřela hlady.

Cesta byla krásná, pohodová, haly vzdušné a počasí úžasné. Posuzování paní Cathy Delmar z Irska už tak báječné nebylo. V mezitřídě dostala Majda V2, bez zadání titulu (bohužel rozhodčí údajně rezervní CACe nezadávala vůbec a to ani v sobotu). To by ani tak nevadilo, ale posudek typu - netypická hlava a příliš mohutná kostra... no to by se na to jeden vyprdnul. Pravdou je jenom to, že po těch dvou řízkách se Majda v pohybu vůbec nepředvedla a nechala se táhnout jak na porážku :-)

BOBa si pak odnesla fena Absolute Mann Shines in the Wien ze třídy šampionů - pro mě ničím kouzelná.... Tak snad někdy příště:-)

Klubová výstava Konopiště

29.5.2010

S Madlenkou jsme se vydali na jubilejní klubovou výstavu na Konopiště. Krásné prostředí minimálně za to vždycky stojí:-) Dorazili jsme včas, vybalili se, utábořili a těšili se na posuzování. Posuzoval Wim Wiersma z Holandska a posuzování si opravdu užíval. Dával si záležet, s pejsky zacházel velmi jemně, no krása pohledět a ještě větší vystavovat. V silně obsazené mezitřídě (8 krásných fen) Majda nezaujala, rozhodčí si potrpěl na silnější typy - a jediné silné na Majdičce byla její aktuální nadváha:-) Z kruhu jsme odešli na posledním místě bez umístění, se známkou Výborná a krásným posudkem, bez jediné vady :-)

Vzhledem k tomu, že posuzování trvalo opravdu dlouho a Nelly byla celou dobu v kleci, tak jsme se hned po posouzení sebrali a jeli holky ještě proběhnout - to jsme sklidili o dost větší úspěch:-)

Výsledky celé výstavy jsou k dispozici zde.

Grand Prix Bohemia

23.5.2010

Po dlouhé době jsme zase někam vyrazili - a to do Mladé Boleslavi, pustit Nelďu na dráhu! Hárající Madlenku jsme nechali doma a podle toho, jak bylo na posteli asi 6 různých vyležených ďůlků, si to výborně užila:-)

Nellynka si zaběhla dvě sólíčka, obě z boxů, ale vzhledem k tomu, že jsme jí nevzali Majdu s sebou, tak moc vesele teda nevypadala:-) Tak snad příště, to už se začnou cvičit společné!

Trénink v Kolíně

1.5.2010

V sobotu jsme se vydali do blízkého Kolína, aby si naše holky zase zaběhaly. Tentokrát jsme se domluvili s Péťou a Vaškem, majiteli Baťůžka a Tíma a užili si příjemný den. Nellynka si zaběhla s ohromným zájmem dvě sólíčka, tentokrát to zvládla skoro sama, ani pomoc v boxem nepotřebovala. Majda si dala jedno sólíčko a pak společný běh s bráškou Báťou - po vyběhnutí z boxů byla ohromně překvapená, co dělá sakra další pes na dráze, ale nakonec srdnatě zabojovala:-)

Fotky můžete také nalézt na rajčeti.

Chovatelská stanice z Jirčanského labyrintu má štěňátka

25.4.2010

Dne 24.4.2010 se Džovíčkovi a Nellynce narodilo 9 štěňátek (5 pejsků a 4 fenky)

Matka/Mother: Ornella z Úplňku (pro úraz očička nebyla Nela nikdy vystavována)
Otec/Father: CZ, BiH, SK (splněny podmínky), PL (splněny podmínky) Ch. Satangin June Joke

Všechny informace najdete zde.

Víkendová výprava

24. - 25.4.2010

Poslední dubnový víkend jsme měli opět velice akční. V zájmu zachování rovnováhy jsme víkend rozdělili na výstavní a dostihovou část, domácnost šla opět stranou:-)

V sobotu jsme brzy ráno vyjeli na mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Hned zkraje nás trochu zavedla navigace, ale nad touhle technikou jsme naštěstí zvítězili. To bylo ale naše poslední vítězství dne. V Budějovicích jsme nikdy nebyli, takže jsem se snažila dopředu najít na webu umístění našeho kruhu v areálu. Marně. Tak nic. Ve výstavním areálu nám (za zvuku troubících aut za námi) naštěstí pořadatel pomohl, takže halu jsme našli. Kruh sice malý, ale celý s kobercem, hala relativně útulná. V kruhu jsme byli pouze se zhruba 40 vlkodavy a zhruba v 9,30 se začalo posuzovat. Vlkodavům a jejich standardu nerozumím, takže ho nehodnotím, ale ohromující doba, kterou i na pouzování italský rozhodčí p. Lamberti bral, byla zjevná, stejně jako zmatky mezi vedením a ostatním personálem kruhu (celkem 5 lidí!!!). Na whippety se dostalo zhruba o půl jedné. Rozhodčí zcela neznalý řádů ČMKU nešetřil známkami VD, psy hluboce pod hranicí 51 cm označoval jako příliš vysoké. Rozhodování bylo zcela nevypočitatelné. Po všech stránkách. Jak byl pan Lamberti schopen jednoho vlkodava zkraje posuzovat 10 minut, celou naši mezitřídu fenek zvládl snad za 5 minut - dalších 10 minut zmateně obsluha kruhu vypisovala posudky a diplomy. Mája ani tentokrát neprojevila při vystavování žádné velké nadšení a odvezla si V3 (ze 4 fenek) - za sebou nechala pouze Butter and Jam Sobresalto (které rozhodčí vytkl jejich 47 cm jako příliš mnoho...).

V neděli jsme si jeli spravit náladu na dostihy do Kolína - Madlenka na soloracing, Nellynka na tréninková solíčka. Dráha perfektně připravená, počasí jak když vymaluješ, příjemný personál, prostě paráda:-) Majda si jemně a  něžností výstaváčka dala svoje dva okruhy, poprvé změřené a oba přes 27 vteřin, druhý dokonce s malým zpestřením poskakování za motýlkem, Nellynka poprvé přes boxy s podporou paničky zezadu makala zase při obou oválech jak blázen:-) příjemné bylo, že i když do whippetů fen soloracingu byly přihlášené jen 2 fenečky (včetně naší Madlenky), rozhodli se pořadatelé i v téhle kategorii vyhlásit vítěze a udělit pohárky!

Takže, teď si asi dáme od výstav na chvilku pohov a zůstaneme u něčeho objektivnějšího:-)

Inter-Bohemia Kolín

3.4.2010

O Velikonocích jsme z si udělali z východních Čech výlet  to Kolína, kterého jsme teda nelitovali.  V ohromně příjemném počasí jsme potkali hromadu známých a holky si každá zaběhla jeden ovál, Madlenka si splnila svůj první licenční sólo na ovále.

Výsledky jsou k dispozici zde a fotky pak na rajčeti:-)

 

Národní výtava psů Ostrava

10.4.2010

V pátek 9.4. jsme vyjeli vstříc novým dobrodružstvím směr severovýchod, abychom spojili psí akci konečně s něčím užitečným. Národní výstavu jsme spojili s návštěvou rodiny, takže to do Ostravy ve finále taková zajíždka nebyla. Protože kdyby byla tak bysme asi litovali. Za počasí sice organizátoři nemohli, ale bohužel Ostrava trpí ne úplně dobrou organizací dopravy v centru, takže hned první problém bylo parkování, další pak cesta od parkoviště k výstavišti. Hala byla totálně nabušená nekutečným množstvím lidí, psů a jejich příslušenství, od našeho výstavního kruhu to na venčení bylo snad 10 minut cesty. Bylo zřejmé, že si organizátoři uvědomovali potřebu kvalitního podkladu, takže někteří z chrtů si ve vedlejším (větším) kruhu užívali na celé ploše koberce. V našem kruhu jsme se ale všichni plácali na malém koberci ve tvaru písmene "U", kde ostatní vytavující ve třídě ani při pohybu neměli kam uhnout, takže se běhalo i po kluzkém linu a neutále do zatáčky.

Další rozpaky v nás pak vyvolalo rozhodování paní rozhodčí Marty Růžičkové. Z Majdiné V3 (z 8 fen ve třídě!!!) máme samozřejmě ohromnou radost, ale je pravda, že na ostatních místech v naší a i v ostatních třídách bylo často umístění velikým překvapením:-/

Fotodokumentaci můžete najít na rajčeti.

Celostátní výstava psů Nitracanis

28.3.2010

Za vydatného řečnění (kdy Martin proklínal mě a mojí touhu účastnit se každý víkend minimálně jedné psí akce) jsme vyjeli (vydatně podpořeni mými rodiči, k

terým tímto ještě jednou děkuji:-)) na celostátní výstavu psů do Nitry. Krásné počasí nás provázelo celý den a bylo svědkem toho,že Nitra se stane jedním z našich oblíbených výstavních míst:-)

Majda se vystavovala v mezitřídě jako jediná, velice milá a spravedlivá polská rozhodčí Malgorzata Wieremiejczyk Wierchowka Majdičce dala V1 i CAC a k tomu krásný posudek.

BOBa a BIG2 si odnesla Aqua Bella Sunny Funny Jany Křečkové.

Coursing trénink Liberec   

20.3.2010

V jeden krásný sobotní den jsme se vydali s holkama na coursing trénink do Liberce pořádaný Podještědskou smečkou. Jetli jsme někdy nějakého výletu nelitovali, pak to byl přesně tenhle! Rozpis běhů jsme dotali dopředu mailem, takže jsme jeli naproto pohodově na 12. hodinu. Na mítě jsme naprosto v úžasu sledovali sud piva a ohníček s buřtama připravený pro účatníky coursingu. Neskutečně příjemná obsluha, úžasné prostředí, no prostě jsme se zamilovali:-)) Jestli se ještě někdy tady bude něco konat, tak my tam doufám nebudeme chybět!

Jinak, Majda si zaběhla dva okruhy, očividně si to užila, Knedlíček jen koukal, ale naslibovali jsme jí hory doly, tak ná nakonec vzala na milost!

A v neděli 30.5.2010 se koná další trénink - informace zde.

Coursing Česká Skalice

6.3.2010

V sobotu jsme vyrazili opět zkusit štěstí na coursingovou dráhu. V Praze sice bylo 5 centimetrů sněhu a pořád vydatně pršelo, ale spolehli jsme se na Medarda, který sliboval ve východních Čechách sluníčko a vyjeli jsme. Sluníčko se sice ukázalo, ale teplota 5 stupňů pod bodem mrazu nás nenechala na pochybách - ještě je zima:-) Ale vzhledem k tomu, že chceme nechat holky co nejdéle si užít sólíček, takže jsme na nějakou dobu bez licence, nemohli jsme si dovolit nechat ujít příležitost tréninkových běhů:-)

Litovat jsme nelitovali - sice si dala Majda jenom jeden běh, ale nakonec Věrka Malátová z Českého psa postavila dráhu pro "mimina" a tak si svůj první běh za návnadou užil i náš Knedlíček! Naše malá, nesoustředěná a roztěkaná Nellynka se na "dráze" (skoro rovince se dvěma kladkama), ukázala jako profík:-)

Za fotky děkujeme Ditě, paničce barzoje Samíka.

Coursing pod Kunětickou horou

27.2.2010

V sobotu jsme vyrazili s holkama na náš první coursing - tedy přesněji řečeno "řízený" coursingový trénink pořádaný www.ceskypes.cz. Začátek byl stanoven na příjemných 10 hodin, takže žádné vstávání v 5 ráno se nekonalo. Počasí bylo absolutně dokonalé, jak na objednávku.

Ke svému prvnímu licenčnímu běhu byla přihlášená Madlenka. Hned u zápisu nám bylo doporučeno, abychom si rovnou splnili licenci a pustili Majdu rovnou do solo i společného licenčního běhu. My jsme vytrvali a od přejímky pejsků tedy odešli s objednanými 2 solo licenčními běhy... no, budiž.

Běhat se mělo začít v 11,00. Kolem čtvrt na dvanáct organizátoři doporučili účastníkům, ať se pomalu odeberou na louku, kde se bude běhat - je to prý necelý kilometr. Cesta byla moc příjemná, ale kilometr se protáhl na zhruba 2,200 metrů (měřeno autem, pro které jsme se potom vrátili, protože stát jen tak se psy celý den na louce, kde se nedá na trávu sednout, jsme odmítli). První zkušební běh proběhl někdy lehce před dvanáctou a celé první skolo skončilo snad ve 4 hodiny. Bohužel, organizace ve směru časování nebyla vůbec ideální, na druhý běh jsme čekali něco kolem pěti hodin... Navíc musím říct, že za 2x 100 korun bych neočekávala, že si budeme muset navíjet návnadu sami a to hlavně proto, že s tím nemáme absolutně žádnou zkušenost (což jsme taky prokázali a Majdě postavili dráhu, se kterou by i zkušený závodník mohl mít problém:-)).

Majda se ale prokázala jako pořádný bojovník - při prvním běhu jí návnada ujela a panička jí musela ""běžet"" pomoci jí najít, ale druhý byl byl naprosto dokonalý - Majda zahrabala na startu tak, že blátem ohodila okruh deseti metrů za sebou:-)

Sobota to byla opravdu krásná, navíc jsme se potkali s dalšími úžasnými vipetáři Kunešovými a jejich pejsky Cyrilem, Míťou a Agem. Takže i když organizace nebyla dokonalá, nemůžeme jí upřít snahu a oceňujeme, že podobné akce vůbec někdo pro pejskaře pořádá a příští sobotu hurá znova:-)

 

DUOCACIB Brno

6. - 7.2.2010

O víkendu se uskutečnily v brněnském areálu dvě mezinárodní výstavy, které původně měly být obě pod mezinárodním posouzením, ale v sobotu nakonec posuzovala paní Věra Sosnová (CZ) a v nedělí pak podle plánu pan Jochen Eberhardt (D). Tuto výstavu jsme vynechali, takže výsledky jen zprostředkovaně - ze soboty zde a z neděle zde

Velká gratulace patří hlavně Punťovi (PANTHER´s GHOST z Úplňku), který získal po oba dny BOB a v sobotu i BIG!

A nádherná fotogalerie od Nelly Rymešové na rajčeti!

TOP Whippet ČR  

... a další TOP shrnující kompletní výstavní sezónu roku 2009 a velká gratulace patří Majdině sestře Rendičce a paničce Ivetě, kterým ke třetímu místu stačilo pouhých 6 výstav!

 

 

Pořadí Jméno feny

Počet

bodů

Absolvovaných

výstav

1. Petit Fille z Úplňku 114 16
2. Kaliopé Ayort Back 32 13
3. Belle de la Rienne Toomie Trishel 26 6

 

 

Pořadí Jméno psa Počet bodů

Absolvovaných

výstav

1. Panther´s Ghost z Úplňku          
80 16
2. Kalikratés Ayort Back 37 16
3. Rascal z Úplňku
17 10

 

TOP DOG 2009  

Byly vyhlášeny výsledky soutěže TOP DOG 2009, které je možné nalézt zde. Vítězství ve skupině X. patří Petit Fille z Úplňku - velká gratulace patří Chovatelské stanici Z Úplňku! :-)

Mezinárodní výstava psů Trenčín, SK

24.1.2010

 Za třeskutých mrazů jsme vyrazili na výlet na Slovensko, podívat se, jak fungují ýstavy u našich zahraničních sousedů. Tentokrát jsme si výlet udělali i s ubytováním - to byla první příjemná věc na tomto víkendu.

Druhým výborným prvkem bylo setkání s Abi a jejími páničky, s Fejzíkem s paničkou Denisou a Mišou a paničkou Hankou - do té doby pouze virtuálními přáteli z Facebooku:-)

Do třetice všeho dobrého byla infrastruktura celé výstavy, která (až na tu zimu, se kterou asi jen tak někdo nehne) byla super - jak cesta (Praha - Trenčín cca 3 hodiny), tak i organizace výstavy.

ALE - Majda se opět předvedla, podobně jako v Brně. Rozklepaná, neochotná, vyplašená, ve stresu - no prostě vzbuzovala soucit. Naštěstí alespoň chvilkama se Martinovi povedlo ji postavit a v pohybu se také nechala, takže V1, CAC od Miroslava Guniše (SK) jsme si jako jediní v mezitřídě snad zasloužili. CACIB si částečně prohrála sama... ale určitě je to dané i tím, že Majda není zvyklá a my jí na podobná místa (vymrzlé haly s příšernou akustikou) nebereme - jestli máte ale někdo typ, na nějakou halu, kde je alespoň trochu tepleji a kde můžou psi trénovat "hezký", sem s nima:-)

Kompletní výsledky můžete nalézet zde.

Novoroční setkání chrtů

Gouwhipetts pořádají tento Nový rok velké setkání chrtů, tzv. Novoroční chrtí Hubert :-) Více informací zde.

CHS Toomie Trishel má štěňátka!

Foto Iveta Kendíková

Nádherná štěňátka se 3.11.2009 narodila v naší domovské CHS Toomie Trishel. Maminkou je Jalee, fenka s tou nejúchavtnější povahou, jakou si u whippeta můžete představi. Více informací zde, a fotogalerie je tady.

Podzim v cirkuse

Tak, po dlouhé době přicházíme s informacemi, co je nového v našem cirkuse (jak důvěrně naší smečku 2 psů, 2 koček a 2 lidí v 3+1 na pražském sídlišti nazýváme.... mj., všimli jste si pořadí složení naší sociální skupiny? :-)).

Podzim trávíme naprosto oddáni výcviku, výchově a socializaci. Z našeho Knedlíčka (a.k.a. Nellynky) vyrostla naprosto bezvadná a roztomilá holčička. Tento názor s ní určitě Madlenka nesdílí a dává to zcela jasně najevo nepřeberným množstvím způsobů. Mezi ty nejoblíbenější patří:

 • moření venku při jakékoliv příležitosti (což bohužel vzhledem k podobnosti ne náhodné odnesla i malá Camouflage, Nellynky sestřička)
 • opuštění  pohodlného místa na gauči s následným usazením v tom nejtemnějším a nejstudenějším místu v pokoji a vrhání naprosto zoufalých pohledů směrem k lidem
 • absolutní neochota spolupracovat při všech nejméně vhodných příležitostech (zejména tedy při vystavování, u zvěřolékaře atp.)

Prostě  Madlenky se stal malinko hysterická psí slečna... Společně ale všichni pozorujeme první náznaky zlepšení a to, co nás teď znervózňuje nejvíc je šílené vyštěkávání uprostřed noci, kdy Majdalenka vysvětluje Neldě, že pod touhle peřinou spí prostě ONA (dodneška to Knedlíček nepochopil, takže se stále všichni budíme s potem na čele, co se to sakra děje:-)).

Dostihy

V říjnu jsme si všichni vyrazili dvakrát zaběhat - teda samozřejmě hlavně Majdalenka. 10. a 31.10. jsme byli všichni viděni na Kolínské dostihové dráze. Mája si pokaždé dala dva běhy a pokaždé jako naprostý profík. Za kůžičkou jde bez mrknutí oka, startuje bez problémů, no prostě krása. Na prvním dostihu nás čekalo milé překvapení v podobě Moniky, jejich dětí a Lálinky. Na druhém, řízeném tréninku, zase tombola :-)

Největším překvapením celých říjnových tréninků nebyla ani tak Majda, spíše jako plemena, která jde na oválu potkat... Na ridgebacky si člověk může zvyknout, u jack russel terriérů se může pousmát, ale obstrukce kolem pudl a amerických buldogů nebudu komentovat. Ale vidět je na dráze... asi začneme s Majdou chodit na obrany :-/

Výstavy

Kromě dostihů jsme si zajeli i na dvě výstavy - 17.10. na NVP do Brna, kde jsme ale dopadli jak sedláci u Chlumce. Všichni nemocní, zapomněli jsme výstavní oblečení, Majda totálně nespolupracující, takže našemu VD se nejde divit.

Po dokonalém drillu postoje doma, venku, na stole, na zemi jsme jeli prubnout štěstí 7.11. na MVP do Prahy, kde 50 whippetů hodnotila finská rozhodčí. Ve třídě mladých se Majda předvedla už mnohem lépe, takže jsme si odvezli V3 a byli ohromně spokojení:-) Dokonale zabojovala Belle De La Rienne Toomie Trishel, která má z Prahy ve svých 15 měsících svůj první BIG. Velká gratulace :-)

Ivanka pri Nitre - Trénink

Tak jsme se zbláznili - 3.10. jsem se vydali na 400 km dlouhou cestu jenom kvůli tomu, aby si Majda mohla 2 x 30 vteřin zaběhnout :-) Snad poslední hezký víkend v tomhle roce jsme se přiblížili k rodičům na Vysočinu a odtuď ve čtvrt na šest ráno vyrazili na Slovenské derby.

Absolutně perfektně organizačně zvládnutá akce, s neskutečně milými ochotnými a vstřícnými pořadateli, byla ale dostačující odměnou za celou cestu. Nellynka se tam potkalo s bráškou a se ségrou (a ať se na mě nikdo nezlobí, ale je to fakt děsnej sígr:-) a Majda si zkusilo dráhu z písku.

První běh na počátku vypadal jako naprostý fiasko - oba jsme u Madlenky stáli a vypuštěli jí a panička se hned s vypuštěním rozeběhla směrem k cíli (samozřejmě na opačnou stranu). Najednou se ukázalo, že panička je zajímavější než návnada!! Cha chááá, bych chtěla vidět, kdyby tam byl opravdu zajíc:-) Na druhý pokus sebrala panička rozum do hrsti a počkala, až Majda poodběhne - ta statečně šla za střapcem, ale někde v místech věže jí zmátlo, že neběžíme za ní a že všichni ostatní psi jsou za plotem. V tom momentě pro ní návnada ztratila kouzlo a nejkratší cestou se vydala na místo, kde viděla "svoje lidi" naposledy... když zjistila, že tam nejsme, zbystřila a naštěstí hned přiběhla a vysloužila si vééélikou pochvalu:-)

Druhý běh už pak byl ale naprosto ukázkový a to od začátku do konce! Prostě nádhera:-)

Výborně na Slovensku zaběhli také whippeti ze stáje rodiny Tándlerových, i kluci od Jany Rajmonové, kterým tímto gratulujeme a děkujeme za pomoc:-)) Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

 

Vinobraní Velké Bílovice

O prodlouženém zářijovém víkendu jsme vyrazili i s holkama do Velkých Bílovic na vinobraní. Musím říct, že zážitek to byl pro všechny.

 

 • Nella spala poprvé v životě s páníčkama v posteli - a spala až do rána (doporučuji tedy všem majitelům, které jejich čtyřnohé dítě budí v 5 ráno)
 • Majda mohla lítat po vinicích a jabloňových sadech, ládovat se jablkama a hrozno ožižlávat přímo z vinohradu
 • Majda a Nella byly poprvé ve sklípku :-))

 

 

 

 

Klubová výstava Chlumec

V sobotu xx.xx.2009 jsme všichni 4 (samozřejmě bez kočiček, ty by nám z auta za tu hodinovou cestu udělali dětské odrážedlo:-)) vyrazili na Klubovou výstavu do Chlumce nad Cidlinou. Krásnější počasí už jsme si přát nemohli - příjemné teplo a sluníčko vydrželo celý den.

Po počátečním váhání, jestli ignorovat u zámecké brány zákaz vjezdu nebo se snažit celý areál objíždět, jsme si nakonec počkali na první auto, které vjíždělo dovnitř a ze kterého koukali ven chrti a vyrazili za ním (tenhle způsob se nám mj. v poslední době moc osvědčil:-)).

Prostředí celého areálu bylo perfektní, s úžasným panorama místního zámku. S nafasovanýma pytlíčkama na bobíky jsme se utábořili u Radky s rodinou a s Riccouškem a sledovali, co se bude v kruhu dít. Na poslední chvíli ještě Majda zkoušela svoje nenáviděné "hezký" a pak už byl čas jít do kruhu. Madlenka nám dávala jasně najevo, že je ochotná vystavení strpět bez větších scén, ale my jsme toho bohužel nevyužili a podle toho i naše vystavení dopadlo. Od rakouského rozhodčího pana Singera nakonec dostala známku výbornou a umístila se jako 3. ze 4. feneček. Stejnou známku - tedy V3 si odnesl toho dne i Riccoušek.

Fotografie vlevo je dílem Nely Rymešové a celou galerii je možné najít zde.

 

Dostihy v Kolíně

V sobotu 29. sprna, jsem se s holkama vydali poprvé na opravdové dostihy! Příležitost byla v Kolíně, kde se konalo Mistrovství ČR na 280 metrů. Bezva překvapení bylo setkání s bráchou Majdy Riccouškem a paničkou Radkou a Klárkou.

Je pravda, že jsme se všichni potulovali po areálu dost bezprirozně, absolutně nevěda kam máme jít, kde se přihlásit, jak vypadá rovinka, co to jsou malé boxy... no hrůza. Naštěstí tam kromě nás sedmi amatérů byla i hromada fajn lidí co nás navigovali a radili nám. No koho by napadlo, že pro psa není po doběhnutí nejlepší pořádnej hlt studený vody a válení se po zemi???

Každopádně, jak Majda, tak Ricco si zkusili nejdřív rovinku, což bylo teda něco jako urážka, zvládli jí tak, že jsme ani nestačili zapnout foťák. Pak přišel na řadu celý ovál - ten byl pro Riccouška zase brnkačka, jen Majda se rozeběhla radši na druhou stranu za mopedem. Za návnadou teda statečně vyběhl páníček, což Máju velmi pobavilo a brala to jako nějakou super hru. Ale po chvíli skákání po naprosto vyčerpaném páníčkovi Madlenka zmerčila návnadu a kolečko statečně uběhla:-)

Nella má 10 týdnů!

 

Tak, bojové území u nás doma už pár dní trvá a ve stavu relativního příměří oslavila Nellynka svých 10 týdnů! Ve věku 67 dnů váží už pořádných 4,300 gramů a měří zhruba 30 cm - Majde teda roste pěkná konkurence:-)

Je pravda, že Nellynka má pár velice roztomilých zvyků, jako chodit čůrat ve 2 ráno, štěkat pokaždé, když zachce a cupovat zbrusu nový koberec, na druhou stranu dokáže to být i naprosto nejmilejší štěňátko - no, posuďte sami!

Kačenka se nelekne!

Takže - naše kočička si našla nové, neotřelé a zcela báječné místo, odkuď může pozorovat všechny členy domácnosti i všechno, co se děje na ulici. Panička když to vidí, odchází a páníček ani nedejchá... :-)

 

Další stránky Madlenky

Koho by zajímaly bližší informace o Máje a jejích sourozencích, určitě ať koukne na stránky Májiné chovatelky Ivety, která každému (pořád ještě) štěňátku vytvořila svojí webovou stránku!

Nella už je doma!

10.8.2009

Ve středu 5.8.2009 jsme si domů přivezli dlouho očekávané štěně - Catwalk Inventum - a.k.a. Nellynku (nebo taky malej sígr:-)). Tenhle tříkilový uzlíček se od začátku projevuje jako správná dostihová bojovnice. Nikomu nic nedaruje, o svá práva se hlásí velice hlasitě a zajimá jí všechno a všichni :-) 

Je pravda, že jak prvních pár hodin její přítomnost nesly těžce hlavně Kačenka  se Želvičkou, situace se pomalu vyrovnává a ten kdo "trpí" nejvíc je naše Majdalenka (a páníčkové, co se střídají ve vstávání ve 4 ráno a venčení každé dvě hodiny:-)). Nejen, že leží na zemi jak pes (to do teď prakticky nedělala), ale dokonce i leze do klece (kterou vždycky obcházela obloukem)!

Takže, doma je rozhodně veselo :-)

Už je tady...

V posledních dnech se do našich životů vloudila. Nepozorovaně a nečekaně, nikým nezvána. PUBERTA! S Madlenkou, jinak poslušným vipítkem mlátí od zajíců k jezdícím autům. Toto zatmění se vyskytuje prozatím sporadicky a projevuje se naprostým ohluchnutím a úprkem za čímkoliv.

Budeme mít doma štěně!

 20.07.2009 

Tak, po dlouhém vybírání a ještě delším váhání je rozhodnuto, vybráno a v nejbližší době doufám i nastěhováno malé vipíťátko:-) Vypadá to tedy, že už začátkem srpna se k naší smečce připojí Catwalk Inventum krásná fenečka po skvělých rodičích, s výbornými dostihovými předpoklady a sladkým kukučem, která už ve svých pár týdnech tzv. "jde za plynem" :-)

 

Národní výstava Mladá Boleslav

 19.07.2009

V absolutně příšerném a naprosto nevýstavním počasí se v sobotu uskutečnila v Mladé Boleslavi Národní výstava psů, na  které jsme samozřejmě s Májou nemohli chybět. Krom nás se zúčastnil i Ricco a dělal tak Máje gentlemansky společnost. Nakonec si jak Ricco, tak Mája odnesli ze svých tříd (mladí) krásnou výbornou a druhé pořadí V2 - Mája tedy byla 2. ze tří fenek ve třídě, Ricco  z dokonce 4 mladých pejsků!  Ještě jednou tedy velká gratulace!

Kvalitě počasí bohužel odpovídá i kvalita fotek - opravdu nebylo z čeho vybírat, když se posuzování některých tříd celé odehrálo pod jedním párty stanem :-(

První narozeniny

 19.07.2009

V neděli 19.7. oslavila naše Majdalénka svoje první narozeniny. Takhle... asi si to neuvědomovala, ale piškotovo - jogurtovo - sýrovo - šunkovou mňamku, s láskou připravenou, si určitě užila!

Takže doufáme, že takových narozenin ještě Mája i všichni naši sourozenci, oslavíme v plném zdraví ještě hromadu! :-)

 

 Houbařská výprava

 12.07.2009

Předchozí dva víkendy strávila Mája na Vysočině hledáním hub a trénováním na výstavu v Mladé Boleslavi. Hledání hub jí šlo každopádně mnohem líp! Poprvé v opravdovém lese řádila jak utržená ze řetězu (tímto se omlouváme všem hajným a myslivcům a přísaháme, že žádné zvíře nebylo při natáčení nijak zraněno:-)). Naprosto konsternovaná tím, jak to v lese voní a vypadá, lítala od jednoho pánička k druhému.

Doma si pak poslechla, jak je chudinka unavená a hubená, natlačila do sebe granulky, kuřecí vývar, metrák piškotů, pribiňáka a padla za vlast.

Kromě toho v sobě objevila novou vášeň - pro jahody a maliny - tak alespoň víme, jaký bude letos narozeninový dort;-)

 

CHS Inventum má štěňátka!

Další nádherná štěňátka po výborných rodičích se narodila v CHS Inventum. I tady jsme se byli podívat na případnou kamarádku do naší smečky a opět jsme byli naprosto unešení krásou psů, báječnou povahou a strávili báječné odpoledne celé vyplněné povídáním o whippetech :-)

 

Národní výstava Klatovy

V sobotu, 13.6.2009, jsme vyrazili s Majdalenkou na Národní výstavu, která se poprvé konala v Klatovech. Počasí už snad ani lepší být nemohlo, bylo vyloženě výstavní, výstavní areál v Klatovech (až na toalety:-), taky super. Co bylo tedy velké neštěstí, bylo parkování v "přilehlých ulicích" - nepochopitelné pro místo, kde je hned vedle sebe atletický, sokolský a zimní stadion...

V samostatném whippetím kruhu posuzovala Ing. Veronika Kučerová - Chrpová a dávala si záležet. Posudky byly velice obsažné a výživné - díky za ně. Mája se líbila a kromě známky Výborná, získala i titul CACJ!

Ve třídě mladých sice byly pouze dvě fenky, ovšem radost z vítězství byla o to větší, že Mája statečně ignorovala jakýkoliv pokus poprvé vystavující paničky o předvedení. Nutno podotknout, že panička v tom teda rozhodně nebyla nevinně :-)

CHS Ticking Timebomb má štěňátka!

Dne 5.6.2009 se v chovateslké stanici Ticking Timebomb narodila štěňátka - tři pejsci a jedna holčička. Gratulujeme a přejeme celému vrhu CH hlavně hodně zdraví a báječné páníčky :-) Na fotky se můžete podívat zde

Klubová výstava Konopiště 2009

 V sobotu 30.5.2009 jsme všichni (až na kočičky, které byly šťastné, že jsme konečně zase vypadli:-) vyrazili na výstavu Klubu chovatelů chrtů anglických dostihových plemen. Očekávali jsme (teda spíš doufali jsme) v dobré a bezdeštivé počasí, ale nakonec jsme bohužel museli uznat, že "naše" chovatelka Iveta byla s odhadem počasí blíž. Nutno podotknout - bohužel:-)

V maximálně 10 stupních se pod Konopišťským zámkem třáslo něco kolem stovky vipetů a zhruba stejného množství podobně zmrzlých páníčků. Posuzovala velice milá paní rozhodčí Mrs Jackie White (z Velké Británie), od které Mája dostala známku Výbornou a k tomu moc hezký posudek a kandidaturu na nejhezčí hlavu!

Na výbornou dopadla i naše sestřička Renďa (Belle De La Rienne Toomie Trishel), vítězka třídy mladých a velmi dobře pak s moc hezkými posudky i Ejminka (Belle Amie Sarah Toomie Trishel) a brácha Báťa (Batuffolo Bene Toomie Trishel) - tak velká gratulace!

P.S. za nádherné fotky děkujeme Menclíkům! - Naše fotky nebudou, protože panička sice vzala foťák, ale už ne baterii:-)

Co nás čeká? Štěňátko? :-)

Tak, po ""dlouhé"" diskuzi padlo v naší domácnosti rozhodnutí - budeme mít druhého psa! Májince je smutno a víte (alespoň vy, co máte whippety) - to prostě nejde mít jenom jednoho... Zatím je jasné už to, že to bude fenka a dostihová - takže s napětím očekáváme třeba co se stane v chovatelské stanici Ticking Timebomb:-) a tajně doufáme. 

X. Pojizerská výstava psů

11.4. Jsme se s Majdalénkou vydali v neuvěřitelně krásném počasí na naši první výstavu do Mladé Boleslavi. Mája tam ve třídě dorostu dostala od pana Karla Hořáka nádhernou známku "Velmi nadějný" a III. pořadí - v konkurenci tří dalších sestřiček:-)

Mája měla i moc hezký posudek - až na viditelné třetí víčko a sbíhavé zadní nožičky se celkově moc líbila. Předváděl jí páníček, který vzal výstavu jako otázku života a smrti, takže otrkávat se museli oba :-)

Více fotek zde.

Jarní vycházka

 

Koncem března jsme využili nádherné počasí a vyrazili na "socializační" vycházku do Hostivařského lesoparku. Plno psů, plno lidí, všechno zajímavější než páníček s paničkou:-)

 První agility trénink

13.04.2009 19:49

 Tak, jak jsme Máje slibovali, začali jsme s ní absolvovat tréninky agility pod vedením výcvikářky Šimony Drábkové. Musíme nekriticky uznat, že Majda je skvělá - ničeho se nebojí, na povely reaguje adekvátně. Stejně tak kriticky musíme uznat, že paníčkové stojí za prd - páníček si na vedení ani jednou netroufl a panička málem zbourala celý parkůr :-)

Novinky

Bojový víkend :-)

15.03.2009 22:38
 Tenhle víkend strávila Majdalénka u našich rodičů na Vysočině. Nutno uznat, že tam jezdí moc ráda. Osobně jí podezíráme z toho, že hlavně kvůli hláškám typu "Chudinka, ta je ale hubená." nebo "Ale ona tak smutně kouká!".  V sobotu strávila pár hodin sama i se starší individualistickou...

Další cvičák

13.03.2009 21:29
 Tak tento víkend jsme se byli podívat na proslaveném pražském cvičáku HAFbezOBAV. Seznamovací lekce štěňátek byla super, jen tam Majda působila trochu přerostle - částečně i proto, že s námi byl i tříměsíční Jack Russel a jeho pětiměsíční kamarád stejné rasy. Naštěstí to zachraňovala zlatá...

Informace o plemeni

18.01.2009 09:47
Byly přidány základní informace o plemeni - jeho standard a historie.

Web spuštěn!

18.01.2009 09:46
Dnes byl konečně spuštěn web! Po velkém odhodlávání, ještě delších přípravách, se Mája konečně dostala k tomu, aby spustila svou malou velkou webovou prezentaci, na které se uvolila věnovat prostor i ostatním členům domcnosti.

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724