Angry Bird FANCY THAT - coursingový vítěz 2016/coursing winner 2016


Pro Harryho byl rok 2016 rokem více než úspěšným a celoroční snažení bylo odměněno vítězstvím v bodovací soutěži o Coursingového vítěze! Harrymu i jeho paničce Vlaďce patří naše nejvřelejší gratulace! :-)

WHIPPET PSI

1. Angry Bird Fancy That (Vlaďka Sýkorová)         77
2. Coco Jumbo Sunny Funny (Lenka Frenzelová)    70
3. Aluccio Con Amore (Marie Studnická)    68
4. Boxter Ray Deixes (Jan Kohout)  63
5. Divine Secret de Wallrock (Jitka Vágnerová)       58
6. Homer Globe Glass (Martin Mikovec)      55
7. Chuligán od Hněvína (Lenka Voráčková)            30
8. Harropine Poseidon (Jana Drbalová)         28

 

Dostihový vítěz 2016

V celoroční soutěži o dostihového vítěze se hezky umístily i naše "B" holky :-)

WHIPPET FENY

1. Baghira New Nazaret (Vlaďka Zádrapová)                      105
2. Venus Ayort Back Jana Konečná)                                    85
3. Bazinga Fancy That (Martin Skoumal)                             79
4. Paris Vlapan (Daniela Filipová)                                        65
5. Donatella Inventum (Marie Koťátková)                           56
6. Apinolla Fly Ready GO (František Vodrážka)                 52
7. Quilian Vlapan (Vlastimila Ronovská)                             46
8. Jeffie Jane Bohemia Snap Dog (Jaroslav Vaněk)             35
9. Blaze of Glory Fancy That (Aneta Koťátková)                31
 

Mistrovství České Republiky (CACT, B)

15.10.2016

Blaze of Glory Fancy That - "A" finale - 6th (out of 10 females)

Bejzinka opět jako jediná zastupovala naši "stáj" na posledním dostihu v ČR v této sezoně. Do A finále postoupila přímo z rozběhu, kde nádherně zabojovala a vyhnula se tedy opravnému běhu. Ve finále měla Bejzička opět nic moc start a hned po startu se dostala do kontaktu s dalšími soupeřkami, což jí muselo stát hromadu sil. V A finále tedy doběhla pro 6. místo, ale v takové konkurenci je to stejně bezva výsledek.

Bejzi, moc a moc gratulujeme, jsi šikovná holčička a jsme na Tebe pyšní :-)

Mistrovství Čech (CACT, B)

7.10.2016

Blaze of Glory Fancy That - "B" finale - 1st (out of 11 females)

Mistrovství Čech se zúčastnila z našich odchovů jen Bejzička - v rozbězích si dala velmi slušných 23,78 a 23,92 a to jí vyneslo modrou dečku do "B" finále. Finálový běh Bejzince sedl - i přes "nicmoc" start se hezky posunula na vnitřek a nenechala se na jedinou vteřinu odstavit a "B" finále vyhrála ve výborném čase 23,58! Gratulujeme moc, holčičko :-)

 

Mistrovství ADP, Boleslavský pohár (CACIL,CACT)

1.10.2016

Bazinga Fancy That - 4th (out of 20 females!!!)

Blaze of Glory - 7th // Barbie Girl - 11th // Baby Doll - 19th

Sobotní počasí bylo nádherné, jak už je snad tento den tradicí (to si musím pamatovat, protože 01-10-2011 jsme měli s manželem svatbu a padaly 20ti leté teplotní rekordy:-)). Den byl pro nás ve znamená grilování, Aperol Spritzu, přátel, pohody - a běhání. V dostihy se předvedly 4 holčičky z našeho B vrhu. Přesně tohle jsou pro nás dostihy - zábava, dobrá nálada. Na dostizích je nejdůležitější, abychom si je my i psi užili, všichni ve zdraví.

Konkurence, která se sešla na startu hlavní kategorie vipetek fen byla ohromná - finále D, to bych musela dlouho vzpomínat! Startovní pole bylo velmi velmi vyrovnané - o žádné vipetce nejde říct, že byla v dostihu fakt jen "do počtu". Do finále A se nakonec probojovala s výborným časem 23,19 jen Bazinga. Ve finále skvěle odstartovala a ještě v poslední zatáčce si držela nadějnou druhou pozici. Právě v poslední zatáčce ale naprosto oproti svým zvyklostem vyběhla navenek dráhy - tlačenice zevnitř byla asi příliš - a tím umístění ztratila (umístění z poslední zatáčky nakonec neudržela žádná z fenek :-)). Nakonec ale dostih skončila ve skvělém čase 23,22 na úžasném 4. místě!!!

1. Dolores z Osirisova Domu (red) 22,907
2. Blondy Delondy Ready Go (white) 22,908
3. Jazz Up vom Rauher Meer (stripes) 23,15
4. Bazinga Fancy That (yellow) 23,22
5. Life is Good Bohemia Snap Dog (blue) 23,34
6. Olimpic Best Lady Aviaticus (black) 23,68

V B finále pak statečně bojovala Barbie s bílou dečkou, která nakonec doběhla na 5. místě a úžasná byla Blaze s pruhovanou dečkou, která zabrala a po skvělém startu se nenechala odstavit z druhého místa! Baby Doll si pak vytáhla černého petra a skončila v D finále, kam nastoupila jako jediná a zaběhla si moc hezký čas 23,86.

1. Jeffie Jane Bohemia Snap Dog (red) 23,63
2. Blaze of Glory Fancy That (stripes) 23,84
3. Honky Tonk Sally vom Rauher Meer (yellow) 23,86
4. Apinolla Fly Ready Go (black) 23,99
5. Barbie Girl Fancy That (white) 24,15
6. Venus Ayort Back (blue) 24,23

Prožili jsme tedy další nádherný den - gratuluji všem holčičkám a děkuji paničkám za skvělou péči o ně! :-)

ANGRY BIRD FANCY THAT

is new

CZECH COURSING CHAMPION!!!

Int. Silbertellerrennen (Krenglbach, AT)

17.9.2016

Bazinga Fancy That - 2nd, res. CACIL

Po zkoušce na písku, která dopadla pro prst dobře, jsme se s Bazingou vydali do Krenglbachu. Do toho Krenglbachu, do kterého jsme mysleli, že už nikdy nepojedeme. Ale dobré recenze přátel a počasí, které v předchozích dnech zavlažovalo, nás přesvědčilo. V Rakousku nás uvítalo deštivé počasí... pršelo celý den, celou noc, celý den. Ještě, že tě psům to nevadilo. Do finále postoupila Bazinga s červenou dečkou, kterou si vyběhla v druhém rozběhu. Ve finále pak nestačila jen na druhou českou zástupkyni, Jeffie a to o pouhých 6 setin! Prst vydržel a my tedy odjížděli úplně mokří, ale naprosto spokojení :-)

1. Jeffie Jane Bohemia Snap Dog (black) 21,60 CACIL
2. Bazinga Fancy That (red) 21,66 res. CACIL
3. Devaj 1976 Go By (yellow)
4. Dolores z Osirisova Domu (blue)
5. Devaj Easy (white)
6. Ticking Timebomb Iaquinta (stripes)

Mistrovství Moravy (Lednice, CZ)

17.9.2016

Blaze of Glory Fancy That - 5th

Do hlavního dostihu na Mistrovství Moravy v Lednici se z našich odchovů vydala jen Blaze, která krásně zabojovala a doběhla na pěkném 5. místě. Bohužel, je vidět, že naše holčičky doplácí na tom, že jsou to fenky "standardní výšky" a jakýkoliv kontakt na dráze je pro ně díky jejich váze kolem 10,5 kg velmi náročný.

Blaze, jsme na Tebe pyšní!!! ;-)

Sighthound fest Bohemia  - Club Show

Kladruby nad Labem - Kolesa, 4.9.2016

Angry Bird Fancy That - Ex 1, CAC (out of 9 males!), Best solid colour whippet!

judge: Charles Keith Thornton (UK)

 

V sobotu a v neděli jsem celé dny strávila prací na nádherné klubové akci  - v sobotu Speciální výstavě pro všechna chrtí plemena a v neděli pak Klubové výstavě.

Na výstavě se z našich odchovů představil jen Harry a to v neděli ve třídě otevřené, kde bylo celkem 9 krásných jedinců. Whippety posuzoval p. Charles Keith Thornton, který posuzoval whippety mj. i na Crufts. O to více si Harryho vítězství ve třídě ceníme! S majitelkou Vlaďkou tvoří perfektní pár! Nadto Harry zvítězil i v tradiční soutěži o nejhezčího jednobarevného whippeta!

Za nádherné foto Harryho srdečně děkujeme Kláře Lindovské!

 

Na výstavě se dále prezentovaly i dvě Harryho dcerky ze spojení s Bibianne Trixtan - Great Milky Way v neděli v kruhu neposeděla, ale i tak si odnesla nádherný posudek a známku VN2, v sobotu si pak lépe vedla Goldie Grace, která si odnesla nejen známku VN1, ale nakonec i titul BBIS (Best Baby in show). Gratulujeme chovatelce Kláře Lindovské i majitelce Dáše Bártové!

Foto Goldie Grace by Monika Konopová.

 

Letní pohár Lednice (CZ)

13.08.2016

Blaze of Glory - 6th place - A finale (out of 10 females)

Po zranění Bazingy byla zástupcem v Lednici Blaze a tréninkově i Baby Doll. Blaze měla ve finále smůlu ve formě kolize, takže skončila 6. v A finále, kam postoupila přímo ze svého rozběhu, Baby Doll si dala tréninkově dvě kolečka. Šikovné holky to jsou, jsme na ně moc pyšní! :-)

 

Coursing Zehlendorf (D)

30.7.2016

Angry Bird Fancy That - 4th

Harry (Angry Bird Fancy That) opět zaválel a na coursingu kousek od Berlína si vybojoval super 4. místo (v konkurenci 10 psů)! Gratulka veliká!!! Komplet výsledky zde.

Sauda Cup, Kolín (CZ)

30.7.2016

Bazinga Fancy That - 6th A finale (16th females)

Blaze of Glory Fancy That - 1st B finale

Barbie Gril Fancy That - 1st whippet - young

Baby Doll Fancy That - 2nd whippet - young

Celkem hezké počasí a opět vysoká účast mezi vipetkami - fenami udělalo ze dne krásný dostihový den. Barbie a Baby nastoupily ke svému předposlednímu dostihu mezi mladými vipety - jako jediné dvě účastnice si to užily. Rozběh velmi vyrovnaný (doběhly s rozdílem 3 setin) a ve finále pak měla navrch Barbie, která zvítězila v čase 24,22!

Velikou radost nám udělala i Blaze, která předvedla moc hezké neohrožené běhy, které jí nakonec stačily na červenou dečku v B finále, které také moc hezkým výkonem vyhrála! O vyrovnanosti i B finále hovoří to, že postupové časy mezi první a poslední fenou v B finále dělilo pouhých 26 setin sekundy!

Stejné to bylo i v A finále, kam postoupila Bazinga s bílou dečkou (a vyšoupla tak z "Áčka" sestru Blaze) - postupové časy fen i tady dělilo 26 setin sekundy! Bylo tedy velmi pravdpodobné, že finále bude i zde vyrovnané a velmi pravděpodobně do výsledku významně promluví i vylosovaný box - ten přál Baghire, která potvrdila své kvality a dostih vyhrála. Bazinga se v první zatáčce střetla s Venus, srážka jí odmrštila do Quilian a zřejmě tady někde má původ její výron :-( Tak doufejme, že brzy vyléčíme.... :-)

Krása a Výkon, Kolín

10.7.2016

Catwalk Inventum - 2nd (senior sprinter)

Blaze of Glory Fancy That - 5th (A finale - out of 13 females)

Barbie Girl Fancy That - 4th (young class)

V Kolíně se zúčastnila jenom Catwalk - po loňském zranění a krátce po hárání předvedla své obvyklé krásné starty - pak už jí nožka dovolila jen "dohopkat" :-) i tak ale byla šťastná a spokojená, že se mohla proběhnout.

Barunka (Barbie Girl) pak zaběhla moc hezké běhy v mladých a doufejme, že kondice po hárání se bude i nadále zlepšovat - nakonec si odnesla mezi 5ti mladými jedinci (4 fenky a 1 pes), 4 místo s vyrovnanými časy.

Radost nám udělala i další odchovankyně Blaze of Glory, která ve finále A (kde byla jako jediná s absolvovaným opravným během, byť nebyl nutný) vybojovala krásné 5. místo - paráda!! Z původně 13 fen na startu krásný výsledek!

Klubová výstava & klubový coursing KCHCHADP

Chlumec nad Cidlinou

25. & 26.06.2016

 Angry Bird Fancy That (Harry):

show: open class - Ex. 1, CAC (judge: V. Vojtek, SK)

coursing: 2nd, res. CACT (out of 16 males)

Další úspěšný víkend pro Vlaďku a jejího Harryho - po vítězství ve své třídě na výstavě a druhém místě z coursingu se Harry stal Šampionem pro krásu a výkon 2016!!! Gratulujeme moc! Za fotku moc díky Lence Voráčkové :-)

Velká cena Mladé Boleslavi (CZ)

11.6.2016

Bazinga Fancy That - 2nd, res. CACT

Catwalk Inventum - 1st

Ideální dostihové počasí, zajímavá účast a prima parta lidí:-) Bazinga opět zaválela - naše malá holčička vyhrála oba své rozběhy ve velmi, velmi kvalitních časech a do finále nastoupila s modrou dečkou. V něm pak nestačila jen na neporazitelnou Baghiru a skončila druhá a vybojovala  svůj další res. CACT!! Nemůžeme na ní být asi pyšnější :-)

 

Maminka Catwalk pak startovala v kategorii sprinter senior mix společně s Tritonem Ayort Back. Běhy si užívá, je radost jí vidět. Na stará kolena si navíc osvojila roztomilý zvyk štěkat jak blázen celou dobu čekání na start, tak je to s ní fakt potěšení. Catwalk, stejně jako před 14 dny v Kolíně, Tritona AB porazila a zvítězila ve své kategorii.

Pomalilinku začíná i Baby Doll, která se zúčastnila soloracingu - získala v poslední době trochu "výstavní" kondici, jak už po hárání bývá a časy tomu také stále odpovídají - ale tak snad se to brzy zlomí! Blaze of Glory si pak se svými stájovými parťačkami dala 2 společné tréninkové běhy. Prostě - krásný den! :-)

Pohár města Kolína (CZ)

28.5.2016

Bazinga Fancy That - 3rd

Catwalk Invetum - 1st

Barbie Girl Fancy That - 3rd (young class)

Baby Doll Fancy That - 4th (young class)

Kolínský dostih byl tentokrát poznamená šíleným dusnem, všichni se po dráze potáceli tak nějak bez zájmu. Bazinga tentokrát skončila třetí, za Baghirou a Venus, běh to byl opravdu moc pěkný a udělala nám radost!! Takhle se namlsat... budeme to mít těžké, až se rozběhá všechna ta omladina. Catwalk  v seniorech sprinterech v mixu s Tritonem Ayort Back - po hárání, je to pro ní dřina, ale běhy si vyloženě užívá, i když už to ke konci dře. V seniorech díky bohu jen na dva běhy :-)

Mistrovství Čech & Velká cena Pardubic (CZ)

14.5.2016

Harry (Angry Bird Fancy That) - 1st, CACT, Mistr Čech!!!

 

Kolínský zajíc, Kolín (CZ)

14.5.2016

Blaze of Glory Fancy That - 3rd soloracing mix

Barbie Girl Fancy That - 2nd (young class)

Holčičky "poháravky" se pomaloučku dávají do kondice a prozatím trénují. Jen tak dál šikulky! Jste naše hvězdy :-)

Pojizerské derby, Mladá Boleslav (CZ)

7.5.2016

Bazinga Fancy That - 1st, CACT (12 females)

Catwalk Inventum - 2nd, res. CACT (3 females)

Baby Doll Fancy That - 3rd (young class)

Den jak z partesu, krásná účast 12ti fen v klasiku. Dráha byla skvěle připravená, dostih hezky odsýpal. Bazinga, která v den dostihu slavila svůj 21. měsíc na tomto světě, nás šokovala, když hned v prvním rozběhu dosáhla času 23,08!! Ve druhém se potkaly 3 feny z první čtyřky nejrychlejších po prvních rozbězích, takže bylo jasné, že to bude pro všechny dřina - Bazinga se skvěle přetahovala s Jeffie a nakonec vyhrála i svůj druhý rozběh. Únava na ní byla patrná a my, naprosto spokojení s jejím výkonem z prvního rozběhu jsme vedli Badunku do finále s tím, že to bude hezký vipetí vyrovnaný dostih, takový, kvůli kterým jsme se na tenhle sport dali :-) Box č. 6 a ne úplně nejhorší start umožnil Badu zařadit se hned zkraje těsně za vedoucí pozici, kterou si po chvíli "urvala pro sebe" a s přehledem zvítězila v opět skvělém čase 23,20! Naše maličká zabodovala, slzy štěstí a pýchy na sebe nedaly dlouho čekat:-)

foto: Bazinga - bílá dečka (za foto děkuji Lucii Molnárové)

Catwalk původně startovat vůbec neměla, po hárání se nám nezdála úplně v kondici, ale nakonec jsme ji do dostihu nasadili, aby nemusely další holky běžet v mixu se psama. Catwalk a její starty se mi myslím nikdy neomrzí :-) Byla úžasná, plná energie a radosti, tak nastoupila i do finále, kde skončila druhá - ve svém seniorském věku a po loňském zranění, po kterém jí bohužel zůstaly následky, nás dokázala opět ohromit. Já ty naše holky prostě miluju!

Komplet výsledky z finále jsou zde a níže i pár videí.

Blaze of Glory se pomalinku dostává po hárání do formy, na dráze si zaběhla jen soloracing s hezkými vyrovnanými časy a Baby Doll si v běhu mladých zase dokončila společné běhy, které jí chyběly ke splnění všech podmínek pro získání licence. Gratulujeme holčičkám! :-)

Lednický pohár, Lednice (CZ)

1.5.2016

Bazinga Fancy That - 4th (10 females)

V Lednici se tentokrát Badu podařilo postoupit do finále přímo ze svého rozběhu. Finále bylo na doběhu prostě mela - fenky doběhly jedna přes druhou - dle zápisu pak Bazinga 4:-) Opět předvedla náherný dostih a nás neustále překvapuje samozřejmost, se kterou jde do každého běhu, drzost a sebevědomí, kterým při bězích oplývá, tryskomyš naše malá:-)

Blaze of Glory si střihla společný běh tréninkový a byla skvělá! Nemůžeme se dočkat, až se dá po hárání dohromady a bude lítat s Badu po dráze za dospěláky;-)

Vítání Jara, Lednice (CZ)

17.4.2016

Bazinga Fancy That - 3rd (15)!

Sobotní dostih v Lednici byl jak ze snů - dráha velice dobře připravená, počasí luxusní. Jako obvykle v Lednici - chybějící časomíra a chybějící cílová kamera. Fenek v klasiku bylo 15 - množství neobvyklé a příjemné. Bohužel, hned v prvním rozběhu se potkaly 4 fenky, z nichž 3 skončily ve finále A (Baghira přímo a Apinolla a naše Bazinga přes opravné běhy). Z mého pohledu velká škoda, že se pořadatelé rozhodli nedržet Národního dostihového a coursingového řádu, který v bodě 2.1.1 Postupový klíč „dle času“ a „dle pořadí“ definuje, jak by měly vypadat rozběhy (R) a opravné běhy (OB) v případě, že je na startu 15 psů: 3 rozběhy (13 až 18 chrtů) -  vítězové R postoupí hned do finále - ostatní do OB (tři OB) - vítězové OB do finále. Díky zvoleným 4 rozběhům došlo k nerovnosti v počtu startujících v jednotlivých R a v OB si pak Bazinga musela svůj postup do finále vybojovat v plně obsazeném opravném běhu. Její poprvé v 6ti:-) Do finále šly tedy 4 feny přímo, 2 pak měly nevýhodu jednoho běhu navíc. Finálový souboj byl zajímavý - Baghira (z boxu 1) všem utekla, za ní se povedlo krásně utéct Donatelle (z boxu 6) a holky z boxů 2 - 5 běžely v podstatě tělo na tělo celý dostih, ve kterém kontaktů (které naše Bazinga s necelými 11 kg neměla moc šancí vyhrát) bylo více než dost. Běh to byl ale krásný a čistý, rozhodnout na cílové čáře o 3. a 4. místu bylo bez časomíry nebo cílové fotografie téměř nadlidský výkon.

Bazinga nás svým výkonem neuvěřitelně příjemně překvapilo. Naprosto jiný start, než maminka Catwalk (která měla raketové starty a zbytek běhu už jen ztrácela), veliká dravost, běh zcela uvnitř dráhy, žádný respekt ze zkušenějších a větších soupeřek, prostě paráda :-)

Inter Bohemia SOFA Dog Wear, Kolín

9.4.2016

Počasí na prvním jarním dostihu tragédie - zima, vytrvalý drobný déšť... naštěstí, nic, co by psům vadilo nebo jim běh komplikovalo. Do dostihu nastoupila Catwalk, společně se psem Saturnus AB. Ketynka jak rozběh tak i finálový běh vyhrála!

Catwalk Inventum - 1st, sprinter senior mix (2)

Bazinga pak nastoupila do soloracingu (který se běžel jen na jedno kolo), kde se postavilo na start 9 fenek. Lepší čas než Bazinga, která skončila s velice solidními 24,39 pak měly jen Foxy Lady 23,85 (sprinterka) a Quency Vlapan 24,24 (myslím taky sprinterka?). Barbie Girl a Blaze of Glory, obě velmi krátce po hárání, si soloracing střihly jen jako trénink a obě si to myslím užily :-)

Bazinga Fancy That - 3rd, soloracing females (9)

Trénink v Greppinu

26.3.2016

Trénink v Greppinu jsme si jako vždycky užili - všeho všudy snad 14 běhu ve dvou kolech, počasí výborné a k dispozici byla i časomíra. Bazinga si zaběhla s Catwalk... a až na ty starty a řev po výběhu z boxů, výborný :-)

 

Angry Bird Fancy That (Harry) je tatínek!

27.3.2016

Štěňátka se narodila - 3 fenky a 2 pejsci jsou na světě - více info např. na FB zde. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví a hodné páníčky!

Harrynek bude taťka!

Takže, březost Bibianne Trixtan byla potvrzena a Harry (Angry Bird Fancy That) bude koncem března tatínek!! Zájemci o štěňátka se tedy mohou hlásit :-) Více informací a kontakty zde.Více informací o spojení také na TWA zde.

Snow Wind Cup Hrdoňov

30.1.2016

Harry (Angry Bird Fancy That) 11/13

První coursing sezony měl být na sněhu. To možná úplně nebyl, ale účastníci si ho určitě užili a organzátoři jako obvykle skvěle zvládli. Co do výsledků byl velmi vyrovnaný a Vlaďčin Harry si ale ostudu neudělal :-)

CAC show in Nürnberg (D)

Amazing Grace Fancy That (Caro) - Excellent (/10), open class, judge: Ferdi Dickmann (D)

Caro se byla opět předvést na výstavě v německém Norimberku. A opět předvedla vtipné číslo, které bylo tentokrát oceněno i rozhodčím (který komentoval její krásný pohyb, který se jakoby zázrakem ztratí v momentě, když zmerčí rozhodčího, ke kterému má běžet:-)). Posudek si opět odnesla krásný a my gratulujeme majitelům! Za fotku děkuji Monice Konopové!

 

 

Coursingový vítěz ČR 2015

Angry Bird Fancy That (Harry) - 5th place!

Harry si za svou super sezonu za pouhých 5 bodovacích dostihů, kterých se zúčastnil, vyběhal 5. místo v soutěži Coursingový vítěz! Veliká gratulace Harry, Vlaďko :-)

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724

Bodovací soutěž

(whippeti CZ)

-------------------------------------------

-------------------------

Videa z dostihů