Jak to bylo...

01.02.2009 18:24

 

Tak to jsou naše kočičky - Kačenka a Želvička. Obě k nám přišly 6.7.2007 z Útulku Městské policie pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech. Původně neměly být dvě, neměly být z útulku a měly být jak říkám "značkové".

Ale, jako první bylo upuštěno od "značkových". Na vysněnou ragdollku nakonec nedošlo, protože se nám zdálo, že jedné kočičce by mohlo být smutno a mít dvě takové frajerky a k nim žádného chlapa, to by bylo divné.

Proto teda padlo rozhodnutí, že kočka bude obyčejná, útulková a zatím jenom jedna. Jenže to byl plán, který fatálně selhal během pár minut. V útulku měli koťat asi 10. Neskutečně si nám líbila ta želvovinová (dnešní Želvička), ale ta se ve svých zhruba čtyřech měsících snažila neustále pít od své tříměsíční kamarádky a odtrhnout je prostě nešlo. Takže už to vypadalo, že půjdou obě.

Jenže, pracovnice v útulku byla skutečně svědomitá - chov koček, které se narodily na ulici, popisovala tak, jako by novým majitelům měla předat neskutečně zuřivé mládě nevyzpytatelné divoké šelmy. Vymalovala nám, jak dopadne náš byt, zařízení v něm a nakonec i my. Naštěstí, přátelé (kterým doteď děkujeme - díky Ester, díky Tome:-)), nás dokázali přesvědčit, že s koťatama to samo není jednoduchý, ale taková hrůza to taky není.

A tak k nám přišly rampepurdy:-)

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724