DOUBLE CACIB

Praha - Letňany

2.11.2013

Judge: Sistermann Elmar (D)

Amazing Grace Fancy That - Velmi nadějný/Very promising 2/2, puppy class

Angels Advocate Fancy That - Velmi nadějný/Very promising 1/3, puppy class

3.11.2013

Judge: Pierluigi Sergio (San Marino)

Atomic Bomb Fancy That - Velmi nadějný/Very promising 1/2, puppy class


Na mezinárodní výstavě v Praze se představila 3 štěňátka z našeho vrhu, pro Caro (Amazing Grace) a Montyho (Angels Advocate) navíc výstavní premiéra:-) Všichni obdrželi nádherné posudky a všichni svorně si odnesli známku "Velmi nadějná" - Monty navíc vyhrál svou třídu v konkurenci dalších dvou pejsků, Almíček jednoho pejska.

Před Caro se umístila nádherná fenka Hello my Sunshine Toomie Trishel. Každopádně, páníčci je výborně prezetnovali a štěňátka si to evidentně celkem užila:-) Je vidět, že jsou v dobrých rukou! Díky moc za péči o ně a klidnou zimu všem!

 

Klubová výstava / Club Show

Praha - Nebušice

26.10.2013

All at Once Fancy That - VN1 / VP1, Best Baby Bitch

Atomic Bomb Fancy That VN2 / VP2

Catwalk Inventum VD3 / VG3

V sobotu jsme vyrazili na klubovou výstavu Klubu chovatelu chrtů Anglických dostihových plemen. Posuzovala paní Jan Wood, UK (Ardencote kennel). Výstava byla skvěle připravená, prostředí velmi příjemný, rozhodčí pečlivá a atmosféra přátelská. Na výstavu byla přihlášena do třídy štěňátek Lostris (All at Once FT) a Almíček (Atomic Bomb FT), tak jsme spojili jejich návštěvu s trápením Nellynky - tu jsme totiž přihlásili do pracovní třídy. Den to byl dlouhý, ale obsáhlé posudky odbornice na plemeno stály za to! Obě naše štěňátka si odnesla nádherné posudky a známku Velmi Nadějná (paní rozhodčí ani "Nadějnými" nešetřila). Páníčkové byli ohromně šikovní a my jim moc děkujeme!!! :-)

All at Once Fancy That - Very Promissing 1, Best Baby Bitch: Pretty baby, with lovely eye, good neck, correct bone a pastern and feet for her age, pleasing outline, quarters developed for baby, moved erratically because of her age but shows signs of super-movement.

 

Atomic Bomb Fancy That - Very Promising 2: Difficult to access on table, but shows great promise, lovely head, eye, ears, good neck for age, shoulder and upper arm correct, good underline, topline just little exaggerated for age,  would like little more length, well angled quarters, correct bone and feet.

 

Další fotografie zde / More photos here.

Kompletní výsledky zde / Full results here.

Mistrovství ČR & Zlatý Box, Lednice (CACT)

19.10.2013

Catwalk finished 4th in very close finish !!!

Poslední dostih sezóny jsme nemohli vynechat. Catwalk forma vzrůstá každým dnem (hádám, že tak za 14 dní bude zase na "svém") a vzhledem k plánovaným štěňátkům je možné, že to bude na delší dobu poslední dostih:-) Počasí v Lednici bylo nádherné - slunečné, občasný vítr nemohl nic zkazit.

I přesto, že se jednalo mj. o mistrovský dostih, nebyla opět dráha v Lednici schopna zajistit časomíru. Je to velmi smutné, dostihy to degraduje na pouťovou podívanou a dává prostor ke spekulacím :-(

Na startu bylo nakonec pouze 8 fen, které byly rozděleny do dvou rozběhů. Naše Catwalk běžela v tom druhém s černou dečkou. Po nádherném startu se zařadila do čela a svou pozici ve vedení rozběhu i udržela (a to v ručně měřeném čase 23,18) i před úžasnou Bengal Lady Aerodynamic, Jeffie Jane BSD i Ice Ice Baby Ticking Timebomb, která skvěle zafinišovala a vyběhla si tak přímý postup do finále

 

Do finále tedy přímo postoupily z prvních rozběhů Charis BSD a Acura Teqamba, z opravných běhů se k nim pak připojila Iaquinta Ticking Timebomb a Bengal Lady Aerodynamic (opravné běhy udělali na dráze v Lednici pro 4 fenky 2!!!, nikdo moc nechápal proč...). Ve finále měla Catwalk jako pokaždé v letošním roce smůlu na box - vylosovaly jsme si 6, což jí jako vnitřní feně nesedí, musela tedy obíhat a to jí stálo dost sil. V napínavém finále doběhla bok po boku s Bengal Lady a jestli si tenhle doběh (viz. screen z videa) troufl někdo rozhodnout prostým okem (která z fenek skončila 3. a která 4.), tak to musí mít skutečně velké sebevědomí, já bych si to nedovolila. Každopádně - pro Catwalk to byl opět další skvělý výkon, chybělo jen kousek toho štěstíčka a my jsme na ní moc a moc pyšní! :-)

1. Charis Bohemia Snap Dog (red)
2. Acura Tequamba (white)
3. Bengal Lady Aerodynamic (stripes)
4. Catwalk Inventum (blue)
5. Iaquinta Ticking Timebomb (yellow)
6. Ice Ice Baby Ticking Timebomb (black)

I tak to byl nádherný dostih, škoda, že při finále psů se přetrhla návnada a muselo se opakovat  - opakované bohužel natočené nemáme. Výsledky finále psů:

1. Jenka van Arkadi
2. Garp Globe Glass
3. Solinvictus Ayort Back
4. Gaudí Globe Glass
5. Arminass Shadowless
Jasper BSD - dostih nedokončil

 

 

Mistrovství ADP Mladá Boleslav (CACIL, CACT)

5.10.2013

ADP Champion - Catwalk again in A finale - 4th among 12 females!!!

Opět jsme vyrazili na Boleslavskou dostihovou dráhu, ráno mlhavo, ale počasí se přes den krásně vybralo. Catwalk předvedla opět nádherný dostih s výbornými časy (23,52 - 23,45 - 23,61). Ve finále jí chybělo trochu toho štěstíčka - vnitřní box v kombinaci s ne nejrychlejším startem jí stál lepší umístění. I tak jsme na ní ale moc pyšní - na to, že ještě stále není po hárání ve své kondici, je 4. finálové místo úžasný výsledek a my jsme na ní moc a moc pyšní! :-)

1. Bengal Lady Aerodynamic (red) 22,83
2. Charis Bohemia Snap Dog (blue) 23,01
3. Jordan Bohemia Snap Dog (yellow) 23,35
4. Catwalk Inventum (white) 23,61
5. Ice Ice Baby Ticking Timebomb (black) 23,91
6. Glimmering Star Gentle Heart (stripes) 24,08

Úžasný byl i dostih psů, kde bylo na startu 19 (!!!) účastníků - hned v prvních rozbězích předvedl úžasný výkon Racing King's Buddy s časem 22,53 - tento čas mu zajistil červenou dečku nejen do A finále, ale i do Velké ceny whippetů. Výsledky A finále whippetů psů:

1. Jabulani Bohemia Snap Dog  (white) 22,65
2. Juventus Bohemia Snap Dog (black) 22,73
3. Garp T.S. Globe Glass (blue) 22,80
4. Racing King's Buddy (red) 22,85
5. Noel Vlapan (stripes) 23,24
6. Jenka van Arkadi (yellow) 23,37

Stejně tak i letos byla součástí Mistrovství Anglických dostihových plemen Velká cena whippetů. Druhý dostih byl fakultativní, takže účast v superfinále byla tentokrát plná - mezi 6 nejrychlejších časů se dostal i mladý pes Kiprop Kipruto Bohemia Snap Dog a Bengal Lady Aerodynamic a společně s dalšími 4 psy předvedli divákům úchvatnou podívanou:-)

1. Jabulani Bohemia Snap Dog (white) 22,75
2. Juventus Bohemia Snap Dog (black) 22,83
3. Racing King's Buddy (red) 22,88
4. Garp T.S. Globe Glass (blue) 23,36
5. Kiprop Kipruto Bohemia Snap Dog (yellow) 23,34
6. Bengal Lady Aerodynamic (stripes) 23,47

Krajská výstava Litoměřice

13.10.2013

Atomic Bomb Fancy That Velmi nadějný 1 / Very promising 1

judge: Libuše Ubrová (CZ)

Náš Almíček vyrazil tentokrát na Krajskou výstavu do Litoměřic - v kruhu byl prý velmi šikovný a moc se líbil. Odnesl si hezký tak moc hezký posudek a my paničce Šárce Fišerové do Mostu moc a moc gratulujeme a děkujeme!!

5 měsíční pes, žíhaný s bílými znaky, malé ucho, štíhlá hlava, ještě dětský, ale velmi dobře se vyvíjející pes. /// 5 months old male, brindle with white marks, small ear, lean head, still childish, but very well developing male.

 

Velká cena Mladé Boleslavi

5.10.2013

Mladá Boleslav Big prize - Catwalk finished 2nd among 15 females!!!

Po středečním tréninku na dráze v Boleslavi, jsme se na místo činu vrátili i v sobotu na Bodovací dostih. Celkem překvapením byla velká účast - 15 fen a 6 psů. Catwalk předvedla nádherný dostih s úžasně vyrovnanými časy (23,60 - 23,59 - 23,59). Ve finále měla Catwalk perfektní start, který zachytila jen jako vždy skvěle běžící Bengal Lady - ta ale nakonec snahu dostat se přes Catwalk vzdala a dostih nedokončila. Z boxu navíc vůbec nevystartovala Jingle Bell Bohemia Snap Dog a do cíle tedy doběhly jen 4 feny. Jako první Charis Bohemia Snap Dog, za ní naše Catwalk, která jako obvykle zvládla prohospodařit několikametrový náskok. Výsledkem jsme ale byli nadšení a moc šťastní - naše Nellynka za sebou ještě ani zdaleka nemá svých 100 dnů po hárání, ale výkon předvedla famózní a my jsme na ní moc pyšní:-)

za fotku díky Lenka Moimír Voráčková

 

1. Charis Bohemia Snap Dog (blue) 23,43
2. Catwalk Inventum (black) 23,59
3. Jordan Bohemia Snap Dog (yellow) 23,67
4. Ice Ice Baby Ticking Timebomb (stripes) 23,85
Bengal Lady Aerodynamic DNF
Jingle Bell Bohemia Snap Dog DNF

Finále A whippet pes:

1. Jabulani BSD (red) - 22,95
2. Noel Vlapan - 23,52
3. Merlin Vlapan - 23,89
4. Oskar Vlapan - 23,91
5. Jenka Van Arkadi - 23,92
6. Naishin Vlapan - 24,73

 

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

5.10.2013

Atomic Bomb Fancy That: Velmi nadějný 1 / Very Promising 1

judge: Miroslav Guniš (SK)

Toto byla první výstava pro jedno ze štěňátek našeho odchovu. Zúčastnil se ji ve třídě štěňat Atomic Bomb Fancy That. Posuzoval slovenský rozhodčí Miroslav Guniš. Almíčka prý nejříve zaskočil, ale nakonec se Almi skvěle předvedl a vyběhal si moc pěkný posudek!!! Veliká gratulace jeho majitelce Šárce Fišerové!!!

Urostlý mladý pes, výborná hlava, výborný hřbet, věku přiměřené osvalení, pravidelný a rytmický krok.    ///    Well-built young dog, excellent head, excellent topline, muscles appropriate to age, regular and rhythmic movement.

Slovenské Derby, Ivanka pri Nitre

28.9.2013

Jako další písková dráha padla jasně volba na Ivanku pri Nitre - naše oblíbená. Počasí bylo naprosto luxusní, společnost skvělá, dráha dobře připravená a naše výprava početná. Derby se běželo v mixu, na startu bylo celkem 9 whippetů. Ve finále se Catwalk dlouho držela vedoucího Acherona, ale konec byl opět slabší. Podle všeho (i podle videa, které jsme natočili hned u věže), jsme si mysleli, že Catwalk doběhla třetí, ale výsledke byl - o jednu tisícinu 4. :-) I tak, krásný výsledek!

1  Acheron Shadowless (yellow) 19.510

2  Camouflage Inventum (red) 20.133 

3  Glimmering Star Gentle Heart (black) 20.316  

4  Catwalk Inventum (white) 20.317    

5  Dragonfly du Pack de la Jet (blue) 20.613

6  Dévaj Virtuoz (stripes) 20.639

<iframe width="480" height="360" src="//www.youtube.com/embed/G3hlXfEoDyY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Eilenburg, 5. Wertungslauf zur Windhund-Champions-League

15.9.2013

Po dlouhé době jsme vyrazili opět na dostihy - žádný trénink se zrovna neběžel a protože jsme chtěli začít pomalu na písku, vyrazili jsme do blízkého Eilenburgu. Catwalk stále mimo svou kondici, méně než dva měsíce po hárání předvedla, jak je to s fenkami v tomto období těžké:-) Perfektní starty v obou rozbězích - v prvním došlo bohužel ke kontaktu 3 fenek, ve druhém rozběhu Catwalk skvěle vystartovala, do zhruba třetiny dráhy se držela dokonce na první pozici, ale krátká doba po hárání se projevila i tady a Catwalk se bohužel do A finále nedostala. Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Dostih to byl ale příjemný, skvěle obsazený, Catwalk si bezva zatrénovala a my si užili fajn den:-)

Všechna naše štěňátka jsou ve svých nových domovech, šťastná a my s nimi:-)

Mít je byl jeden z nejkrásnějších zážitků našeho života!

 

 

Pojizerské derby (B, CACT)

12.5.2013

Our Catwalk 3rd out of 14 bitches!!!

Vzhledem k tomu, že Nellynka není ze štěňátek nijak nadšená, vyrazili jsme jí v neděli potěšit na dráhu v Mladé Boleslavi. Sešla se slušná konkurence 14 fenek a ještě lepší konkurence 14 psů. Připraveni na déšť, užívali jsme si celý den slunce :-)

Nellynka zaběhla nádherný dostih - každým během se zlepšila, báječně si den užila a odreagovala se od ruchu doma. Opět začala předvádět svoje krásné starty - ve finále se dlouho držela vedoucí BengalLady, ale nakonec ji na cílové čáře předběhla i mohutně dotahující Esperanza Gentle Heart. Catwalk tedy doběhla ve skvělém čase 23,46 (jen 5 setin za druhou Esperanzou) a mezi 14ti fenami doběhla jako nestarší A finalistka na 3. místě!!!

1. Bengallady Aerodynamic 23,21 (CACT)
2. Esperanza Gentle Heart 23,41 (res. CACT)
3. Catwalk Inventum 23,46
4. Geyser Force Gentle Heart 23,54
5. Iaquinta Ticking Timebomb 23,76
6. Fancy Blue North 23,96
 

Máme štěňátka! / We have puppies!

1.5.2013

Po dlouhém čekání se naší Majdičce narodila nádherná štěňátka ze spojení s Jackem. Rodokmen štěňátek je k dispozici zde. Všech 6 štěňátek i Majdička se má skvěle a my si je užíváme :-) Podrobnosti budou následovat. / After long waiting our Majda gave birth to beautiful puppies. Testament could be found here. All 6 puppies and even Majda are fine and we enjoy the litter:-)

Hledáme milující páníčky se zájmem o výstavy!! / We are searching for loving owners intersted in dog shows!!

Das Rote Band von Greppin

Catwalk 3rd in A finale A klasse!

21.4.2013

První dostih sezony jsme kvůli lehčímu zranění museli odložit až na konec dubna. Fen se sešlo pouze 6 (a to ještě díky Kateřině Tandlerové za půjčení Camouflage Inventum, která po hárání není v kondici), takže dostih zvládly s jedním rozběhem. Catwalk po zranení také není v ideální kondici, ale i tak holky předvedly nádherný dostih a Catwalk se probojovala na bednu!

1. Chuckle Bohemia Snap Dog 24,90 (CACIL)
2. Bemira el Schiras 25,29 (res. CACIL)
3. Catwalk Inventum 25,48
4. Venia Legendi vom rauhen Meer 25,49
5. Esperanza Gentle Heart 25,97
6. Camouflage Inventum 26,58

Naprosto úžasné pak bylo finále psů - až na jednoho zástupce domácího Německa, bylo výhradně české a navíc se v něm sešli 3 psi z jednoho "J" BSD vrhu. Fenomenální byl zejména Juventus BSD - do finále se dostal tak tak (museli jsme jít upozornit pořadatele, že omylem místo něj zařadili jiného pejska se shodným rychlejším časem, ale pomalejším druhým časem) a nakonec vybojoval druhé místo!

1. Jalisco Bohemia Snap Dog 24,56 (CACIL)
2. Juventus Bohemia Snap Dog 24,63 (res. CACIL)
3. Jabulani Bohemia Snap Dog 24,71
4. Be Mc Udron el Schiras 24,98
5. Garp T.S.Globe Glass 25,17
6. Chester Bohemia Snapdog 25,24

Majda 60. den / 60. day

Naše Madlička si svůj 60. den březosti užila z části na zahrádce sluněním a štěkáním na psy za plotem:-) Stále ve skvělé kondici a dobré náladě... jen ty moje nervy.... :-)

Our Madlička enjoyed her 60. day of pregnancy by sunbathing in the garden and yapping the other dogs behind the fence:-) Still in great shape and good mood... but my nerves... :-)

 

Majda 40. den/40. day

Madlička se těší pevnému zdraví a užívá si své těhotenství plnými doušky:-)

Naše sladká Majdička / Our sweet Majdička :-)

photo gallery

pro více fotek klikněte na obrázek / for more photos click the picture

Majda je březí! / Majda is pregnant!

Březost potvrzena - jestli bude všechno v pořádku, koncem dubna by se měla narodit štěňátka!

Pregnancy confirmed - if everything will be ok we should have puppies by the end of the April!

Jack is a Top winner in Hungary!!!

Tatínek našeho potenciálního vrhu Legend of the Golden Rain Lord Windsor a.k.a. Jack získal na udílení MAE klubu chrtů v Maďarsku tyto ocenění: / Father of our potential litter Legend of the Golden Rain Lord Windsor a.k.a. Jack  at MAE Sighthound Club awards ceremony 2013

TOP Junior Whippet of the year 2012 in Hungary
#2 Hungarian Beauty Winner 2012 in Hungary
#2 TOP Whippet 2012 in Hungary

Gratulace majitelům Angi a Danimu i chovateli! / Congatulation to owners Angi and Dani and to breeder!

 

Cesta do Maďarska

24.2.2013

Po dlouhém vybírání a váhání jsme se rozhodli, že otcem našeho prvního vrhu bude Jack - pejsek, který nás nadchl svým exteriérem, rodokmenem a při osobním setkání potvrdil také skvělou povahu.

Do Maďarska jsme nakonec vyrazili ze zasněžené Prahy narychlo v neděli odpoledne, cesta děsivá - před maďarskými hranice jsme čekali, jestli teď začnou z nebes padat žáby, protože všechno ostatní už jsme na cestě potkali. Narychlo zamluvený hotel jsme našli skvěle - byli jsme ale evidentně jedinými hosty v jinak letním letovisku, takže celé místo působilo zvlášť za tmy poněkud děsivě:-)

Krytí proběhlo velice úspěšně, s majiteli Angi a Danim jsme prožili příjemné chvilky a na cestu domů se vyrazilo v úterý. Tak zhruba za měsíc uvidíme, jestli cesta byla úspěšná!

 

Catwalk Inventum Myostatin defficiency DNA test N/N (Normal)

Dnes jsme obdrželi výsledky testu na mutaci v genu pro myostatin (více informací v češtině zde) - s výsledkem N/N. Catwalk je tedy potvrzený nepostižený homozygot - ještě lépe zdravý whippet:-)

Aktualizace odkazů a kalendářů /

Links and racing calendars update!

Jako příprava na letošní dostihovou sezónu byly doplněny odkazy na další dostihové dráhy a zejména - přidala jsem dostihové kalendáře pro letošní rok!

Couple of links for racing tracks added - and mainly racing calendars for this year!

Naše nová chovatelská stanice + plány na štěňátka

Our new whippet kennel + puppies plans

Ke konci roku 2012 FCI potvrdila vznik naší chovatelské stanice Fancy That! a my už se teď těšíme na naše první štěňata! / By the end of 2012 FCI confirmed formation of our new whippet kennel Fancy That! Now we look forward our first puppies!

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724

Všechna videa jsou k dispozici (v HD kvalitě) k volnému šíření, jen nás prosím uveďte jako autory. Užijte si je! :-) / All videos are available (HD quality) w/o any restrictions, please - just stated us as an authors. End enjoy them (link to you youtube.com channel)! :-)