Šestajovická šestka - canicross

8.10.2017

All at Once Fancy That - 3rd

 

V neděli vyrazila Lostriska s páníčkem na "Šestajovickou šestku" - 6km canicross a s páníčkem si v kategorii muži + více než 10 kg psa vyběhala krásné 3. místo. Lostris žije v báječné rodině, kde tvoří super dvojku s malou Anežkou a nechávají u sebe bydlet i věčně usměvavé Anežčiny rodiče :-) 

ALAVIS Podzimní derby

8.10.2017

Blaze of Glory Fancy That - 1st (B finale)

Tento dostih byl ten den, kdy jsme po dlouhé a náročné konzervativní léčbě prstu Bazingy měli ověřit, jestli to bylo dost. Bohužel, hned po prvním běhu bylo naprosto jasno, že prstík nevydržel. 

V dostihu pak startovala Blaze - byť stále relativně krátce po hárání, předvedla moc krásný výkon v obou rozbězích. Na postup do finále A jí chyběly snad jen tisícinky (pro představu fotofiniš z běhu, kde se  mezi Blaze v modré a Mamma Mia v bílo rozhodovalo o 6. postupující:-)). Je tedy vidět, že startovní pole bylo velmi vyrovnané! 

FInále jsme bohužel neviděli, ale vzhledem k tomu, že to svoje "B" Blaze vyhrála, byl by to určitě pro nás krásný pohled. Blaze ja malá bojovnice s ohromným srdcem a my moc gratulujeme majitelům!!!

Mistrovství ADP, Boleslavský pohár

30.9.2017

Baby Doll - 3rd soloracing

Mistrovství ADP pro nás bylo tentokrát hodně pracovní, ale i tak jsme si užili nádherný den, počasíčko vyšlo jedna báseň! Do dostihu nikdo nešel, Bazinga stále v rekonvalescenci, Barbie a Blaze po hárání. Do soloracingu nastoupila Baby Doll, byť taky po hárání to zkusila v soloracingu. Blaze měla mít hezký a klidný běh jako sparing, bohužel, fenka, která si dělala licenci nejdřív z venkovního boxu ošklivě zkřížila cestu Donatelle a to proto, aby mohla Blaze napadnout. Tak snad si z toho Blaze nebude nic dělat!

V soloracingu nakonec Baby Doll skončila na nádherném 3. místě (ze 14 startujících jedinců - psů i fen). Gratulujeme Bíbo, samozřejmě veliká gratulace a poděkování i paničce Johance! :-)

Angels Advocate Fancy That (Monty)

chovný pes/stud dog

30.9.2017

Nina s Montym (Angels Advocate Fancy That) nám udělali ohromnou radost, když v rámci "hurá" akce prošli bonitací s nádherným bonitačním posudkem! Gratulujeme moc a mám z Vás velikou radost!!! Z Montyho tak není jen chovací, ale i chovný pes, jak o něm jeho rodina hrdě prohlašuje :-)
 

Mistrovství ČR Ptýrov (coursing)

17.9.2017

Angry Bird Fancy That - 6th (out of 12)

Gratulujeme! :-)

foto by Markéta Sousedíková

Dovolená v Polsku

2.9.2017 - 9.9.2017

První zářijový týden obvykle slibuje velmi pěkné počasí, minimálně srážek...  a vzhledem k tomu, že prvních týden v září (což je ten obvyklý pro naši dovolenou) je v naší oblíbené Itálii pořád celkem teplo, vydali jsme se tentokrát do Polska. Ubytování (na Wczasowej) bylo naprosto úžasné. Ubytovali jsme se i s našima 3 whippetkami. Velký pohodlný sprchový kout, gauč akorát pro dva, malá kuchyňka s lednicí a mrazákem (uspokojující i barfaře), wi-fi a nahoře pohodlná postel pro dva, vše zařízeno v severském stylu, bylo fakt super.

Ubytování bylo ve stínu stromů, k pláži byla cesta asi 300 metrů a to také skrz lesík. V létě by to bylo asi super. Akorát my jsme v Polsku chytli nejhorší počasí za posledních 22 let. V podstatě pokaždé, když jsme vyšli ven, tak pršelo. Jediným suvenýrem, který jsme si přivezli z dovolené se tak stal deštník :-D Na druhou stranu, pozitivum, které toto neslo, byly liduprázdné pláže i cesty. Nic tedy nebyl problém, holky se mohly prohánět bez vodítek kde chtěly, byly jednou z největších atrakcí v okolí.

 

Mistrovství ČR na 280 metrů (Kolín)

5.8.2017

Barbie Girl Fancy That - 5.

Bazinga Fancy That - 6.

Vzhledem k tomu, že Blaze se rozhodla takhle uprostřed sezony hárat a Baby Doll je krátce po hárání, vyrazily do Kolína na mistrovství reprezentovat Barbie Girl a Bazinga. Na startu bylo 8 fenek, seřazených do dvou rozběhů. Barbie si krásným rozběhem vyběhala rovnou finále, Bazinga musela přes opravky. Prst bohužel stále otéká, takže ji v běhání omezuje, ale druhý den o něm už neví. Na žádné metály to s ní tedy nebude, ale hlavně, že jí běhání baví :-)
Ve finále na krátké trati, často rozhodují drobnosti jako boxy (Bazinga tento dostih měla v jednotlivých bězích boxy 6 - 5 - 6) a Barbie v něm doběhla těsně 5., Bazinga s bolavou tlapkou pak 6. Baby Doll si zaběhla tréninkově. Jsem ráda, že jsem mohla holčičky zase vidět a i když to nebylo na bednu, byl to super den!!!
1. Blondy Delondy Ready Go (red)
2. Matia Mon Bohemia Snap Dog (blue)
3. Quilian Vlapan (stripes)
4. Mamma Mia Bohemia Snap Dog (white)
5. Barbie Girl Fancy That (black)
6. Bazinga Fancy That (yellow

 

1. Blondy Delondy Ready Go (red)

2. Matia Mon Bohemia Snap Dog (blue)

3. Quilian Vlapan (stripes)

4. Mamma Mia Bohemia Snap Dog (white)

5. Barbie Girl Fancy That (black)

6. Bazinga Fancy That (yellow)

 

 

DG Dog Gear race of Champions, Kolín (CACT, B)

23.07.2017

Barbie Girl Fancy That - 4.

Do Kolína tentokrát vyrazila do dostihu jen Barbie (Blaze hárá, Bazinga opět léčí tlapku), Baby Doll krátce po hárání nastoupila do soloracingu. Barbie postupovala z 9 fen na startu do A finále s černou dečkou a tu také opět v kontaktním finále obhájila. Gratulujeme holčičko!!!

Krása a Výkon, Kolín (CACT)

9.7.2017

Blaze of Glory Fancy That - 3.

Bazinga Fancy That - 5.
Na Krásu a Výkon se tentokrát přihlásilo slušných 10 feneček. Bazinga stále laborující s prstíkem a stále se zlepšující Blaze. Do finále se propracovaly obě holčičky - Bazinga s bílou dečkou, Blaze s pruhovanou. Finále bylo velice kontaktní, ale Blaze zaválela a skončila 3., Bazinga pak opět s oteklým prstíkem na místě 5. - ach jo, ty jejich tlapky :-( Která to bolí ukazuje i na pofinálové fotce Martina Kříže, tak uvidíme, co s ní dál :-) Každopádně, gratulujeme Blaze k výbornému výsledku (na fotce s paničkou Anetou).
1. Abigail Lovely Bono Venandi (blue) 23,76
2. Iron Lady Gentle Heart (red) 23,88
3. Blaze of Glory Fancy That (stripes) 24,23
4. Matia Mon Bohemia Snap Dog (yellow) 24,25
5. Bazinga Fancy That (white) 24,30
6. Apinolla Fly Ready Go (black) 24,32

Landessiegerrennen, Eilenburg (D)

2.7.2017
Barbie Girl Fancy That - 6.
Písková dráha - poprvé pro Barbie. Bazinga také na startu, spíš tak tréninkově. Barbie se neztratila a předvedla slušné běhy, které vystačily na 6. místo ve skvěle obsazeném A finále. Gratuluji!!!

Sauda Cup (CACT, B), Kolín

1.7.2017

Blaze of Glory Fancy That - 2., res.CACT

Blaze startovala v Kolíně, kde opět nebyla nic moc účast - 5 fen v klasiku. Ve finále doběhla Blaze v perfektním čase 23,43 jako druhá za mladou Abigail Lovely. Gratulujeme Blaze, skvělé!!!

Grand Prix CZ (CACIL, CACT), Lednice

25.06.2017

Blaze of Glory Fancy That - 6.

Jak je vidět, dráha v Lednici našim holčičkám moc nesedí :-) Ale další A finále a hezký čistý dostih pro Blaze. Gratulujeme!

Krása a výkon KCHCHADP

24. - 25.6.2017

Chlumec nad Cidlinou

O tomto víkendu se nedostihovalo, Bazinga stále v rekonvalescenci, tak místo toho jsem vyjela pracovat na tradiční klubovou akci "Krásu a Výkon". Přestože šlo o "komorní akci", výstava byla nakonec velice hezky obsazena, stejně jako se na ni podařilo zajistit zajímavého zahraničního rozhodčího, předsedu belgického whippet klubu, pan Gine Decruy.

Coursing, také hezky obsazen, zejména vipety, se zvládl odběhnout na 2 kola již před 13. hodinou a psi a nakonec i majitelé tak byli ušetřeni velkého tepla. 

Více informací o akci: www.kv2017.webnode.cz

 

Lednický zajíc (B), Lednice

17.06.2017

Blaze of Glory Fancy That - 3.

Bodovací dostih před tradičním CACIL Grand Prix bývá obsazen lépe - tentokrát jen 5 feneček na startu. Naše odchovankyně Blaze si domů donesla další 3. místo, šikulka malá :-)

Velká cena Mladé Boleslavi (CACT, B), Mladá Boleslav

10.6.2017

Barbie Girl Fancy That - 1., CACT 

Blaze of Glory Fancy That - 3.

Bazinga se i nadále léčí, takže do Mladé Boleslavi jsme opět vyrazili jen jako fanoušci a manžel jako kameraman :-) Na start se postavilo 9 fen, po zranění musela odstoupit Bibbidi po prvním rozběhu. Blaze nastoupila do finále s dečkou modrou, Barbie pak se žlutou. Finále bylo kontaktní a fenky různě vybíhaly na vnější dráhu, jak Blaze, tak hlavně Barbie se nenechaly vyvést z míry a opět předvedly bezchybný a chytrý běh, ve kterém Barbie těsně zvítězila a Blaze si odnesla bronzovou medaili.

Ohromná gratulace, holčičky, jsme na Vás moc pyšní! :-*

1. BARBIE GIRL Fancy That 23,516

2. BAGHIRA New Nazaret 23,518

3.BLAZE OF GLORY Fancy That 23,571

4. MATIA MON Bohemia Snap Dog 23,710

5. IRON LADY Gentle Heart 23,742

6. VENUS Ayort Back 24,125

 

Grand Prix Bohemia (CACIL), Mladá Boleslav

20.5.2017

Blaze of Glory Fancy That - 1st

Nominační dostih v Mladé Boleslavi přivítalo příjemné počasí. Na start se postavilo 9 vipetek, mezi nimi i Koťátkovic malá Blaze. Už podle časů prvních rozběhů bylo zjevné, že půjde o dostih velice vyrovnaný - tři nejrychlejší vipetky kategorie klasik toho dnes se pak potkaly hned v prvním rozběhu. V rozběhu druhém startovala Blaze opět s Baghirou, která ho o 3 setiny vyhrála. Do finále tedy Blaze nastoupila s modrou dečkou.

Finálový běh byl (alespoň pro mě) jedním z nejhezčích běhů, které jsem kdy viděla. Blaze se po nijak zvlášť povedeném startu zařadila před první zatáčkou do vnitřní dráhy a tuto pak držela až do samotného cíle. Díky tomuhle neuvěřitelně chytrému běhu se dostala před poslední zatáčkou před své soupeřky a do finále dorazila jako první s výrazným náskokem! 

Veliká gratulace Blaze i jejím majitelům! Kompletní výsledky dostihu jsou k dispozici zde.

Jsem ráda, že se nám povedlo tenhle úžasný Blaze běh zachytit (v HD kvalitě:-)):

Nationales Derby, Krenglbach (AT)

7.5.2017

Bazinga Fancy That - 3rd

Barbie Girl Fancy That - 6th

Do rakouského Krenglbachu jsme vyrazili opět o den předem, dráha vypadala dobře připravená, počasí se nakonec umoudřilo a naštěstí nepršelo. Bazinga předvedla dva úžasné rozběhy - každý jeden z nich by jí stačil na červenou dečku ve finále. Barbie taky krásně zabojovala, svůj první rozběh vyhrála, v tom druhém musela o místo bojovat, ale nakonec postoupila ve vyrovnaném dostihu do finále s pruhovanou dečkou.

Finále bylo bohužel pro Bazingu smolné. Po nic moc startu musela (stejně jako Barbie) bojovat se soupeřkami o dost většími než ona. Navíc, doběhla s obnoveným zraněním problematického prstu, tak uvidíme, jak bude dál. Při pohledu na časy finále, je neuvěřitelné, jak se dokázaly fenky poskládat do v podstatě 4 desetin! Nádherný pohled to byl :-)

1. Devaj 1976 Tadita Born to Run (blue) 21,39

2. Avnita vom Roten Schopf (white) 21,50

3. Bazinga Fancy That (red) 21, 64

4. Devaj 1976 Go By (black) 21,69

5. Mortimer's O'Hara (yellow) 21,72

 

6. Barbie Girl Fancy That (stripes) 21,83

1

 

1. Devaj 1976 Tadita Born to Run (blue) 21,39
2. Avnita vom Roten Schopf (white) 21,50
3. Bazinga Fancy That (red) 21, 64
4. Devaj 1976 Go By (black) 21,69
5. Mortimer's O'Hara (yellow) 21,72
6. Barbie Girl Fancy That (stripes) 21,83

Gold Rabbit Trophy, Kolesa (CZ)

coursing (CACIL, CACT, B)

7.5.2017

Always on Top Fancy That - 13th (out of 23 females!)

Akkinka zabojovala na bohatě obsazeném coursingu a ve startovním poli se neztratila. Se svým sebevědomím, kdy si hodí uprostřed běhu záda, aby se poškrábala a pak se stejně stihne dostat ke kůži první, by měla asi polevit :-D

Každopádně, moc gratulujeme a jsme rádi, že si to holky takhle užíváte!!

Kolínský zajíc 480m, Kolín (CZ)

6.5.2017

Blaze of Glory Fancy That - 3rd (soloracing mix)

Na "dlouhou" do Kolína se vydala Blaze a předvedla se skvěle, když se umístila na 3. místě a za sebou nechala 4 psy!

Lednický pohár, Lednice (CZ)

1.5.2017

Blaze of Glory Fancy That 2nd A finale, res. CACT

Do Lednice se na další dostih sezony tentokrát vydala jen Blaze. Na startu se sešlo sice jen 6 fenek, ale všechno to byly kvalitní závodnice, takže o podívanou bylo postaráno. Blaze nastoupila ve svém rozběhu společně s Baghirou a Quency a tento rozběh těsně vyhrála před Baghirou. Ve finále potom měla o kousek víc štěstí Baghira, ale Blaze zabojovala a získala nádherné 2. místo, res. CACT. Ohromná gratulace!!! :-)

Jarní pohár, Kolín(CZ)

23.4.2017

Bazinga Fancy That 5th A finale

Po pauze způsobené zraněním vyrazila na dráhu i Bazinga. Jarní pohár nabídle 10 výborných závodnic. Bazinga nám předvedla dva velmi vyrovnané rozběhy - a časy 23,89 a 23,88 stačily na bílou dečku v A finále.

Finále bylo neuvěřitelné vyrovnané - závodnice na 3. - 5. místě se vešly do 0,03 sekundy - rozhodly tedy centimetry a tuhle loterie o štěstí Bazinga prohrála, ale i tak skončila na skvělém 5. místě a hlavně - zdravá a šťastná :-D

Vítání jara, Lednice (CZ)

15.4.2017

Blaze of Glory Fancy That 5th A finale

Tentokrát se Blaze vydala do Lednice na tradiční dostih "Vítání jara" - mezi 9 fenkami si vyběhala 5. místo v A finále po kolizi v první zatáčce - hlavně, že je v pořádku, prťavka malá :-)

Gratulujeme Bejzičko!!

Interbohemia SDW, Kolín (CZ)

8.4.2017

Blaze of Glory Fancy That 6th A finale

Barbie Girl Fancy That 1st B finale

 (out of 18 females!!!)

4 of our "B" ladies re-measured again - richly in standard category (-48 cm)

Na prvním dostihu sezóny se na start postavily naše odchovankyně Blaze a Barunka. V ohromné konkurenci 18 fen zabojovaly - Blaze se dostala do A finále a Barunka pak vyhrála B finále. Jsme na Vás moc pyšní! :-)

Současně, v souladu s novým řádem, jsme nechali holčičky přeměřit - všechny se bohatě vešly do míry 48 cm a všechny s velkou rezervou. Nikdo jsme se přitom nemuseli tlačit psovi na záda, rvát mu hlavu ke kolenům nebo se snažit je postavit jak houpací koně s nohama od sebe.

 Díky za krásný den a skvělou grilovačku;-)

 

 

Coursing Jarní otvírák (CZ)

26.3.2017

Always on Top Fancy That 3rd (7 females)

Po nepovedeném začátku sezony v Medlánkách, kdy se Akki rozhodla, že s tímto novým košíkem rozhodně nepoběží a po super startu to zabalila, si spravila i s paničkou Ditkou na CACTovém coursing v Nepřevázce u Mladé Boleslavi. V konkurenci 7 fen si Akki vyběhala skvělé 3. místo! Gratulace veliká!!! :-)

DUOCACIB Brno

5.2.2017

Angry Bird Fancy That

DUOCACIB Brno - Ex. 1, CAC (working class), judge:Friedrich Peter (DE)

Angry Bird Fancy That (Harry) je znovu hrdým otcem! /// is a proud father again!

"B" litter Invisible Wings

 14.2.2017 se narodilo 9 krásných štěňátek - 4 kluci a 5 holčiček.

Dostihový kalendář  

Na stránce "Dostihový kalendář" byly doplněny do google kalendáře (který lze vygenerevat do ical a pak použít ve svém chytrém zařízení) dostihové kalendáře Česka, Rakouska, Německa, Maďarska a Holandska. Tak ať slouží! :-)

Nový mezinárodní řád

V sekci "O dostizích" byly doplněny odkazy na aktualizovanou verzi Mezinárodního dostihového a coursingového řádu a jeho český překlad. Nejdůležitější změny se týkají např.: měření, způsobu zadávání CACIL, postupového klíče na mistrovství, používání náhubků u IG a zákaz deček s viditelnými nápisy...

 

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724

-------------------------

Videa z dostihů