Zlatý Box, Mistrovství ČR (Lednice)

23.10.2018

Bazinga Fancy That - 3rd (A finale)

Blaze of Glory Fancy That - 1st (B finale)

Poslední dostih v Lednici byl velmi zajímavý a výborně obsazený - na start se postavilo 9 fenek. V Lednici už se díky péči a snaze místních běhá taktéž na časy, takže všechny holky shodně běžely dva rozběhy. Favoritka dostihu, Ravisa Vlapan, tentokrát jak v rozběhu tak i ve finále zcela nesmyslně zazmatkovala (zastavila, zakopla), naštěstí nezranila ani sebe ani nikoho jiného. I tak v napínavém finále předvedla Bazinga nádherný dostih a její výkon stačil na bronzovou medaily z Mistrovství ČR, na stříbro ztratila pouhých 13 setin!

Bejzička (Blaze of Glory), které na A finále chyběl maličký chloupek, pak s přehledem vyhrála svoje B finále. Moc a moc gratulujeme! <3

 

Alavis Derby (Mladá Boleslav)

7.10.2018

Blaze of Glory Fancy That - 4th (A finale)

Barbie Girl Fancy That - 5th (A finale)

Tento dostih Bazinga ze zdravotních důvodů vynechala, ale zato nastoupily sestřičky. Musím říct, že jsem na ně neuvěřitelně pyšná! Ve fenkách startovalo 8 závodnic. Barbie ukázala, že jak o něco jde, umí máknout a předvedla skvělé běhy - její postupový čas byl 23,39 a do finále šla tedy s černou dečkou a 4 na ní, i Blaze postoupila do finále v moc pěkném čase!

Finálový běh byl až do výběhu z první zatáčky velmi kontaktní. Do kontaktu se bohužel dostala i malá Barbie, kterou větší soupeřka tělem vytlačila, čímž Barbie ztratila naději na lepší umístění. Blaze sice měla děsný start (který jí ale nakonec uchránil od zmiňovaného konfliktu), ale nakonec se jí podařilo doběhnout na 4. místě v pro ní výborném čase 23,59!

Gratuluji oběma holčičkám! Musím říct, že jsem opravdu ráda, že majitelé mých odchovů jsou "normální" a respektují zdraví a možnosti svých svěřenců. Blaze měla náročnou březost a ještě náročnější porod. Majitelé nespěchali s jejím návratem na dráhu a věnovali jí tu nejlepší péči, včetně aquaterapie a masáží tak. Děkuji Vám moc!!!

Mistrovství KCHCHADP + Boleslavský pohár

29.9.2018

Bazinga Fancy That - 5th (A finale)

Barbie Girl Fancy That - 1st (B finale)

Blaze of Glory Fancy That - 5th (soloracing)

Tradiční klubový dostih provázelo nádherné počasí a bohužel ne příliš velká účast startujících jedinců. Nicméně, mezi fenami nastoupil top toho, co bylo letos na českých drahách vidět. Do A finále se bohužel nedostala Barbie, o čumák. Do opravného běhu nastoupila sama a to se jí běžet moc nechtělo, to prostě není žádná výzva!

Bazinga nastoupila do finále se žlutou dečkou a tedy číslem 5. Finálový běh byl vyrovnaný a neuvěřitelně rychlý!! Na 4. místo pak Bazince chyběla jedna jediná setina a naprosto skvělý finálový čas 23,07 stačil "jenom" na 5. místo. Pro nás je to ale super úspěch - příště jí asi postavíme do psů, tam přeci jen konkurence není taková :-D Ale Badunce to radost z běhu rozhodně nezkazilo a byla šťastná jako blecha!

Ohromnou radost máme i z Blaze, která v soloracingu předvedla dva velmi pěkné vyrované časy a péče, kterou jí majitelé po porodu štěňátek věnovali, se tak vyplácí :-* Za super video děkujeme Petrovi Čápovi!

Mistrovství ČR na 280m

22.9.2018

Bazinga Fancy That - 2nd, Czech vice-champion (280m)

Blaze of Glory Fancy That - 4th

Venku se (konečně!!) ochladilo, tak jsme vyrazili na dostih do blízkého Kolína. Den jsme si krásně užili! Na startu byla Bazinga a Blaze, které spolu běžely také v prvním rozběhu. Blaze má po štěňátkách pomalejší náběh a i přesto, že ji majitelé dostali do kondice, "hlava" ještě není úplně ideální - Bejzička prostě všechno víc řeší.

Celkem nastoupilo 5 fenek, jedna nedokončila rozběh, takže ve finále pak soupeřily jen 4 závodnice. Po dlouhé době měla Bazinga něco jiného než box č. 5 nebo 6 a z jedničky nádherně vystartovala. V cíli výkon nestačil na Ravisu Vlapan, takže se Bazinga stala více-mistrem ČR na 280 metrů!

Den to byl krásný, s plno přáteli, moc jsme si to užili a těšíme se v Kolíně zase příští rok :-)

za nádhernou fotku děkuji Lucii Molnárové!!

Mistrovství Moravy

15.9.2018

Barbie Girl Fancy That - 2nd "Moravian vice-champion"!!

Barunka (Barbie Girl Fancy That) skončila druhá na Mistrovství Moravy v Lednici! Na startu sice byly jenom 4 fenky, ale i ty předvedly moc pěkný dostih a Barunka doběhla nakonec v moc pěkném čase 23,95 je novým více-mistrem Moravy 2018. Moc a moc gratulujeme!!!

Klubová výstava KCHCHADP

15.9.2018

Bazinga Fancy That - VG2 (very good 2)

Bazinga nastoupila v sobotu na svou druhou výstavu v životě - pod uznávanou rozhodčí Nennou Runsten (která posuzovala whippety taktéž na Crufts). Přestože ten den padlo i několik dobrých, Bazinga v pracovní třídě pracovala s páníčkem přímo úžasně a moc pěkně se předvedla a získala známku velmi dobrá! Šikulka to je :-)

Mistrovství Čech 

9.9.2018

Bazinga Fancy That - 2nd "Bohemian vice-champion"

Blaze of Glory Fancy That - 2nd soloracing

Barbie Girl Fancy That - 4th A Finale

Po dovolené jsme vyrazili na dostihy do Kolína - po týdnu lítání na pláži a dlouhé cestě autem předešlý den nastoupila Bazinga do dostihu. Tentokrát společně s Barunkou (Barbie Girl Fancy That) a dalšími 4 soupeřkami. Nevím, jak je to možné, ale smůlu na boxy, tu bysme mohli vyučovat :-D Bazinga je čistě vnitřní pes - je jí celkem jedno, co se kde děje, ona prostě musí běhat u vnitřního hrazení. Jak v rozběhu, tak i ve finále měla box 6, resp. 5. Ve finále pak navíc neměla nic moc start a když pominu Zapotlantenan AB, která zůstala v boxech, byla Bazinga ještě v protilehlé rovince poslední. Nakonec ale úžasně zapbojovala a nepřekonala jen Natiness a stala se tak novým více-mistrem Čech 2018. Ve finále pak doběhla 4. Barbie Girl a velkou radost nám udělala i Bejzička (Blaze of Glory) v soloracingu - v součtu obou časů skončila 2. z celkem 7 fen na startu!

Mám z holčiček ohromnou radost - běhají skvěle, spolehlivě a mají ty nejlepší majitele, jaké jsem si mohla přát!!! Navíc, i tentokrát se na dráze sešla i některá Céčata, tak rodinné foto nesmělo chybět <3

Letní pohár (Lednice, CZ)

18.8.2018

Bazinga Fancy That - 3rd, res.CACIL

Blaze of Glory Fancy That - 6th

Lednický dostih se bohužel nesl ve znamení malého počtu startujících jedinců, takže whippeti nakonec běželi v mixu. Na start se postavilo 8 whippetů (2 psi a 6 fenek). Díky úsilí členů Lednického klubu se v Lednici opět běželo na časy a ve finále Bazinga skončila na skvělém 3. místě a vyběhala si tak res.CACIL, přičemž za sebou nechala oba startující psy. Na 6. místě doběhla Bejzička (Blaze of Glory), která se dává dohromady po štěňátkách - skvěle si to ale užila. Díky všem moc za krásný den!

Friendly Cup (Lednice, CZ)

10.8.2018

Bazinga Fancy That - 2nd (S weight category)

Barbie Girl Fancy That - 1st (M weight ctegory)

Blaze of Glory Fancy That - 4th (L weight category)

 

Krása a Výkon

8.7.2018

Barbie Girl Fancy That - 1st soloracing

Barunka (Barbie Girl Fancy That) se zúčastnila v rámci utužování kondice po hárání soutěže v soloracingu, kde byla v součtu dvou času nejrychlejší z 6 fenek! Gratulujeme moc, jsme pyšní!!!

Všechna štěňátka mají nové domovy

1.7.2018

Všem štěňátkům jsme našli společně s majitelkou Blaze nové domovy a věříme, že to budou jen ty nejlepší nové domovy :-) V sobotu 30.7.2018 odešla další dvě a doma tak zůstává poslední z mušketýrů, pro kterého si jeho rodina přijede až v druhé půlce července.

Celý vrh je moc povedený, všechna štěňátka jsou plnochrupá, pejsci mají obě varlátka sestouplá v šourku. Tak doufáme, že budou svým novým majitelům dělat jenom radost a brzy je uvidíme na dráze :-)

Videa - už 25. den!!!

25.5.2018

Úžasná návštěva!

20.5.2018

Až z Německa přijela jednoho krásného odpoledne na návštěvu majitelka krycího pejska, Elke a to i se svými přítelkyněmi a celou smečkou psů, včetně Paula (Winsome Yankees Alabama). Musím říct, že tohle je to, co mě na chovatelství baví. Strávili jsme nádherné odpoledne, opětovné setkání s Elke i s Paulem bylo prostě naprosto úžasné! Elke navíc každému štěňátku připravila bezvadné dárky :-)

Nové fotky a videa!

20.5.2018

Přidali jsme nové fotky a videa našich štěňátek :-) Rostou jako z vody (nechápu, protože kromě mlíka od mámy, se živí králikem, hovězím, krůtou, mrkví... no, jeden by jim závidel). Přijímají návštěv víc, než královská rodina, seznamují se pomalu s běžným ruchem v domácnosti, začínají pomalu zlobit, dělají prostě to, co správná štěňátka dělat mají :-)

 

Grand Prix Bohemia (Mladá Boleslav, CZ)

19.05.2018

Bazinga Fancy That - 4th A finale

Závod whippetek sliboval, že ač se jich postaví na start jenom 6, bude se jednat o krásný a vyrovnaný dostih. Bazinga do finále postoupila s bílou dečkou. Ve finále předvedla opět svůj děsný start a její taktika "půjdu hned na vnitřek, ať je tam kdokoliv" tentokrát narazila na Nattiness a Bazinga tak získala akorát tak ztrátu, kterou mohutně zbytek závodu doháněla. Nakonec se ve vyrovnaném finále probojovala až na 4. příčku, šikulka :-) Závod si ale stejně jako my báječně užila, tlapka drží, takže jsme naprosto spokojení:-)

Jarní Alavis Derby (Mladá Boleslav, CZ)

13.5.2018

Bazinga Fancy That  - 2nd, res. CACT

Nedělní den po dlouhé době nebyla věnovaná štěňtkům a tak jsem se vydali na dostih. Nádherné, možná až trochu moc teplé počasí. Na startu se objevilo 7 fenek - po prvním rozběhu již jen 6 poté, co se Bibbidi vrátila hned ze startu.

Ve finále jsem pro Bazingu zvolila box 1. Je vidět, že start prostě nejsou její doména, ale v tomhle extra suchém počasí a s touto extra suchou zemí máme i strach trénovat jakékoliv dynamické prvky. Bazinga přestože zkraje se ve finále hned propadla, tak nádherně a chytře zabojovala a ve finále skončila přesvědčivě 2. a co hlavně - tlapka po amputaci prstu stále drží (i když je vidět, že o nožce ví...).

Nová videa ze 17. dne života!

8.5.2018

Dnes jsme přidali nová videa ze 17. dne života našich štěňátek. Dělají nám velikou radost - jsou ohromně hodná, krásně vyrovaná - a to jak velikostí, tak i aktivitou. Začíná s nima být zábava a pomalu se těší na první návštěvy <3

Štěňátkům je 14. dní!

6.5.2018

Štěňátkům je 14 dní, první 3 z nich jsou už dokonce na trojnásobku porodní váhy, všechna nádherně prospívají :-) V neděli 6.5.2018 proběhlo první odčervení, v sobotu 5.5.2018 pak první stříhání všech 162 drápků :-D Všechno zlvádla mimina s šarmem a elegancí. Všechna štěňátka už také více či méně koukají a kolíbají se po porodní bedničce (kam už musela být namontována dvířka, nakolik první tři odvážlivci už se z ní vydali na průzkum širokého světa :-)).

*** FOTOGALERIE ZDE ***

Štěňátkům je týden

28.4.2018

Štěňátkům bude v neděli týden. Prospívají naprosto bezproblémově, Blaze je skvělá mamina. Pečuje o ně a stará se a přitom je pohodová a veselá. Mimina už začíná být problém i vyfotit - lítají po porodní bedně jak vítr :-) Rychlost jejich pohybu na to, že je pro ně pomalu problém se zatím postavit, je neuvěřitelná. V neděli 29.4.2018 už první z nich dosáhnou dvojnásobku porodní váhy a těšíme se na příští týden, kdy se na nás první i podívají :-)

*** FOTOGALERIE ZDE ***

(na fotkách níže 4 mušketýři a 5 slečen)

Máme štěňátka!!!

22.4.2018

Velkou část noci na 22.4.2018 strávila Blaze porodem 9 nádherných štěňátek (4 psi a 5 feneček). Porod proběhl bez větších komplikací a Blaze se ukázala být jako absolutně úžasná maminka. Všechna štěňátka jsou v pořádku a krásně přibývají.

***FOTOGALERIE***

V případě zájmu o štěňátko s dostihovými předpoklady nás prosím neváhejte kontaktovat! Mail: info@fancythat.cz, telefon 774 208 724 (Lucie Skoumalová) nebo 736 726 390 (Aneta Koťátková).

Poslední dny před porodem :-)

Maminka štěňátek Blaze of Glory 60. den březosti

Zhruba týden do porodu!

14.4.2018

Blaze má dnes 55. den své březosti. Na procházce se sice sotva valí, přibrala už skoro 4 kg (tedy cca 30 % svojí původní váhy!), ale stále je veselá a akční. Začíná už ale více odpočívat, je na sebe opatrnější a připravuje se na nadcházející porod. Naštěstí jí moooc chutná, takže se jí podstrojuje tak, aby ona i štěňátka měli jen to nejlepší - tady muflona, tady kachnu, pak koninu, husí žaludky, někdo se prostě má :-D

Na fotce Blaze leží v porodním boxu, společně se svou maminkou Catwalk Inventum <3

V případě zájmu o štěňátko nás neváhejte kontaktovat - mail: info@fancythat.cz, telefon 774 208 724 nebo 736 726 390.

 

Termín porodu se blíží!

8.4.2018

Termín porodu by měl být za cca 14 dní a Blaze se krásně vyklidnila, ráda si dopřává a stále si hraje jako štěndo, blbne s ostatníma whippetkama :-) Doufáme tedy, že se brzy narodí hromádka krásných, zdravých, šťastných a veselých štěňátek, které budou dělat radost v nějakých super rodinách. Pro nezávazné informace nás prosím neváhejte kontaktovat, mail info@fancythat.cz

Stále březí :-) / Still pregnant:-)

Pupík roste :-) / Belly is growing :-)

27. den / 27th day

All at Once Fancy That

Krásná Lostriska (All at Once Fancy That) očima "Elis Kelišové"

Březost potvrzena / Pregnancy confirmed

Jsme moc šťastní, březost Blaze byla potvrzena - a prý tam čeká minimálně 8 kousků :-D Takže kdo hledá nového parťáka do rodiny s předpoklady pro dostihy, coursing a mazlení, ať nás neváhá kontaktovat.

více info k plánovaným štěňatům zde

Procházka s Bubákem

4.2.2018

Tento způsob února se zdá být celkem fajn, takže si užíváme krásných procházek a holky lítají jak o duši :-)

Pro více fotek klikni na obrázek.

Novinky/News

Rok 2017 je za námi, rok 2018 nás čeká se vším, co  si na nás chystá. A my se těšíme! :-)

Kontakt

Ing. Lucie Skoumalová

Kunice (Středočeský kraj)

+420 774 208 724