Sin Nicolaas Ren, Oude Pekela (NL)

15.11.2015

Bazinga Fancy That - 3rd A classe

Catwalk Inventum - 1st soloracing

Bazinga měla ještě čerstvou licenci, tak jsme se rozhodli, že místo tréninku do Greppinu vyrazíme potrénovat do Holandska. Počasí bylo proti nám - pršelo celý náš pobyt na místě a vzhledem k obecně vysoké úrovni podzemní vody, se dráha v Oude Pekela proměnila v blátivou arénu. Vše podpořeno větrem znamenalo, že počasí bylo to nejhorší, co jsme si mohli pro Bazingu (která nesnáší déšť a na světě se bojí jen větru a velkých černých psů), přát.

Dráha v Oude Pekela, travnatá, je jinak moc pěkná, v klidné části malého města, s možností parkování i na příjemných stinných místech. Bazinga musela nastoupit do A classe, Catwalk jsme nechali zaběhnout si soličko. Bazinga byla opravdu vyděšená, v takových podmínkách snad venku nebyla. Do boxu se nějak dostala, předvedla svůj obvyklý hrozný start. Její soupeřky (všechny o dost větší a o dost zkušenější), které byly tentokrát 4 (běh v 5 byla pro Bazingu taky premiéra) pak Bazince utekly a v doběžišti si užívaly boj o kůži. Badunka překvapená tím vším novým, mokrým a blátivým zjistila, že v doběžišti na ní nečeká ani páníček ani panička, zpanikařila, otočila se na podpatku a letěla zpátky k boxům. Po doběhu nebyla vůbec zadýchaná a bylo teda jasný, že to určitě není, jak má být :-) Catwalk si zaběhla soličko, s radostí (jen překvapením, kam se to ztratila kůže - v Oude Pekela vyjíždí "nahoru"). Do finálového běhu (do kterého nastupovaly nakonec i s Bazingou jen 3 feny - 2 další se z dostihu odhlásily s tím, že dráha je pro ně, těžké feny, příliš nebezpečná) jsme museli naší mladou trochu přesvědčovat - poté, co dostala dečku, se schovala zpátky do auta do rohu klece a tvářila se, že ven už teda ona rozhodně nejde... Nakonec se ale Badunka hecla :-) start opět naprosto příšerný, ale dotahovala statečně, v jeden okamžik už soupeřky skoro měla, ale kontakt neustála a do cíle doběhla jako třetí v čase ne zase o tolik horším za druhou Izzy-Lizzy van Dia-Robinne. Kompletní výsledky jsou zde. Po tomto tréninko-dostihu tedy můžeme říci jediné - jestli Bazinga zvládla tohle, tak pak už zvládne cokoliv :-)

K organizaci dostihu musím říct následující - organizátoři byli moc příjemní, i v bojových podmínkách odváděli výbornou práci, průběh dostihu přizpůsobovali možnostem. Cena za dostih byla "za hubičku" - 18 Euro za dostih a soloracing, z nichž se nám 6 Euro vrátilo zpět jako "price-money", plus loterie před zahájením dostihu a nečekaná cena i pro Catwalk (jedinou vipetku fenu v soloracingu) nás velmi potěšila! Z čokolodávých písmenek, která jsme dostali jako výhru v loterii a jako ceny pro holky, si pak můžeme složit PMS (perpetuální mobilní skvadra:-)). Dostih to byl svato-Mikulášský - takže přišel i Mikuláš se svými pomocníky - a to stylově - na gauči v radlici od bagru - a společně rozdávali ceny všem účastníkům a dobroty dětem, dobře jsme se pobavili :-) A výborný polední bufet (3 Eura a sněz co můžeš), byl s moc příjemným ubytováním 500 metrů vzdušnou čarou od dráhy, už jen třešnička na dortu!

Video z dostihového dne, které trochu přiblíží podmínky, které na místě panovaly je zde:

Coursing Final Wind Cup Zduchovice, ČR

14.11.2015

Harry (Angry Bird Fancy That) - 2nd, res. CACT, B

Gratulujeme opět Harrymu i paničce Vlaďce, tentokrát ke stříbrné medaili :-) Harry je prostě fakt bourák!

Trénink Kolín

31.10.2015

Another fulfilled licence runs!

V sobotu jsme se vydali na poslední dostihovou akci v letošním roce - trénink v Kolíně. Počasí bylo fenomenální, naprosto jasno, bezvětří, obloha blankytná a stromy hrály všemi barvami. Když zafoukal vítr a začalo "pršet" zlatavé listí, celá dráha se zastavila a všichni jsme na tu krásu fascinovaně zůstali zírat :-) Trénink byl opět výborně organizovaný - díky začátku naplánovanému na celkem pozdních 11 hodin a velkému počtu psů (tentokrát zejména basenjiků) se běhy celkem protáhly. Ale organizace byla jak to bylo letos u Kolína zvykem výborná, drtivá většina pořadatelů příjemná a vstřícná, z dráhy se v průběhu tréninku hlavně před společnými běhy uklidilo listí, aby se na něm psi nezabili, prostě paráda!

Potkali jsme se s našima holčičkama i Pixáriem spřízněných Křížovic :-) a všem se mooooc dařilo!

Baby Doll - splnila svůj solo licenční běh, takže už jen ty společné

Barbie Girl - splnila si i své společné běhy a splnila tak všechny podmínky pro udělení licence

Bazinga a Blaze of Glory - si zaběhly pro radost a myslím, že to vyšlo! :-)

Děkujeme všem za krásný den a já jdu pokračovat v léčbě svých průdšek :-(

Videa z tréninkového dne:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/videoseries?list=PLv_X57aXXnKGUm-vsdw9yHXryMthLLeol" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Coursing Greppin, Německo

18.10.2015

Harry - 5th place out of 11 dogs!

Harry (Angry Bird Fancy That) si s paničkou Vlaďkou vyjel do Německého Greppinu zahopkat si na coursingovou dráhu a skončil na krásném 5. místě z celkového počtu 11 psů. Umístění sice krásné, ale určité roztrpčení z výsledku se prostě občas dostaví :-) jsem ale ráda, že Vlaďka s  Harrym jezdí a dopřává mu to, co vipeti tak milují ;-)

 

Zlatý box, Lednice

17.10.2015

Barbie Girl fulfilled first solo licence run!

Barbie Girl Fancy That si v Lednici zaběhla své první solo potřebné ke splnění licence. Jsme na Tebe Barunko moc pyšní!! :-) Děkujeme Katce za dobrou práci, co s Baruškou odvádí :-)

Mistrovství ADP, Mladá Boleslav

11.10.2015

Catwalk Inventum - Club Racing Champion 2015

Bazinga Fancy That - Club Racing vice-Champion 2015

Další neděli - další Mistrovství. Tentokrát Mistrovství Klubu chovatelů chrtů Anglických dostihových plemen pořádané dostihovou dráhou Mladá Boleslav. Počasí i tentokrát bylo celkem milosrdné.

Catwalk běžela v kategorii senior sprinter jediná, ve finále jsme s ní tak pustili i dcerunku Blaze of Glory. Catwalk zaběhla ve finále krásný čas 24,01, ale bohužel, odnesla si z dostihu i zranění. Tak snad se dá do jara do kupy!

Bazinga tentokrát běžela v dostihu mladých v mixu - se dvěma staršími a o dost většími psy. I tak se mezi nimi neztratila a v nádherném dostihu doběhla jako druhá v čase 23,64.

Tak teď už se jen těšíme na jaro :-)

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xDm-6VM-oHk?list=PLv_X57aXXnKEI98L06T3OHaJ3niPIcjwb" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Podzimní Hrušov + Bonitace Mladá Boleslav

11.10.2015

Angry Bird Fancy That (Harry) is now a stud dog!

Na Hrušově se běžel mix vipetů i fenek a Harry skončil na krásném 7. místě (z celkového počtu 14ti účastníků). Organizace prý nebyla ideální, tak to byl závod jen pro otrlé. Každopádně opět Harrymu moc gratulujeme!

Kromě coursingu v Hrušově byl Harry také na bonitaci a dle očekávání je chovný s hezkým bonitačním posudkem:-)

Všechny "B" fenky jsou po tomto víkendu změřené "do klasiků", 4 z 5 pak nemusí absolvovat měření druhé. 

Jsem ráda, že naše sázka na psa standardní výšky, se sourozenci standardní výšky, vyšla. Nepovažuji sprintery za nic méněceného, přesto ale považuji výšku za jednu z charakteristik vipeta, za jeho výhodu a v chovu na ni vždy budeme klást důraz!

All 5 ladies from our "B" litter measured in!!

 

Mistrovství ČR, Mladá Boleslav

4.10.2015

Catwalk Inventum is ČR champion 2015!

Bazinga Fancy That is ČR vice-champion 2015!

 

Krásný den, velmi příjemná účast, málo zraněných a krásné ceny provázely Mistrovství České republiky na dráze v Mladé Boleslavi. 

Do dostihu mladých nastoupila Bazinga opět se 2 staršími soupeřkami, předvedla ale moc hezký výkon a ve finále (do kterého nastupovala s bílou dečkou) skončila nakonec druhá v moc hezkém čase 23,64.

Catwalk pak běžela společně s fenkami seniorkami (díky tomuto rozhodnutí pořadatelů nemusela běžet ve své kategorii senior sprinter sama) a předvedla moc hezký závod, všechny seniorky si to zjevně užily:-)

Moc děkujeme Markétě, Petře a Beát za pomoc se zvládnutím našich 3 holek - bylo to náročné, pravda:-)

Videa zde na youtube.com:

 

Mistrovství Čech, Kolín

12.9.2015

Catwalk Inventum Bohemian Champion 2015!

Bazinga Fancy That Bohemian vice-Champion 2015!

Mistrovství Čech v Kolíně byl pro naše mladé holky prvním dostihem, kde se měly ukázat v běhu mladých. Catwalk Inventum si zaběhla s 8,5 roku starým Giomem BSD a získala titul Mistr Čech v kategorii senior sprinter fena.

V běhu mladých startovala Bazinga a Blaze of Glory společně s Quilian Vlapan a Charidou Discobolos (ta dostala v rozběhu diskvalifikaci). Bazinga i Blaze předvedly nádherný závod s o dost starší Quilian a udělaly nám ohromnou radost!!! Mj. časy mladých holek byly skvělé:-)

1. Quilian Vlapan (red) 23,74
2. Bazinga Fancy That (blue) 24,06
3. Blaze of Glory Fancy That (white) 25,05

Video z finále mladých vipetek:

Angry Bird Fancy That

 coursingový Mistr České republiky 2015

12.9.2015

Harry (Angry Bird Fancy That) nám udělal ohromnou radost, když v konkurenci 13 psů zvítězil na Ptýrově a stal se coursingovým Mistrem České republiky (CACIL, CACT). Jsme na něj moc pyšní - dobrá práce Vlaďko ;-) Děkujeme i za parádní fotku!

Mistrovství Moravy, Lednice (ČR) 

Catwalk Inventum - Mistr Moravy 2015

12.9.2015

Výlet do Lednice stál za to - nádherné počasí, perfektní společnost, úžasný burčák, žádné zranění a na dráze jenom úspěchy! :-) Tentokrát jsme vyrazili na dráhu ve větším počtu - Katka nám půjčila Barunku (Barbie Girl FT), abychom jí protáhli na nedělním tréninku.
Catwalk Inventum - nový Mistr Moravy v kategorii senior sprinter
Bazinga Fancy That - splnila si své společné licenční běhy
Blaze of Glory Fancy That - předvedla nádherné běhy ve společném běhu mladých
Barbie Girl Fancy That - zaběhla si své první solo :-)
 
Video z finálového běhu sprinter seniorů:

Angry Bird Fancy That

2. místo Landessieger coursing Zehlendorf (D)

23.8.2015

Harry (Angry Bird Fancy That) si s paničkou Vlaďkou udělal výlet do Německého Zehlendorfu a na "zemském mistrovství" v coursingu si vyběhal parádní druhé místo! Gratulace! :-)

Klubová výstava (Konopiště)

5.7.2015

V horkém dni vyrazila Johanka s Baby Doll Fancy That na klubovou výstavu na Konopiště. Baby jako jediná dostihová fenka "na startu" se pod výborným handlingem Johanky moc hezky předvedla. Sice skončila ve třídě mladých 5. z pěti se známkou VD, ale tu si odnesla i celá řada jiných. K tomu všemu moc hezký posudek od Joachima Bartusche (D). Takže - gratulujeme holky! 

Buddy Boy na dráze

3.7.2015

Tak i Buddy Boy Fancy That si střihnul na Lednické dráze svá první solička, zvládl je nádherně a s přehledem, také z boxů :-) Je to bombarďák a my děkujeme majitelům za péči o něj!

Lednický pohár

28.6.2015

Catwalk - 1st in senior sprinter class

Do Lednice jsme vyrazili hlavně kvůli malé Bady, ať si zkusí další oválek. Catwalk nastoupila poprvé za seniory - štěstí bylo, že se na startu sešly dokonce 3 whippetky seniorky! Catwalk, nejmladší z nich, vyhrála svůj rozběh i finále, druhá Aguillerka, třetí Artemis z Arizejských Niv. Díky moc všem třem seniorkám, byly to moc příjemné běhy!

Bazinga i Blaze of Glory pokračovaly v dalším tréninku - obě si zkusily běh z boxů, ze zadu jištěné:-) Obě byly moc šikovné, měli jsme z nich velikou radost, holky si to prostě užily, stejně jako celý den:-) Neuvěřitelně příjemné bylo setkání s Buddy Boyem Fancy That a jeho super majiteli, stejně jako s dalšími Inventum whippety. Vůbec to byl fajn den, i počasí vyšlo. Díky pořadatelům (kterým se až na dva záseky s pořadím v A finále whippetek fen) podařilo uspořádat moc hezký dostih.

Klubová výstava & Sportovní den

20.- 21.6.2015

Angry Bird Fancy That - open class (6), V1 CAC, Best dog (judge: Veronika Frolíková)

Angry Bird Fancy ThatCoursing - 3rd place

Veleúspěšný víkend prožil náš blonďák Harry (Angry Bird Fancy That)  - panička Vlaďka s ním vyrazila na klubovou výstavu a sportovní den Klubu chovatelu chrtů anglických dostihových plemen. Harry nastoupil v otevřené třídě s dalšími 5ti psy - svou třídu vyhrál a navíc si odnesl ocenění "Nejlepší pes" (nejlepší pes z Mezitřídy, třídy Otevřené, Pracovní a třídy Vítězů). Na nedělním sportovním dnu si pak vyběhal mezi 10 psy nádherné 3. místo! 

 

 

Harry krásně dospěl, s Vlaďkou tvoří skvělý pár a my z nich máme ohromnou radost :-) Gratulujeme ještě jednou!!  

Za fotky děkujeme Vlaďce!

Kompletní výsledky z výstavy a ze sportovního dne.

Dostihový trénink - první ovály!

20.6.2015

V sobotu jsme vyrazili na dostihový trénink do Kolína. Počasí upršené, ale zejména těm čtyřnohým to vůbec nevadilo. Očekávaní byla velká a nervozita ještě větší - Bazinga a Blaze of Glory měly zažít velký den - první celý ovál. Udělaly nám obě radost a obě ho vystřihly jak profesionálky. Vypadá to, že holčičky to bude bavit:-)

WCD Show in Possen (Germany)

6. - 7.6.2015

 
Caro (Amazing Grace Fancy That) se zúčastnila tradiční výstavy pořádané německým whippet klubem. V silné konkurenci získala po oba dny známku V (Excellent) a moc pěkné posudky!
Roger Stock/GB - V (/11)
Benjamin Sanchez-Garcia/E - V (/10)

Buddy Boy poprvé na dráze!

17.5.2015

Tento den byl dnem D pro Buddy Boy Fancy That - 17.5.2015 si zaběhl své první tréninkové rovinky. Parádní!!! Gratulujeme a děkujeme za péči o něj ;-)

Coursingové licence

květen 2015


Květen byl památným měsícem - bez větších problémů si coursingovou licenci splnil (a měřením prošel) Harrynek (Angry Bird Fancy That) a s úspěšným plněním započala i Akkinka (Always on Top Fancy That), taktéž změřená do klasiků. Moc gragulujeme!

 Za nádherné fotky děkujeme Věrce Pöschel (nahoře Akkinka, dole Harrynek).

Jarní Votvírák, Lysá nad Labem (coursing)

22.3.2015

 Tentokrát jsme vyrazili do blízké Lysé na  coursing. Catwalk byla na coursingové dráze asi potřetí v životě. Poctivě běžela na každou kladku, mnoho inteligence ani úsilí neprojevila a poctivost se bohužel nehodnotí. Ale super skvěle si to užila :-) Její výkon stačil na 4. místo (z původně 6ti sprinterek). Sice jsme přijeli domů úplně zmrzlí, ale společnost na coursingu byla osvěžující, díky!

Bazinga využila událost veskrze společensky a věšela se na krk každému, kdo prošel okolo :-) Po kliknutí na foto se Vám zobrazí celá galerie, za kterou děkujeme Lence Voráčkové (stejně jako za obě fotky zde)!

Dostihový trénink Mladá Boleslav

15.03.2015

V neděli jsme se potkali na dostihové dráze - premiéra pro naše malá "Béčka". Dívčí jízda ve složení Baby Doll, Barbie Girl, Bazinga a Blaze of Glory se předvedla skvěle - všechny holčičky si střihly dvě rovinky s takovým přehledem, že jsem je málem nepoznala :-) Všichni jsme si to užili a těšíme se na příště.

 

Tentokrát jsme pustily do krasoběhu Madličku a Catwalk si dala jedno solíčko a jeden společný běh s Ice Ice Baby TT a Donatelkou Inventum.

Díky všem moc majitelům, že přijeli a měli jsme možnost se potkat :-)

15.01.2015

Přidány dostihové kalendáře na rok 2015!

CACIB/CAC Nürnberg (D)

10. a 11.1.2015

AMAZING GRACE Fancy That (Caro)

sobota 10.1.2015 - mezitřída, Ex.2 Res.-VDH, judge: Elmar Sistermann (D)

neděle 11.1.2015 - mezitřída, Ex.2 Res.-VDH, judge: Guido Schäfer (D)

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724

Všechna videa jsou k dispozici (v HD kvalitě) k volnému šíření, jen nás prosím uveďte jako autory. Užijte si je! :-) / All videos are available (HD quality) w/o any restrictions, please - just stated us as an authors. End enjoy them (link to you youtube.com channel)! :-)