***Štěňata/Puppies***

V noci 22.4.2018 se narodilo 9 nádherných štěňátek (4 pejsci a 5 holčiček). Neváhejte nás kontaktovat v případě zájmu (mailem na info@fancythat.cz či na telefonu 774 208 724 nebo 736 726 390). / Puppies were born during night 22.4.2018 (4 males and 5 females) - do not hesitate to contact us if you are interested (mail info@fancythat.cz, mobile: +420 774 208 724).

Pro aktuální informace sledujte naše "Novinky" / For actual info please check our "News"

sire: Winsome Yankee Alabama & dam: Blaze of Glory Fancy That

Štěňata budou tentokrát odchována u našich přátel v Benátkách nad Jizerou. Očekáváme štěňátka s předpoklady pro dostihový sport a i další psí aktivity, se standardním exteriérem, s dnes tolik chybějící standardní výškou, ale zejména štěňátka s předpoklady stát se skvělými rodinnými společníky se super povahou :-)

Blaze of Glory Fancy That

Více o Blaze naleznete zde.

 

Winsome Yankee Alabama

Tento pes nikdy na drahách nezazářil - jediným důvodem je ale úraz, který prodělal ve věku 9 měsíců. Při společné honičce s parťákem barzojem si zlomil obě přední nožky - nešlo o žádné jednoduché zlomeniny, ale o komplikované, několikanásobné tříštivé zlomeniny, navíc v období nedokončeného růstu. Jeho rodokmen a úspěchy jeho sester (které byly všechny vidět na dostihových drahách) nás ale přesvědčily, že tenhle pejsek stojí za to!

Alabama je standardní pejsek (50,5 cm a cca 13,5 kg) s naprosto úžasnou povahou - milý, klidný, poslušný a soustředěný, přitom lovec. Současně má líbivý exteriér, krásné dlouhé tělo. Jsem šťastná, že majitelé umožnili toto spojení!

Štěně od nás

Nejsme žádní velkochovatelé. Vipety milujeme a jsou pro nás rovnocenným členem rodiny. Výběr krycího psa je pečlivý a trvá velmi dlouho. Nesnažíme se jít tou nejjednodušší cestou, ale tou, která je podle nás pro chov vipetů ta nejlepší.

Štěňátka jsou u nás odchovávána v bytě a dovolí-li počasí, tak i na zahradě. V bytě mají dostatek pohodlí i prostoru a setkají se se všemi běžnými zvuky - rádiem, televizí, vysavačem a jinými domácimi činnostmi. Jsou zvyklá na mazlení a společnost lidí všeho možného druhu, i jiné pejsky - prostě socializovaná:-) Štěňátka jsou u nás krmena jen tím nejlepším, co jim podle nás můžeme nabídnout. Výživa malého štěňátka má vliv na celý jeho vývoj do budoucnosti, a je proto důležité nic nezanedbat.

Štěňátka od nás odcházejí několikrát odčervená, očipovaná a s europasem. Každé dostane i výbavičku - obojek, vodítko, krmivo do začátku, nějakou tu hračku a to nejdůležitější - "voňavý" kus deky, který ocení v prvních dnech v novém prostředí:-)

Je pro nás důležité zůstat s budoucími páníčky v kontaktu, jsme vždy připraveni pomoci a poradit a informovat o zajímavých akcích i v průběhu života štěňátek. A doufáme, že v budoucích majitelích našich štěňátek najdeme třeba i nové kamarády :-)

Pes nebo fena?

Obě pohlaví mají svoje, pořád se ale jedná o dokonalé stvoření - whippeta :-) Pes bývá větší než fenka, ale rozdíl u whippetů obvykle nebývá markantní a i whippet pes je úplně bez problémů zvládnutelný. Tím, že whippeti nebývají dominantní, agresivní a standard plemene mluví o jeho něžné povaze, jsou i whippeti psi velcí mazlové a velmi přítulná stvoření - stejně jako fenky. Jsou chovatelé, kteří naopak říkají, že whippeti-psi jsou dokonce mazlivější než fenky. Fenka sice hárá, ale to maximálně dvoje hárání se dá bez potíží zvládnout, dnů silnějšího krvácení je pár. Pes zase může strávit dny kňučením u dveří, když bude hárat sousedovic Amina :-) Co se týká ovladatelnosti či poslušnosti, není u whippetů mezi pohlavími rozdíl. Takže doporučuju, zajeďte si k chovateli a vyberte si srdcem :-)