Sváteční procházka

29.12.2014

Mezi svátky jsme měli to štěstí, že jsme se potkali s Harrym (Angry Bird FT), Montíkem (Angels Advocate FT) a skoro celým B vrhem na společní mrazivé procházce v Hostivařském lesoparku. Doprovodili nás ještě další chrti, nakonec z toho byla celkem velká smečka :-)

Díky všem za účast  - fotografie zde. A super video, za které bych ráda poděkovala Nině Janebové je pak níže.

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/D4u1S1-8NS4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Double CACIB Praha

1.11.2014

judge: Kostopoulos George (GR)

Angry Bird Fancy That (Harry) - mezitřída, VG1

Angels Advocate Fancy That (Monty)  - mezitřída, VG2

Klubový coursing Třebovle

19. 10. 2014


 

All At Once Fancy That (Lostris) - 1. místo!!!

Lostris je první (a doufám, že ne poslední) z našich A štěňátek s dostihovou a coursingovou licencí a jsme na ní a její majitele Týnka a Petra Tichých moc pyšní!

Klubová výstava KCHCADP, Praha

11.10.2014

judge: Stephen O ́Brien, Irsko

Angry Bird Fancy That (Harry) - třída mladých, V2

foto: Vlaďka Sýkorová

poslední aktualizace/last update

27.08.2014

Štěňátka

Štěňátka mají za sebou první odčervení, dvakrát ostříhané drápky a úžasně rostou. Na obvyklém odkazu najdete veškeré fotografie, které připravujeme.

Některá štěňátka jsou stále volná zejména pro zájemce o dostihový sport :-)

 

 

Máme štěňátka! / We have puppies!

Narozena 7. srpna - 5 fenek, 3 pejsi

Born August 7 - 5 females, 3 boys

Relax na zahradě /// Relax in the garden :-)

 

Amazing Grace Fancy That in TOP 10 of WCD in Germany!!!!

Jsme moc šťastní a hrdí na sladkou Caro, která se se 2 absolvovanými hodnocenými výstavami umístila mezi 10ti nejúspěšnějšími výstavními whippetkami v Německu! Veliká gratulace majitelům !!! 

CAC National Dog Show, Mladá Boleslav (CZ)

20.7.2014

Atomic Bomb Fancy That Ex. 1, CAJC, judge: M. Guniš (SK)

 

Po velkém "úspěchu" na poslední výstavě, kde zůstal Almi neposouzen kvůli štěkání (o kterém ten den zjistil, že ho ovládá:-)), si vyběhal s paničkou Šárkou CAJC v Mladé Boleslavi. Veliká gratulace!!! 

Foto: Šárka Fišerová

Catwalk se kulatí :-)

Catwalk  35. den :-)

 

Dále přidány nové fotky Catwalk a Buddyho - galerie ZDE.

 

Budeme mít štěňátka kolem 9. srpna!!! /// 

We expect puppies around August 9!!!

Neváhejte nás kontaktovat pro více informací, pro naše štěňátka hledáme hlavně hodné páníčky, u kterých se budou mít dobře:-)

KONTAKTY ZDE

Máme nakryto, do konce června bychom měli vědět, jestli úspěšně!

After mating - till the end of the June we should know if mating was successfull!

CAC Show WRV, Ingolstadt (D)

24.5.2014

Amazing Grace Fancy That (Caro) - Ex. 2 (5) Res.Jgd-VDH,Res.Jgd-CAC, judge: I. Rohrer (CH)
Naše malá krásná Caro OPĚT druhá, ale jak bývá na německých výstavách zvykem, opět ve velké konkurenci a opět s nádherným posudkem! Paráda, jen tak dál Caro a Chrisi!
Výstavní novinky

Na dalších výstavách se představila Akkinka (Always on Top Fancy That) - tato nádherná porcelánová princezna si bohužel výstavy příliš neoblíbila a i když si z Krajské výstavy ve Zlíně 31.5.2014 od rozhodčí paní Dolejší odnesla moc pěkný posudek a známku V2, vypadá to, že spokojenější bude spíše jinde než v kruhu:-) Páníčkům Evě a Petrovi i tak moc a moc děkujeme za péči o Akkinku a její prezentaci.

To sladký Almond (Atomic Bomb Fancy That) s paničkou Šárkou vyrazili 24.5.2014 na Mezinárodní výstavu psů do Litoměřic. Almíček se celý den pohyboval na výstavišti jako mazák, nechal se mazlit a obdivovat a pak zjistil, že umí štěkat. Od samé radosti to všem předváděl - bohužel, pan rozhodčí Hořák pro Almiho radost ze štěkání nezahořel a tak ho neposoudil. No co, sranda musí být :-) I Šárce moc děkujeme!!!

 

CAC Show  & Puppy/Veteranentag, Possen (D)

17.5.2014

Amazing Grace Fancy That - Ex.2 (8), Res.Jgd-VDH,Res.Jgd-CAC, judge: Sharon Sakson (USA)
Puppy/Veteranentag - 2nd place (5), judge: Pamela Hunter (GB)

WCD Clubsiegerausstellung, Possen (D)

18.5.2014

Amazing Grace Fancy That - Ex.2 (9) Res.Jgd-VDH,Res.Jgd-CAC, judge: Rudi Brandt (DK)
 
Neuvěřitelný úspěch zaznamenala v Německém Possenu malá Caro (Amazing Grace Fancy That). Od rozhodčích zvučných jmen, odborníků na plemeno, získala nejen cenná druhá místa ve velmi silně obsazených třídách, ale zejména nádherné posudky. Jsme moc šťastní a na Caro a zejména na její majitele a nejlepšího handlera neuvěřitelně pyšní! Děkujeme mnohokrát za reprezentaci a držíme palce i do budoucna:-)
 
za foto děkuji Jitce Honzíkové - CZECH SPRING kennel

 

Oblastní výstava, Plzeň

17.5.2014

Atomic Bomb Fancy That - Ex. 1 (2), Class winner, judge: L. Jančík (CZ)

 

V sobotu vyrazil reprezentovat i Almíček, nastoupil ve třídě mladých. Podle paničky Šárky se skvěle předvedl, panu rozhodčímu se moc líbil a zvítězil ve své třídě, získal známku V1 a titul Vítěz třídy mladých. Opět - veliká gratulace :-)

Krajská výstava Hradec Králové

17.5.2014

Angels Advocate Fancy That - Ex.1, Class winner, judge: A. Mudra (CZ)

Montík nám opět udělal velikou radost, když se s paničkou Ninou krásně předvedl na Krajské výstavě v Hradci Králové. Pan rozhodčí ocenil jeho krásný pohyb a Montík získal známku V1 a titul Vítěz třídy a my jsme na oba moc pyšní a posíláme velikou gratulaci!!!

 

Pojizerské derby, Mladá Boleslav (CACT, B)

10.5.2014

Catwalk Inventum - 2nd (from 11 females), res.CACT

Dalším startem letošního roku bylo pro Catwalk Pojizerské derby. Mladoboleslavská dráha byla výborně připravená, organizace dostihu skvělá. Byť zastoupení ostatních plemen a i whippetů psů nebylo tak silné, tak 11 whippetek fen na startu slibovalo velmi zajímavý dostih.

Catwalk nastoupila v prvním rozběhu s Elektrou, Intrigou a Chambawambou, která bohužel zakopla za třetí zatáčkou, čímž zpomalila i Elektru. Čas Catwalk byl 23,70 (po prvním rozběhu 4. postupový). Ve druhém rozběhu se pak Catwalk utkala s Galaxy, Intrigou a Louisianou Vlapan a i tento rozběh Catwalk vyhrála a navíc se dokázala zlepšit na výborných 23,41!

Finále bylo velmi zajímavé, Catwalk jako celý den předváděla opět výborné starty a dlouho držela krok s výborně běžící Bengal Lady. Za Catwalk nádhrně dotahovala Charis s modrou dečkou, ale na cílové čáře to na Catwalk nestačilo a v nádherném finálovém běhu získala Catwalk druhé místo s časem 23,46 o pouhé 2 tisíciny před Charis.

Super výkon od naší skoro pětileté Catwalk!

1. Bengal Lady Aerodynamic (red) 23,12 CACT
2. Catwalk Inventum (white) 23,46 res. CACT
3. Charis Bohemia Snap Dog (blue) 23,462
4. Geyser Force Gentle Heart (black) 24,00
5. Louisiana Vlapan (stripes) 24,12
6. Ice Ice Baby Ticking Timebomb (yellow) 25,07

První licenční běh // First licence run "A" Fancy That!!

10.5.2014

Lostris (All at Once) nás neuvěřitelně potěšila když v sobotu absolvovala svůj první licenční běh!!! Je naprosto neuvěřitelná, zhruba před 2 měsíci si zaběhla své první dvě rovinky a tentokrát si dala jednu rovinku, druhou rovinku s náhubkem a pak šup náhubek, šup dečku a hned na licenční soličko, které zvládla naprosto dokonale!!!

Jsme moc šťastní, že Lostrisce páníčci umožňují to, co whippeti tolik milují! Ohromná gratulace a držíme pěsti v dalším plnění licence ;-)

SHOW WEEKEND

10.5.2014

Amazing Grace - CAC show Mammendorf (D), Ex. 3 (3), judge: I.Krah-Heiermann (D)
Always on Top - Regional show Hlučín (CZ), Ex. 1 (1), judge: Petr Řehánek (CZ)
Angels Advocate - Club show Chumec n/Cidlinou (CZ), Ex. 4 (4), judge: Edith Soltesz (A)

Tento víkend byl ve znamení další prezentace našich štěňátek, tentokrát ve třídě mladých, kam všechna již 10 dní spadají (a utkávají se tak často se staršími a více vyvinutými jedinci). Každopádně, Caro (Amazing Grace) se nádherně prezentovala v německém Mammendorfu. Se svým dvorním handlerem Christophem tvoří perfektní dvojici a vypadají společně opravdu výborně! Od německé rozhodčí si odnesla Caro velmi hezký posudek a známku Výbornou 3.

 

 

Na své druhé výstavě se prezentovala i Akkinka (Always on Top) - předvedla se velmi hezky, s paničkou jí to v kruhu jde zjevně lépe a i ona si odnesla od p. Řehánka pěkný posudek a známku Výbornou 1.

 

Na klubovou výstavu do Chlumce nad Cidlinou vyrazil Monty (Angels Advocate). Mezi 4 velmi kvalitními pejsky skončil sice čtvrtý, ale opět - s velmi pěkným posudkem a známkou Výborná 4. S paničkou si výstavu báječně užili a to je dobře :-)

Všem moc gratulujeme, děkujeme za prezentaci a přejeme, ať se daří i dále!!!

Prague Expo Dog

3.5.2014

Angels Advocate Fancy That - V1, CAJC (3 boys in class)
Amazing Grace Fancy That - V2 (5 girls in class)

judge: Dr. Miroslav Guniš (SK)

Na mezinárodní výstavě v Praze tentokrát reprezentoval Montík (Angels Advocate) a Caro (Amazing Grace). Oba se nádherně předvedli, máme z nich velikou radost a jsme na ně moc pyšní!!! :-)

Racing King's Buddy is No. 1 on Deutsche Rennrangliste!!!

Otec našeho plánovaného "B" vrhu Racing King's Buddy se stal Dostihovým vítězem Německa za rok 2013! Ohromná gratulace :-) Toto vítězství (stejně jako první dvě místa jeho sester Blue Velvet a Brendy), jsou dalším důkazem kvality tohoto vrhu a my se nemůžeme dočkat štěňátek!

Das Rote Band von Greppin

20.4.2014

Catwalk Invetum 4th in A finalle A-klasse

 

Vzhledem k tomu, že Catwalk stále nehárá, vyrazili jsme protáhnout tlapky do německého Greppinu. Na startu se sešlo pouze 6 fenek, zato velmi kvalitních. Catwalk šla do finále A s druhým nejrychlejším časem a tedy modrou dečkou. Ve finále bohužel opět smůla na box (nepamatuju, kdy jsme ve finále měli něco jiného než 5 nebo 6) a ihned po startu hromadná několikanásobná kolize závodnic startujících z boxu 3 - 6. Catwalk celý dostih běžela po boku Effloresco's Justiny a to tělo na tělo tak, že po většinu dostihu nebyla za ní vůbec vidět (jen špička nosu, o kterou byla celou dobu napřed:-)). Tím se samozřejmě obě holky navzájem brzdily, Catwalk navíc výrazně preferuje vnitřní dráhu a výsledek v cíli - tedy 4. místo pro Catwalk), kdy rozdíl mezi ní a Justinou byl 0,02 vteřiny, je výsledkem spíše náhody a štěstí:-).

I tak, Catwalk opět předvedla, že i mezi mnohem mladšími závodnicemi má pořád co "říci":-)

1. English Heart (red) 24,28
2. Bengal Lady Aerodynamic (stripes) 25,45
3. Effloresco's Justina (white) 25,71
4. Catwalk Inventum (blue) 25,73
5. Bemira el Schiras (yellow) 26,04
6. Jeffie Jane Bohemia Snap Dog (black) 26,39

Oblastní výstava

Dolní Jirčany

19.4.2014

Atomic Bomb Fancy That - třída mladých, V1, VTM, rozhodčí: K. Hořák (CZ)

Almi, nejklidnější štěňátko ze všech, postupně sbírá zkušenosti na výstavním poli. Tentokrát vyrazil nedaleko Prahy (takže jsme ho mohli přijet podpořit:-)) na oblastní výstavu psů v Dolních Jirčanech. Po změnách rozhodčí zde všechny přihlášené pejsky posuzoval pan Karel Hořák, kterému se Almi moc líbil, ocenil zejména jeho elegantní pohyb.

Opět gratulujeme paničce Šárce a děkujeme za prezentaci!

IHA Chemnitz (D)

12.4.2014

Amazing Grace Fancy That  - V1 (3), Jgd.Cac, Jgd.VDH, Beste 2. Hündin!!! Judge: T.Kuszyk/PL

A Caro opět vyrazila s páníčky na výstavu - tentokrát svou třídu vyhrála a opět si odnesla moc pěkný posudek! A opět, veliká gratulace páníčkům, děkujeme za prezentaci a přejeme hodně dalších úspěchů ;-)

foto: Jitka Honzíková

Národní výstava psů

Ostrava

12.4.2014

Always on Top Fancy That - V1 (5)
Angels Advocate Fancy That - D (5)

V Ostravě, jak už je tradicí, proběhla po uzávěrce změna rozhodčího, takže vystavující čekal pan Václavík. Takže tentokrát šlo opět zejména o výšku. Naši chovateslkou stanici prezentoval Angels Advocate Fancy That (Montík), který měl moc pěkný posudek, ale protože trochu přerostl (rozhodně ale ne na panem rozhodčím uvedených 54,5 cm) a bylo to za D.

Svou výstavní premiéru si jako poslední ze všech štěňátek odbyla Always on Top Fancy That (Akkinka). Ta mezi 5 fenkami zvítězila a i když bez titulu, známka V1 a moc pěkný posudek, potěšila.

Gratulujeme moc páníčkům a děkujeme za úžasnou prezentaci!

Kompletní výsledky zde.

 

CAC Austellung 

Schwarzenwald (D)

5.4.2014

Amazing Grace Fancy That - V2 (7) JgdResVDH, JgdResCAC; judge B. Suligoi (CH)

Na svou další výstavu vyrazila se svými páníčky i Caro (Amazing Grace Fancy That) a v konkurenci 7 fen si odvezla ze třídy mladých  známku V2, JgdResVDH, JgdResCAC a k tomu nádherný posudek od švýcarské rozhodčí B. Suligoi. Veliká gratulace šikovným páníčkům!!! :-)

Inter Bohemia

Kolín

5.4.2014

 

První dostih roku v Česku společně s měřením kohoutkové výšky. Catwalk oba své rozběhy vyhrála ve velmi dobrých časech. Na videu jsme se pak znova a znova museli kochat jejími úžasnými starty! Do finále se nominovala druhým nejrychlejším časem s modrou dečkou, ale nakonec jsme jí nepostavili, ať se šetří :-)

Gratulujeme všem zúčastněným whippetům! Kompletní výsledky zde.

Trénink v Greppinu

15.03.2014

Zimní pauza dlouhá, tak jsme vyrazili do německého Greppinu. Počasí bylo větrné, ale aspoň rozfoukalo mraky a tak jsme si užili slunečný den. Catwalk si zaběhla dva trénikové běhy společně s Ice Ice Baby Ticking Timebomb a Donatellou Inventum rodiny Koťátkových. Ice i Donča běžely na písky poprvé, poprvé se setkaly s horním vedením kůže.

Catwalk si oba běhy skvěle užila, šla skvěle - výborné starty, ihned k vnitřnímu hrazení, prostě paráda, máme z ní výborný pocit. Nejkrásnější byla po druhém běhu, kdy se ještě běžela pochlubit páníčkovi, jak krásně běžela :-) Je to prostě něco jiného, než běhání v parku!

Úspěšný víkend pro "Áčka"

1.- 2.března 2014

První březnový víkend byl ve znamení setkání a úspěchů našich "Áček", kterým bylo v sobotu právě 10 měsíců!

Atomic Bomb Fancy That - oblastní výstava České Budějovice, třída mladých, rozhodčí Otakar Vondrouš, V1, Vítěz Třídy - fotky Almíčka jsou k dispozici zde. Veliká gratulace paničce Šárce do Mostu!

 V sobotu se konala klubovou soutěž našeho domovského Klubu chovatelu chrtů anglických dostihových plemen, té se zúčastnili Harry a.k.a. Angry Bird Fancy That a jeho panička Vlaďka (pro které to byla perfektní premiéra) a Lostris a.k.a. All at Once Fanc That se svými páníčky Petrem a Týnkou. Oba vyhráli svou třídu - děkujeme rozhodčím Hance Valentové, Jitce Honzíkové a Ivě Pospíšilové. Ohromná gratulace pak nejšikovnějším páníčkům:-)

V neděli jsme pak vyrazili na trénink coursingu do pražské Chuchle - a tady si první rovinku zaběhla právě Lostris - a to jako velký mazák!!!

Double Shows in Nürnberg (DE)

11. & 12. 1. 2014

Caro (Amazing Grace Fancy That 2x VVSP1 (2 girls in class) CAC & CACIB Show in Nürnberg (DE)

V lednu vyrazila v německém Nürnbergu na své další výstavy Caro (Amazing Grace Fancy That) a byla velmi úspěšná a získala nádherné posudky! Gratulace patří majitelům, šikovnému handlerovi Chrisovi zejména!

11.1.2014 CACIB Show, judge: Joachim Bartusch/D (DE), Jüngstenklasse, VVSP1 (Osmiměsíční fenka s nejlepšími předpoklady, krásná hlava, pěkná délka hlavy, skvěle rozvinutý předhrudí a hrudník. Výborné končetiny, výborné úhlení. Fena, která dosáhne při konstatním vývoji ještě hodně úspěchů. Pěkný krok a vynikající předvedení! )

12.1.2014 CAC Show, judge: R. Jacobs (DE), Jüngstenklasse, VVSP1 (Na svůj věk velmi dobře vyvinutá, celkový dojem samičí, výborná hlava, tmavé oči, malé uši složené do růže, na svůj věk už pevná stavba, výborně nasazený ocas, úhlení v pořádku, už nyní se velmi dobře vystavuje a je velmi milá!)

 

Na této stránce začínáme pomalu přidávat dostihové kalendáře na rok 2014!

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724