"B" litter

Dlouho plánovaný vrh B se Catwalk narodil 7.8.2014 - 3 psi a 5 fenek, z nichž jedna, BAZINGA Fancy That, zůstala u nás doma:-)

Výběr krycího psa pro Catwalk probíhal velmi dlouho. Ideální krycí pes musel splňovat celo řadu kritérií - být zdravý, mít prokazatelný původ, korektní vzhled, standardní výšku, skvělé výkony a v neposlední řadě i skvělou povahu a srdce bojovníka. V dnešní době přerostlých vipetů s podezřelým původem jsme byli rozhodnuti nenakrýt, jestli se ten správný nenajde. Whippety milujeme celým svým srdcem a neudělali bychom nic, o čem bychom nebyli přesvědčeni. V Buddym jsme našli vše, co jsme hledali - zdravého excelentního závodníka s výbornými výsledky, psa korektní výšky, se skvělou povahu a exteriérem odpovídající standardu a kompletním rodokmen bez neznámých polských, srbských či jiných krevních linií. O kvalitě vrhu, ze kterého Buddy pochází, svědčí i výsledky jeho sourozenců, zejména sester Blue Velvet a Brendy (všichni tito 3 sourozenci prošli přísným přeměřením při ME Versoix 2013).

Navíc jsme měli jedinečnou příležitost s Buddym, jeho skvělými majiteli Sandrou a Markem a psímy společníky Lennoxem a Lewisem, strávit neuvěřitelně příjemné dva dny a poznat tak Buddyho ještě před naším rozhodnutím - a tato zkušenost je nenahraditelná :-)

/////

It took long time to chose the right dog for our Catwalk. Ideal stud dog should meet many criterias - be healthy, has provable origin, standard exteriour, correct height, excellent results and last but not least also great temperament and heart of warrior. These days are full of overgrown whippets with suspect origin and we were convinced not to mate Catwalk if we don't find the right stud dog. We love whippets with all our hearts and we wouldn't do anything we are not convinced about. In Buddy we found out everything we were looking for - healthy excellent racer with great results, correct height, excelent temperament and exteriour which complies with standard and complete pedigree without unknown Polisch, Serbian or other blood lines. Also the results of his sisters Blue Velvet and Brenda are great evidence of the quality the litter Buddy comes from.

On the top of this we had great oportunity to spend 2 unbelievable pleasing days with Buddy, his great owners Sandra and Mark and whippet buddies Lennox and Lewis and to get know Buddy better before our final decision - and this experience is irreplaceable :-)

Jeden z rozběhů Buddyho na Mistrovství Evropy ve Versoix (červená dečka):

Finálový běh whippetek fen, které vyhrála Brenda (bílá dečka), na druhém místě Blue Velvet (červená dečka):

 

 

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724

Štěně od nás

Nejsme žádní velkochovatelé. Vipety milujeme a jsou pro nás rovnocenným členem rodiny. Výběr krycího psa je pečlivý a trvá velmi dlouho. Nesnažíme se jít tou nejjednodušší cestou, ale tou, která je podle nás pro chov vipetů ta nejlepší.

Štěňátka jsou u nás odchovávána v bytě a dovolí-li počasí, tak i na zahradě. V bytě mají dostatek pohodlí i prostoru a setkají se se všemi běžnými zvuky - rádiem, televizí, vysavačem a jinými domácimi činnostmi. Jsou zvyklá na mazlení a společnost lidí všeho možného druhu, i jiné pejsky - prostě socializovaná:-) Štěňátka jsou u nás krmena jen tím nejlepším, co jim podle nás můžeme nabídnout. Výživa malého štěňátka má vliv na celý jeho vývoj do budoucnosti, a je proto důležité nic nezanedbat.

Štěňátka od nás odcházejí několikrát odčervená, očipovaná a s europasem. Každé dostane i výbavičku - obojek, vodítko, krmivo do začátku, nějakou tu hračku a to nejdůležitější - "voňavý" kus deky, který ocení v prvních dnech v novém prostředí:-)

Je pro nás důležité zůstat s budoucími páníčky v kontaktu, jsme vždy připraveni pomoci a poradit a informovat o zajímavých akcích i v průběhu života štěňátek. A doufáme, že v budoucích majitelích našich štěňátek najdeme třeba i nové kamarády :-)