Nová chovatelská stanice - Fancy That! je na světě!

New kennel Fancy That! is alive!

Více o našich plánech - zde. / More about our plans - here.

Vzhledem k tomu, že jsme propadli kouzlu, kráse a rychlosti plemene natolik, že chceme s whippety strávit několik dalších let, založili jsme si mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici. Označení Fancy That! jsme zvolili, protože to dokonale vystihuje náš vztah k tomuto plemeni - volně přeloženo jde o jakési vyjádření údivu či překvapení nad něčím těžko uvěřitelným. A to je přesně to, co každodenně zažíváme:-)

MVP Praha / Int. dog show Prague

3.11.2012

Po dlouhé době jsme vyrazili na výstavu - hlavním motivem byla probíhající bonitace. Vzhledem k tomu, že Madlenka se v kruhu dále hroutí a nechce se vystavovat, předvedli jsme pouze Catwalk v pracovní třídě - a od paní rozhodčí Tatjany Urek dostala známku V1 a CAC k tomu!!! / After long time we decided to attend dog show - main motiv for attandence was to make both girls oficially able for breeding. As Madlenka is still close on the point of collapse when in the middle of the ring, we presented only our Catwalk in working class - and she recevied Excellent 1 and CAC from referee Tatjana Urek!

Třešničkou na dortu pak byla úspěšná bonitace obou holek. / On the top of this both of our girls are now officially available for breeding.

Mistrovství ČR 280m

Kolín (CZ)

13.10.2012

C.I.C. Catwalk Inventum is new Czech champion on short track!

Videos are available here. / Videa jsou k dispozici zde.

Vzhledem k tomu, že díky hárání se Catwalk nemohla zúčastnit žádného mistrovského dostihu, tak jsme se rozhodli zkusit alespoň ten poslední. Věděli jsme, že s kondicí na tom po hárání Catwalk není ideálně, ale vzhledem k tomu, že krátká trať jí vždycky svědčila a byl to poslední dostih, kdy by ještě mohla mít formu, tak jsme vyrazili. A nelitovali:-) Krátká trať se v Kolíně běhá na pořadí. V prvním rozběhu Catwalk doběhla 2. - na cílové čáře ji porazila Karen Vlapan, v těsném finále si pak pořadí holky obrátily a Catwalk zakončila tuto famózní sezónu vítězstvím:

1. Catwalk Inventum
2. Karen Vlapan 
3. Jingle Bell Bohemia Snap Dog
4. Laura Vlapan
5. C´Chili Roca Toomie Trishel
6. Selené Ayort Back

Dostih whippetů psů byl opět skvěle obsazen - zvítězil pak mlaďounký Tazík - Jabulani Bohemia Snap Dog.

1. Jabulani Bohemia Snap Dog
2. Jenka van Arkadi 
3. Hagi Ticking Timebomb
4. Mefisto Vlapan 
5. Avatar z Podsmrčků
X. Kleon Vlapan

 

Mistrovství KCHCH ADP, CACIL, CACT

Mladá Boleslav (CZ)

6.10.2012

C.I.C. Catwalk Inventum won another international race - English racing breeds Club Championship!

   Results from the finals here./ Výsledky z finálových běhů zde.   

All videos available her e./Všechna videa zde.

Jen pár dní po hárání Catwalk jsme se po loňské zkušenosti (kdy se jí kondice ještě cca 3 týdny po hárání držela) rozhodli vydat na náš klubový dostih. Dostih to byl krásný - po prvním rozběhu měla Catwalk nejrychlejší čas, ve druhém rozběhu se jí vyrovnala pouze její sestřička Camouflage. FInále bylo  opět velmi zajímavé - Catwalk předvedla skvělý raketový start a od začátku s ní dokázla držet krok Camouflage - tu však v posledních metrech udolala mladičká Jordan Bohemia Snap Dog (které pak připadne i titul CACIL, nakolik Catwalk už je mezinárodní dostihový šampion).

1. Catwalk Inventum 23,42 CACT
2. Jordan Bohemia Snap Dog 23,48 CACIL, res. CACT
3. Camouflage Inventum 23,51
4. Laura Vlapan 23,85
5. Chambawamba Ticking Timebomb 24,06
6. Artemis z Arizejských Niv 24,47

Skvěle obsazený byl i dostih whippetů psů - 17 psů, česká špička včetně 3. psa letošního Mistrovství světa Chestera Bohemia Snap Dog a dalších psů ze Slovenska a Německa. Skutečně bylo na co se dívat (doporučuji videa i z rozběhů - odkaz viz. výše). Časy, které psi předvádeli, byly ohromující!

1.    Anniel Shadowless 22,82 CACIL, CACT
2.    Garp Globe Glass 22,93 res.CACIL, res.CACT
3.    Chester Bohemia Snap Dog 23,06
4.    Jalisco Bohemia Snap Dog 23,18
5.    King Vlapan 23,23
6.    Acharon Shadowless 23,31

Catwalk Inventum je Mezinárodní dostihový šampion / Champion International de Course!!!   Krátce po svých 3. narozeninách získala Catwalk Inventum tento titul, potvrzený FCI :-) Jsme tak pyšní - tak nám dovolte představit C.I.C. Catwalk Inventum!

Catwalk Inventum is new International Racing Champion / Champion International de Course!!! Shortly after her 3rd birhtday Catwalk Inventum received this title, confirmed by FCI :-) We are so proud - well let me introduce you C.I.C. Catwalk Inventum!

 

 

Nationales Rennen, Herbstmeisterschaft

Greppin (D)

9.9.2012

Our Catwalk Inventum was 2nd in A finale / A klasse!

 Results are available here. / Výsledky jsou k dispozici zde. 

Poté, co jsme vynechali Mistrovství světa z obavy o jeden z prstů Catwalk, rozhodli jsme se ho jet vyzkoušet na nedalekou pískovou dráhu v Německu - do Greppinu. K našemu velkému zklamání jsme zjistili, že na startu jsou pouze 4 feny! Všechny tedy běžely v jednom rozběhu a jednom finálovém běhu. V rozběhu předvedla Catwalk společně s Powerplay's Ysulaica nádherný běh - přetahovaly se o vedení, které nakonec urvala Ysulaica o 8 setin před naší Catwalk. Ve finálovém běhu pak Catwalk nepodržela psychika - nakolik pár desítek hodin po dostihu začala Catwalk hárat a Ysulaica se dokázala zlepšit, ale i tak zaběhla Catwalk bezvadně a skončila 2.

1. Powerplay's Ysulaica 24,16
2. Catwalk Inventum 24,73
3. Effloresco's Kalypso 24,84
4. Grande Tequila Ticking Timebomb 25,58

 

Majstrovstvá Slovenska, CACT

Ivanka pri Nitre (SK)

25.8.2012

Catwalk Inventum confirmed her result from last year - she is new vice-champion of the Slovak republic & gain res.CACT!!

All results available here. / Kompletní výsledky k dispozici zde.

Naše oblíbená dostihová dráha - sice není z nejkvalitnějších, ale je krátká a zejména - atmosféra je vždycky klidná, přátelská a taková rodinná a , dostihy tam vždycky odsýpají. I tentokrát přálo počasí (možná že až trochu moc). 9 fenek bylo rozděleno do dvou rozběhů - Catwalk zaběhla v rozbězích nejrychlejší čas - skvělých 19,957 a postoupila do A finále. V A finále potom bohužel došlo ke kolizi Ballantine's s naší Catwalk a Aviaticus (dvě nejrychlejší feny po rozběhu), takže vítězství nám tentokrát o fousek uniklo, ale i tak to byl krásný závod - i přes kolizi velmi rychlý závod:-) Ve skvělém čase zde navíc doběhla na 4. místě i sestřička Camouflage.

1 Ballantine`s z Osirisova Domu 19.821 (red), CACT
2 Catwalk Inventum 19.888  (blue), res. CACT
3 Aviaticus Wild Honey 20.161 (white)
4 Camouflage Inventum 20.213  (stripes)
5 Iupiky Isis Wind 20.461  (yellow)
6 Caramia Van De Groene Golf 20.770  (black)

 

 

Středoevropský pohár, CACIL, CACT

Kolín (CZ)

11.8.2012

Catwalk Inventum winner with excelent time - and gain CACIL & CACT!! All videos here.

Návrat na českou dostihovou dráhu po dvou německých dostizích na mezinárodní dostih v Kolíně. Byť mezinárodní dostih se vznosným názvem "Středoevropský pohár", do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli o CACIL poběží feny a psi zvlášť. Nakonec k prvnímu a jedinému rozběhu nastoupilo 6 fen. Bohužel, v rozběhu se zranila Amazonka Tequamba, takže finále whippetek fen se konalo jen v 5. Finálový běh byl neuvěřitelně napínavý do posledních metrů a Catwalk ho vyhrála v perfektním čase 23,48. Jak v rozběhu, tak i ve finále se Catwalk utkala s úžasnou Kejsí (Cassiene D ´OR ToomieTrishel) a v obou bězích ji porazila o pouhé setinky - což udělalo celý dostih ještě zajímavější:-) Výsledky whippetek fen:

1. Catwalk Inventum 23,48 CACIL, CACT
2. Cassiene D ´OR ToomieTrishel 23,50, res. CACIL, res. CACT
3. Esperanza Gente Heart 23,81
4. Karen Vlapan 23,99
5. Elektra Gentle Heart 24,39
6. Amazonka Tequamba odstoupila pro zranění

 

Dostih whippetů psů byl obsazen významně mohutněji než fenky - na start se postavilo celkem 12 psů Essien BN odstoupil po prvním rozběhu a do A finále pak kvůli zranění nenastoupil Lancelot Vlapan. I A finále whippetů psů byla skutečně vzrušující podívaná a i zde vítězství získal jen o 2 setiny Garp Globe Glass.

1. Garp Globe Glass 23.27 (modrá) CACIL, CACT
2. Jalisco B.S.D 23.29 (bílá) res.CACIL, res. CACT
3. Jenka van Arkadi 23.48 (červená)
4. Mefisto Vlapan 23.55 (pruhovaná)
5. Hagi Ticking Timebomb 23.62 (žlutá)

 

Nationales Rennen, Groβer Preis von Nidersachsen, Hildesheim (D)

29.7.2012

Catwalk Inventum with black shirt in A finale / A klasse - finaly placed 5th. Again great times amoung great competition!

Naše německé turné dále pokračovalo v Hildesheimu - oproti Hűnstettenu, který je novou dráhou, je Hildesheim klub s dlouhou tradicí a opět - krásnou pískovou dráhou! Počasí se tentokrát nevyvedlo, pršelo - ale co, psům to nevadilo:-)

Catwalk zahájila rozběhy skvěle a do finále postupovala se 4. nejrychlejším časem (který by mj. později stačil na vítězství v nabitém A finále A klasse psů). V Hildesheimu jsou psi zastavováni u kůže až v protilehlé rovince - což je skvělé v tom, že do té doby stihnou snížit rychlost a v rovince není tolik příležitostí ke kolizím jako za poslední zatáčkou, na druhou stranu psi běží mnohem delší trať. Catwalk dráhu nezná, takže do doběhu šla vždy dost naplno a v kombinaci s předchozí dlouhou cestou a tím, že je spíše na kratší tratě, tak na finále už tolik síly nezbylo. Ve finále měla pak i smůlu na box (Catwalk je vnitřní pes a startovala z boxu č. 6) - a více než polovinu běhu běžela venkem, než se jí podařilo dostat na vnitřek - a i to jí stálo dost sil:-) I tak předvedla opět skvělý závod, kde ukázala, že do A klasse a do jejího A finále patří:-) Kompletní výsledky jsou k dispozici zde, výsledky neuvěřitelně vyrovnaného A finále A klasse whippetek fen:

1. Powerplay's Wallflower 23,70
2. Powerplay's Wijana 24,41
3. Winsome Yankee Arizona 24,47
4. Crazy Runner's Jet Set Lady 24,56
5. Catwalk Inventum 24,61
6. Culann's Orla 24,65

 

V Hildesheimu byla kromě Catwalk z českých zástupců ještě Esperanza Gentle Heart (která se bohužel do A finále neprobojovala) a King Vlapan, kterému A finále uniklo jen o vlásek. Bohužel, na dráze v Hildesheimu se hlásilo pouze německy (i přesto, že jsme nebyli jediní zahraniční účastníci) a zejména se hlásilo pořád. Vzhledem k tomu, že finálové běhy začínaly právě B finále whippetů psů, tak než jsme toto zjistili (tiskárna byla kaput, jak nám řekli na dráze, takže rozpis a pořadí běhů jsme neznali), tak byl dostih odstartován - jediná výzva King Vlapan a 15 vteřin na to, už dostih startoval... škoda toho :-(

Internationales Rennen, Hűnstetten (D)

22.7.2012

Our Catwalk Inventum placed 6th in the A finale / A klasse!!! Great race on beautiful track, huge competition! All videos available here.

Dostih v Hűnstettenu jsme si jeli vyloženě užít - více jak 200 psů na startu (z toho 77 whippetů), kde bylo k vidění to nejlepší z německých psů, ale také další zajímaví závodníci z celkem 6 evropských států.

Catwalk běžela skvěle - ve skvělé konkurenci 12ti fen zaběhla a v obou rozbězích a pak i ve finále 6. nejrychlejší čas! Ve finále se pak feny na 4. - 6. místě vešly do 15 setin, krásný dostih:-) Kompletní výsledky jsou k dispozici zde, výsledky A finále A klasse:

1. Dévaj Galaxy  22,62 CACIL
2. Powerplay's Wallflower 22,66 res. CACIL
3. Powerplay's Wijana 22,90
4. Powerplay's Ysulaica 23,25
5. Scoubidou von Rauhen Meer 23,26
6. Catwalk Inventum 23,40

V B finále pak skvěle zabojovaly Camouflage Inventum (4. v B finále) i Dragonfly du Pack de la Jet (vítěz B finále). Mezi psy, kde byla v A klasse konkurence ještě nabušenější než ve fenách, pak zazářil King Vlapan, který si vyběhal 4. místo v B finále (z celkové konkurence 16ti špičkových psů).

Dráha v Hűnstettenu je nová, nádherná, velmi kvalitní. Vše se hlásí rozhlasem, na světelné tabuli jsou pak výsledky i informace o tom, který běh se zrovna běží. I přesto - přímo v blízkosti dráhy mohou parkovat pouze obytňáky a osobní auta pak parkují dále na poli. Oboje znamená parkování na slunci.

Mám ovšem pár připomínek k organizaci. Německá preciznost a důslednost se projevila hned u druhýh rozběhů - Katana von Badenermoor (7. čas po prvním rozběhu) dorazila do padocku asi o 20 vteřin později - pořadatelé ji do rozběhu odmítli připustit a to i přesto, že všichni jsme pak u boxů čekali, než dojde k úpravě povrchu dráhy - věc v českých vodách absolutně nevídaná, ale disciplíně na našich drahách by podobný postup v bleděmodrém rozhodně prospěl! Nepříjemná situace se pak stala ve druhém rozběhu vipetek fen, kde nastoupila i česká Dragonfly - feny zůstaly v boxem, zatímco návnada objížděla dráhu - pro psychiku fen absolutně vyčerpávající okamžik, který se na výsledcích rozběhu projevil a Dragonfly tak ztratila možnost bojovat o A finále. Poslední moje připomínka se pak týká vyhlašování, na které se čekalo neúměrně dlouho po doběhnutí posledního dostihu a dost to oddálilo náš odjezd z dráhy.  I tak si ale odvážíme z Hűnstettenu jen ty nejkrásnější vzpomínky na super dostih evropské úrovně, kde česká equipa rozhodně ostudu neudělala!

SOFA Dog Wear Krása a Výkon

7. + 8.7.2012

Rozhodli jsme se, že vyrazíme "za humna" na dříve velmi oblíbenou akci "Krása a výkon". Catwalk jsme přihlásili do pracovní třídy, na výstavě posuzoval mezinárodní rozhodčí pan Leoš Jančík. Catwalk se mu líbila - zaujala zejména svým skvělým pohybem (pravdou je, že než chytl handler tempo, chvilku to trvalo:-). Zadal jí tedy známku Výborná1, Vítěz třídy a nakonec i titul Oblastní vítěz.

Do nedělního dostihu nastoupily bohužel pouze 3 feny (kromě Catwalk ještě Laura a Karen Vlapan). Skvělé bylo, že stačil jeden rozběh. Ve finále se nakonec utkaly pouze Catwalk s Laurou. V obou bězích měla Catwalk skvělé první dvě třetiny oválu - v posledních metrech se ale v obou bězích dokázala prosadit Laura Vlapan, která tedy dostih vyhrála. Laura se výstavy nezúčastnila a Catwalk tedy získala titul Šampion pro krásu a výkon!

Video z rozběhu vipetek fen - zde

Video z finále vipetek fen - zde

Finále A - whippet pes - video zde:

1. Jenka van Arkadi
2. Garp Globe Glass
3. Mefisto Vlapan - Šampion pro krásu a výkon
4. Hagi Ticking Timebomb
5. Avatar z Podsmrčků
6. Bon Ami Ricco Toomie Trishel

Mezi mladými získal titul Šampion pro krásu a výkon Juventus Bohemia Snap Dog. Dostihový vavřín naopak získal Jalisco Bohemia Snap Dog, který ve třídě mladých Juvíka porazil.

 

 

Grand Prix, Lednice (CACT, CACIL)

1.7.2012

Váhali jsme, jestli jet... pořadatelé nehlásili žádnou změnu termínu, tak jsme vyrazili - byť předpověď hlásila, že teploty mohou dosáhnout i 36 stupňů. Nakonec bylo opravdu asi lépe zůstat doma - pocity z dostihu jsou spíše negativní. Z původně avizovaného počtu 14 fen, se u přejímky prezentovalo pouze 10 fenek. Situace ve psech ještě tristnější - oproti původně 9 očekávaným , nakonec vyběhli pouze 4 psi!

Dostih se tedy uskutečnil, o jeho souladu s tímto řádem, lze statečně pochybovat. Osobně jsem do Lednice jela s tím, že je možné, že nás organizátoři pošlou domů a přísahám, že bych neřekla ani popel... Otázkou je i soulad s mezinárodním dostihovým řádem... mno... Dostih se z mého pohledu nepovedl ani organizačně. První běhy se začaly běhat až snad kolem půl jedenácté, popolední pauza se neuměrně protáhla - a proklamované "začne se běhat ve 12,30" bohužel taky nezafungovalo. Do toho hrdé prohlašování místních "MY jsme tady pro Vás, takže VY SI POČKEJTE", nevím...

Vzhledem k tomu, že Lednická dráha bohužel nezajistila časomíru ani tentokrát (ani pro minulý nominační dostih...), musely některé vipetky feny do finále přes opravné běhy. V 35 stupních tedy některé musely absolvovat 3 běhy!

Catwalk se představila ve druhém rozběhu - výborný start, výborná střední část závodu, u cíle jen těsně zvítězila (v "čase" 23,18) nad druhou Laurou Vlapan a tím si obě holky zajistily přímý postup do finále.

Druhý rozběh - whippet feny - video zde:

1. Catwalk Inventum (žlutá) 23,18
2. Laura Vlapan (modrá)
3. Amazonka Tequamba (bílá)
4. Escape Blue North (černá)
5. Iaquinta Ticking Timebomb (červená)

První rozběh - whippet feny - video zde.

 

Finálový běh opět začala Catwalk skvěle, opět odvodila část závodu a opět svůj náskok ztratila v závěrečné rovince. V počasí, které v Lednici panovalo, považuju i konečné 4 místo za úspěch! Video z finále fen - zde.

1. Acura Tequamba (červená), CACT
2. Eclipse Blue North (bílá), res. CACT
3. Laura Vlapan (černá)
4. Catwalk Inventum (modrá)
5. Amazonka Tequamba (žlutá)
6. Escape Blue North (pruhovaná)

Podle pořadatelů získala Catwalk res. CACIL - o tom si ale dovolím (vzhledem k platnosti nového dostihového řádu) statečně pochybat...

Veľká cena Slovenska, Ivanka pri Nitre (CACT)

16.6.2012

 

Ivanka pri Nitre je naše oblíbená dráha - písek, krátká trať, příjemní lidé, vždycky to "odsýpá", nádherné poháry jako bonus :-) A líbí se tam evidentně i Catwalk, která zvítězila jak v rozběhu tak i ve finále! Catwalk tedy získala CACT a stala se vítězkou Velké ceny Slovenska!

 

Finále A - whippet fena - video zde:

1. Catwalk Inventum (modrá) 20,011 CACT
2. Balantine's z Osirisova domu (bílá) 20,048 res. CACT
3. Camouflage Inventum (pruhovaná) 20,428
4. Iupiky Isis Wind (červená) 20,604
5. Anabella Fullspeed Racing Star (černá) 20,831
6. California Gentle Heart (žlutá) 21,079

Catwalk v rozběhu - foto by www.whippets-hk.cz

 

Finále B, whippet fena - video zde:

1. Dragonfly du Pack de la Jet (červená) 20,474
2. Brillance Ibexes (bílá) 20,594
3. Aristo Fullspeed Racing Star (pruhovaná) 21,136
4. Bagheera Ibexes (černá) 21,680

Finále A, whippet pes - video zde:

1. Jenka van Arkadi (žlutá) 19,693
2. Chester Bohemia Snap Dog (červená) 19,701
3. Dévaj Virtuoz (pruhovaná) 20,307
4. Dynamique du Pack de la Jet (modrá) 20,323
5. Blade Bass Ibexes (černá) 20,393
6. Chamnapan River du Tepee D'Amour (bílá) 21,009

Videa z rozběhů:

- rozběh 1, whippet pes

- rozběh 2, whippet pes

- rozběh 1, whippet fena

 

 

DG DogGear Race of Champions, Kolín (B)

2.6.2012

Celkem slušné počasí, pes v kondici, tak proč se věnovat nově převztatému bytu, když můžeme být na dostizích! Počasí fajn, na startu se sešlo 16 fenek a 13 psů v hlavní kategorii whippetů. Šestici postupujících fen (a nakonec ani psů) po prvním rozběhu nic nezměnil ani rozběh druhý. Catwalk šla v obou rozbězích skvěle - jako jedna ze dvou fenek (druhá byla Amazonka) dokázala zaběhnout oba pod 24 vteřin - v obou rozbězích byla nejrychlejší a do finále tedy šla zaslouženě s červenou dečkou.

Ve finále pak Catwalk provázela smůla - díky boxu 5 a nic moc startu, musela obíhat venkem celé startovní pole, což jí jako typicky vnitřkem běhající feně moc neprospělo:-) V tomhle nádherném vyrovnaném finále, pak Catwalk Inventum doběhla třetí!

Za nádherné ceny děkujeme Renátce a DG Dog Gear!

FA - whippet fena - video zde:

1. Laura Vlapan  / 24,04 / 23,82 / 23,69

2. Brittany Gentle Heart / 23,98 / 24,07 / 23,80

3. Catwalk Inventum / 23,89 / 23,73 / 24,00

4. Amazonka Tequamba / 23,98 / 23,87 / 24,03

5. Chuckle Bohemia Snap Dog  / 23,99 / 24,04 / 24,04

6. Jingle Bell Bohemia Snap Dog  / 24,04 / 24,28 / 24,13

 

FA - whippet pes - video zde:

1. Jenka van Arkadi

2. Lancelot Vlapan

3. Garp Globe Glass

4. Mefisto Vlapan

5. Merlin Vlapan

6. Hurricane Brodwinek - nedoběh

 

FInále C - whippet fena - video zde, složení:

Destiny Gentle Heart

Intriga BSD

Tessa Aviaticus

Finále B - whippet fena - video zde, složení:

Bluebottle of Carinae

Hossa Brodwinek

Elektra Gentle Heart

Hawana Aviaticus

Artemis z Arizejských Niv

Chambawamba Ticking Timebomb

 

Finále B - whippet pes - video zde, složení:

Hagi Ticking Timebomb

Mahoney ze Spingbart Gou

Chirock BSD

Dynamique du Pack de la Jet

Avatar z Podsmrčků

Lucky Vlapan

 

První rozběhy - whippetky feny: první běh (Laura Vlapan, Hossa Brodwinek, Destiny GH, Clou de la Course Toomie Trishel); druhý běh (Catwalk Inventum, Chambawamba TT, Intriga BSD, Artemis z Arizejských Niv); třetí běh  (Brittany GH, Chuckle BSD, Bluebottle of Carinae, Hawana to Aviaticus Brodwinek); čtvrtý běh (Amazonka Tequamba, Jingle Bell BSD, Elektra GH, Tessa Aviaticus)

Druhé rozběhy - whippetky feny: první běh (Laura Vlapan, Hossa Brodwinek, Elektra GH, Destiny GH); druhý běh (Catwalk Inventum,  Chuckle BSD, Artemis z Arizejských Niv, Clou de la Course TT); třetí běh (Brittany GH, Hawana to Aviaticus Brodwinek, Chambawamba TT, Intriga BSD); čtvrtý běh (Amazonka Tequamba, Jingle Bell BSD, Bluebottle of Carinae, Tessa Aviaticus)

 

První rozběhy - whippeti psi: první běh (Lancelot Vlapan, Hagi TT, Nereus AB, Lucky Vlapan); druhý běh   (Garp Globe Glass, Hurricane Brodwinek, Dynamique du Pack de la Jet); třetí běh  (Jenka van Arkadi, Merlin Vlapan, Chirock BSD); čtvrtý běh (Mefisto Vlapan, Mahoney ze Spingbart Gou, Avatar z Podsmrčků)

Druhé rozběhy - whippeti psi: první běh (Lancelot Vlapan, Avatar z Podsmrčků, Lucky Vlapan) - byl fakultativně opakován, v opravném startoval jen Lucky a Avatar; druhý běh (Garp Globe Glass, Hagi TT, Dynamique du Pack de la Jet, Nereus AB); třetí běh  (Jenka van Arkadi, Hurricane Brodwinek, Chirock BSD); čtvrtý běh (Mefisto Vlapan, Merlin Vlapan, Mahoney ze Spingbart Gou)

 

 

Mistrovství Slovenska, Rábapatona (CACIL)

20.5.2012

Catwalk Inventum - 2. vícemistr Slovenska + CACIL

Dlouho jsme váhali, kam se o tomto víkendu vydat - původní úmysl jet do Beringenu nakonec překazilo auto v servisu a tak jsme vsadili na jistotu toho, že v Maďarsku se nepoběží mix a místo do Krenglbachu jsme vyrazili o kus východněji.

Cesta proběhla bez problémů (i když tou 1.3 to bylo trochu dobrodrůžo:-), dráhu (na které jsme byli poprvé) jsme našli skvěle a na místě byli za pět devět. Nadšeně jsme vyhopskali z auta - "taknástadymátekdejetapřejímka" - náš elán ale zchladila víno-popíjející část české výpravy s tím, že dnes jsme druhé auto a žádná přejímka se tedy zatím nekoná. Místo mezi 9 - 10 byla tedy přejímka odhadem tak 10 - 11 a tím se posunuly i celé první běhy. Celé dostihy měly v podstatě jen dvě menší vady na krásy a tohle zdržení byla jedna z nich. Normálně bych nad tím mávla rukou, ale po 4 hodinách jízdy jsem krátce před půlnocí měla už opravdu strach, jestli vůbec domů dojedeme nebo nás budou seškrabovat z nějakého sloupu u dálnice. A krásné počasí, které celý den panovalo, tohle nevyvážilo (k údivu některých slovenských pořadatelek...:-).

Dostih byl skvěle obsazený, ze 13ti fen v hlavním dostihu pak bylo 10 z Česka. Naše Catwalk nastoupila v prvním pozměněném rozběhu (video zde) společně s Grande Tequilou TT a Brittany Gentle Heart. Po opět mizerném startu se Catwalk probojovala do čela rozběhu a ani skvělý mohutný finish Tequily na tom nic nezměnil. Catwalk tedy vyhrála první rozběh v čase 24,33 (5. čas prvních rozběhů), Tequila 24,35 a Brittany 24,45.

Druhý rozběh (video zde), na který jsme čekali společně s našimi závodníky někdy do 16. hodiny, pak běžela Catwalk s Chimérou Bohemia Snap Dog a Artemis z Arizejských Niv. Catwalk v tomto rozběhu doběhla druhá za Chimérou v čase 24,03 (tímto časem si vyběhala černou dečku do finále A). Čas Chiméry pak byl skvělých 23,78, Artemis zopakovala svých 25,42.

Jen 3 feny dokázaly v rozbězích zaběhnout pod 24 s - Peggy Supersonic, Oochigea's Halina a Chiméra BSD (všechny tři měly dokonce oba rozběhu pod 24 s). Čas Catwalk 24,03 byl tedy velmi slibný! Perfektní výkon předvedla také Connelly Brook Toomie Trishel, která v kategorii sprinterů zaběhla úctyhodných 23,49 s!

Finále se běželo někdy kolem 19. hodiny večer - fenky bohužel bez Kristyn Vlapan, která si obnovila zranění nohy. Catwalk tentokrát vystartovala velmi dobře (navíc z boxu č. 2) a brzy se zařadila za bezkonkurenčně vedoucí Peggy Supersonic. Svou druhou pozici pak Catwalk držela až k cílové čáře, kde ji těsně o pouhé 3 setiny předběhla Oochigea's Halina. Catwalk si i ve finále dokázala vylepšit svůj čas na perfektních 23,94 a ten tedy stačil na třetí místo a zisk titulu CACIL!

Finále A whippet fena - video zde:

1. Peggy Supersonic, CACT 23,26 * 23,65 * 23,33
2. Oochigea's Halina, res. CACT 23,59 * 23,54 * 23,91
3. Catwalk Inventum, CACIL 24,33 * 24,03 * 23,94
4. Chiméra Bohemia Snap Dog 23,97 * 23,78 * 24,00
5. Grande Tequila Ticking Timebomb, res. CACIL 24,35 * 24,25 * 24,54

Kristyn Vlapan - nenastoupila 24,05 * 24,56

Finále A whippet pes - video zde:

1. Bucefalus z Osirisova domu, CACT 23,00 * 22,84 * 22,87
2. Ashton Probaxon, res. CACT 23,61* 23,58 * 23,74
3. Devaj Viktor 23,54 * 23,57 * 23,76
4. Jenka van Arkadi 23,60 * 23,64 * 23,77

5. Garp T.S. Globe Glass 23,74 * 23,68 * 24,18

6. Giraldino Ticking Timebomb 23,68 * 24,02 * 24,22

 

Děkujeme tedy za krásný zážitek a všem gratulujeme! :-)

Mj. ta druhá menší vada na kráse - cena od DG Dog Gear je úžasná a díky moc za ní! Jen bych na Mistrovství Slovenska doufala ve více než  plastikovou medaili s mašlí svázanou izolepou:-( Promáčknutá plechovka s molem jako bonusem pak byla jen třešnička na dortu ;-)))))))

 

Ostatní videa jsou zde:

Finále B whippet fena (Arka, Escape, Antiopa, California) - Brittany a Ballantine nenastoupily

Finále A whippet sprinter mix (1. Dévaj Derby, 2. Probaxon Bullet, 3. Arminas Shadowless, 4. Conelly Brook Toomie Trishel)

První rozběhy feny - první běh (Halina, Escape, Artemis, Kristyn), druhý běh (Peggy, Antiopa, Arka), třetí běh (Chiméra, Ballantine's, California).

První rozběhy psi - první běh (Viktor, Gilardino, Essien), druhý běh (Asthon, Indalo, Garp, Jenka), třetí běh (Bucefalus, Eagle Eye, Iolo)

Druhé rozběhy feny - první běh (Halina, Antiopa, California), druhý běh (Peggy, Ballantine's, Brittany), čtvrtý běh (Tequila, Escape, Arka, Kristyn)

Druhé rozběhy psi - první běh (Ashton, Eagle Eye, Jenka), druhý běh (Bucefalus, Iolo, Essien, Indalo), třetí běh (Gilardino, Garp, Viktor)

 

Pojizerské derby (CACT, B)

6.5.2012

CELKOVÉ VÝSLEDKY

Letošní první dostih na mladoboleslavské dráze byl opět skvěle obsazen - do hlavního dostihu vipetek fen se přihlásilo 11 opravdu kvalitních závodnic. To, co nakonec oddělilo feny do finále B, byla v podstatě jen krátká doba od hárání (případ Camouflage, Crazy Lady i Chambawamby).

 

Počasí přálo, dráha byla připravená velmi dobře, rozhlas fungoval a za ním skvělá Radka jako vždy, prostě super dostih :-)

Feny byly rozděleny do tří rozběhů - Catwalk nastoupila ve druhém z nich (video k dispozici zde) společně s Brittany GH, Chambawamba TT a Intrigou BSD a Catwalk svůj rozběh i po mizerném startu vyhrála s časem 24,00.

Ostatní videa z prvních rozběhů k dispozici zde:

- první běh feny

- třetí běh feny

- první běh psi

- druhý běh psi

Catwalk vyhrála i svůj druhý rozběh (video zde) - dokázala si (i po opět nic moc startu) vylepšit i svůj čas na 23,73 a tím si vyběhala černou dečku do finále A. V tomto rozběhu Catwalk porazila svou sestru Camouflage a dále Crazy Lady Toomie Trishel a Andrasté White Shot.

Ostatní videa z druhých rozběhů k dispozici zde:

- první běh feny

- třetí běh feny

- první běh psi

- druhý běh psi

 

Finále A (video zde) pak bylo nádherným dostihem s pro nás nádherným koncem  - Catwalk Inventum zde doběhla 3. s časem 23,83!!!

1. Peggy Supersonic, CACT
2. Laura Vlapan, res. CACT
3. Catwalk Inventum
4. Adige White Shot
5. Brittany Gentle Heart
6. Grande Tequila Ticking Timebomb

Finále B vipetek fen (video zde) pak vyhrála stylem start - cíl Camouflage Inventum. Mezi psy zvítězil ve finále A (video zde) od začátku sezóny skvěle běhající Chester Bohemia Snap Dog. Video z FB psů zde.

Jarní pohár (B, CACT, nom.)

21.4.2012

Třetí dostih v řadě, na který jsme s Catwalk vyrazili. Trošku zděšení, když jsme viděli louže v Kolíně, ale naštěstí to vypadalo, že sluníčko bude milosrdné. Bohužel, rozhlas opět nefungoval, tak museli být páníčkové v pozoru.

 

Dostih byl skvěle obsazen - na postup do finále A musely vipetky feny dosáhnout pomalu lepších časů než psi a čas nad 24 vteřin na postup nestačil. Catwalk byla v obou svých rozbězích po bezvadných startech druhá - v prvním s časem 23,84 a ve druhém s časem 23,68. Toto stačilo na bílou dečku ve finále A. Finále byla nádherná záležitost - totálně vyrovnaná a naše Catwalk Inventum nakonec zvítězila s časem 23,79 o dvě setiny před druhou Laurou Vlapan (23,81) a třetí, toho dne skvěle běžící, Charis Bohemia Snap Dog (23,84).

Catwalk tedy vyhrála svůj první dostih - nominovala se na Mistrovství  a získala svůj první CACT!

Finále A - Catwalk Inventum (bílá) - foto: Petr Karel

Interntional ARH Trophy Marchegg (CACIL)

15.4.2012

 

Za fotky děkuji MVDr. Marcele Vilémové!

Po úžasném kolínském dostihu jsme věděli, že do Marcheggu jedeme s perfektně připravenou fenou. Trochu jsme se báli počasí a zranění, které může potkat i mistra světa, ale po téhle stránce byl dostih naštěstí úspěšný.

Konkurence ve fenách byla naprosto skvostná - 14 fen (oproti 7 psům) vysoké kvality. Catwalk nastoupila ve druhém rozběhu - z jedničky skvěle odstartovala a doběhla s velmi slušným časem 23,07 druhá - viz video v HD kvalitě ZDE:

1. Peggy Supersonic (červená) 22,93
2. Catwalk Inventum (černá) 23,07
3. Escape Blue North (modrá) 23,23
4. Balifail's Batilda (bílá) 23,68

 

Druhý rozběh byl "vražedný", ještě že se postupovalo na čas a ne na pořadí - sešly se v něm tři feny z A finále. Catwalk šla opět z boxu číslo jedna a všechny feny předvedly krásný, rychlý a naprosto vyrovnaný běh - viz video v HD kvalitě ZDE:

1. Acura Tequamba (bílá) 23,03
2. Catwalk Inventum (červená) 23,04
3. Iupiky Isis Wind (modrá) 23,12

Po dvou rozbězích jsme tedy byli spokojení - Catwalk postoupila do A finále po dvou skvělých a vyrovnaných bězích (kde by jí každý jeden postačil na finále A) se žlutou dečkou. Do finále jsme si nalosovali box číslo pět. Opět se nám potvrdilo, že Catwalk má úžasné starty a první části běhů. Tentokrát jí to ovšem bohužel nebylo vůbec k užitku. Krátce za první zatáčkou se totiž zničehonic zastavila a do protisměru otočila Peggy Supersonic. Tím absolutně rozhodila a zabrzdila jak naší Catwalk Inventum, tak i toho dne famózně běžící Charis Bohemia Snap Dog. Na tomto kolapsu pak vydělaly feny běžící v ten okamžik ve druhé trojici. Video z finále A je k dispozici zde:

1. Kristyn Vlapan (pruhovaná) CACIL
2. Acura Tequamba (černá)
3. Iupiky Isis Wind (bílá)
4. Charis Bohemia Snap dog (červená)
5. Catwalk Inventum (žlutá) res. CACIL
6. Peggy Supersonic (modrá)

Kompletní výsledky tohoto dostihu jsou  zde .

Samozřejmě, jsme šťastní, že se nikomu nic nestalo a  všechny fenky doběhly ve zdraví. Vítězům upřímně gratulujeme! Zklamání z výsledku se ale tentokrát projevilo. Jasně, je to jen psí sport a něco podobného se stává i v tom lidském, ale víte jak to je:-) S pátým místem ve ""standardním"" dostihu bysme usínali jinak naprosto spokojeně;-)

Navíc - neodpustím si poznámku týkající se Peggy - tento exces nebyla náhoda. Nemá zaběhnuto nijak moc FCI dostihů - ale i na těch málo, co byla, byla účastníkem srážky s Kristyn Vlapan (která pak skončila v kotrmelcích) a navíc si z květnového ARH Trophy v Marcheggu roku 2011 odnesla nedoběh - podle pamětníků se vrátila ze stejné zatáčky. Doufám tedy, že jí na dostizích ještě někdy potkám, ale jen v solo bězích :-)

Inter-bohemia Kolín (bodovací, CACT, CACIL)

7.4.2012

Stříhali jsme metr, pilovali kondici, až jsme se jednoho dne dočkali a vyrazili na první letošní dostih, pro nás navíc spojený s druhým měřením (kterým Catwalk Inventum prošla).

Do dostihu bylo přihlášeno celkem 150 psů a i přes nefungující místní rozhlas a nic moc počasí, to pořadatelé zvládli se ctí - byť u toho někteří naběhali desítky kilometrů (že Renato? :-)).

Do prvních rozběhů nastoupilo 14 vipetek fen (celkem 4 z nich nastoupily v "dospělé kategorii" poprvé) rozdělených do 4 rozběhů. Naše Catwalk Inventum pak šla v posledním z rozběhů (video v HD kvalitě) a došla v krásném běhu tělo na tělo s Laurou - a tento den to nebyl jejich poslední souboj:-)

1. Laura Vlapan (černá) 24,14
2. Catwalk Inventum (červená) 24,17
3. Cassiene D'or Toomie Trishel (bílá) 24,77
4. Antiopa z Arizejských Niv (modrá) 24,82
 

V druhém rozběhu (ze kterého video bohužel nemáme) dokázala Catwalk ještě zrychlit a vybojovat si modrou dečku do finále

1. Catwalk Inventum 23,87
2. Cassiene D'or Toomie Trishel 24,77
3. Amazonka Tequamba 24,33

V nádherném finále, kde do poslední chvíle nebylo jisté, jaké bude pořadí, pak Catwalk vybojovala ve velké konkurenci 2. místo a získala svůj třetí res. CACIL a první res. CACT! Za vítěznou Laurou Vlapan zaostala o pouhých 6 setin vteřiny. Finále i některé z dalších běhů byly bohužel poznamené ne úplně čistými souboji, které poznamenaly výsledné časy. Video z finále A vipetek fen je v HD kvalitě ZDE:

1. Laura Vlapan (červená) CACIL, CACT
2. Catwalk Inventum (modrá) res. CACIL, res. CACT
3. Espace Blue North (žlutá)
4. Crazy Lady Toomie Trishel (černá)
5. Adige White Shot (bílá)
6. Cassienne d´Or Toomie Trishel (pruhovaná)

Finále B vipetky feny - video zde:

1. Amazonka Teqamba 24.41
2. Antiopa z Arizejských Niv 24.71
3. Intriga Bohemia Snap Dog 25.81
4. Bluebottle of Carinae 26.15
 

Finále A vipetů psů (video zde) bylo dokonale napínavé, kde všech 6 psů se vešlo do 26 setin vteřiny!!!

1. Kleon Vlapan 23.87
2. Jenka van Arkadi 23.92
3. Garp Globe Glass 23.94
4. Mefisto Vlapan 23.95
5. Lancelot Vlapan 24.01
6. Michael Vlapan 24.13

Video z finále B vipetů psů pak zde:

1. Hagi Ticking Timebomb 24.15
2. Lloyd Vlapan 24.18
3. Quick Sand z Úplňku 24.73
4. Lakedaimon Ayort Back 24.82
5. Blue Boy of Carinae 25.16
6. Bon Ami Ricco de Toomie Trishel 25.38 

Videa z prvních rozběhů vipetek fen: rozběh 2 a rozběh 3.

Videa z druhých rozběhů vipetek fen: rozběh 1, rozběh 2 a rozběh 3.

 

 

  

Shrnutí dostihové sezóny 2011

Celý rok 2011 jsme věnovali dostihovému sportu, kterému jsme začátkem roku úplně propadli. Neuvěřitelná energie a nadšení, se kterým jde naše Nellynka do každého závodu, nás naprosto ohromila a nedokázali a ani nechtěli jsme tomu odolávat.

Nellynka je veliká bojovnice, absolutně nekonfliktní a běhající zcela čistě. Ve své první sezóně měla bohužel  i tu "čest" být v běhu s fenkami, které mají tendence u kůže "mlátit" své soupeřky, takže při společných bězích není u kůže nijak dravá, ale nic to nemění na tom úchvatném způsobu, jak závodí.

V této sezóně zaběhla Nella několik opravdu skělých závodů - vyhrála několik skvěle obsazených rozběhů, semifinále - chybí jí jen to dostihové vítězství. I přesto si ve své první sezóně vyběhala několik titulů.

  • 2x res CACIL
  • vícemistr Rakouska
  • vícemistr Slovenska
  • 2. vícemistr ČR na 280 m

Děkujeme tedy Kateřině z CHS Inventum za toto úžasné zvíře, díky kterému jsme zažili hromadu nového, poznali plno nových lidí, najezdili tisíce kilometrů, utratili asi bambilion peněz, ale prostě si to užili :-)

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724

Všechna videa jsou k dispozici (v HD kvalitě) k volnému šíření, jen nás prosím uveďte jako autory. Užijte si je! :-) / All videos are available (HD quality) w/o any restrictions, please - just stated us as an authors. End enjoy them (link to you youtube.com channel)! :-)